Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fudnamenta lejárta végén...

Fudnamenta lejárta végén milyen feltételekkel adják oda a hitelt?

Figyelt kérdés
Minek kell megfelelni a hitelrész felvételekor . Nem elég hogy a nettó fizetés felénél nem lehet több a törlesztő részlet?

2016. ápr. 8. 09:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem nézett pénzügyi analfabétának, mindössze azt állapítottuk meg, hogy e témakörben erősen hiányosak az ismereteid.

Általános szerződési feltételeket kapnod KELLETT, ha nyitottál számlát.

De egyet nem értek: Ha ennyire ellenséges és bizalmatlan vagy és állításod szerint ezért nem teszed be bankba a lábad hitelért, itt hogy jutottál el mégis a hitelfelvétel szándékáig?

Azt pedig csak logikusan gondold végig, milyen megtakarítási forma kötelezhet téged arra, hogy hitelt vegyél fel?

Ne haragudj, de én nem segítek tovább, elvesztettem a türelmemet.

2016. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Kedves 76% os mutasd már meg hogy a kiragadott paragrafusaidban melyik mondatban és hol hangzik el hogy az ÁLLAMI TÁMOGATÁS kiutalása NEM FÜGGVÉNYE az adott szerződés HITELFELÉVTELÉNEK?


Csak józan paraszt ésszel végiggondolva mérget veszek rá hogy az ÁLLAMI T és KAMAT kifizetési mértéke egyenesen arányos a felvett hitel százalékos hányadával. (valamit valamiért!)


A kiragadott paragrafusaid alulhatározott de igaz mondatok, benne van hogy jár neked a végén három gombóc fagyi csak amikor oda állsz a sorba akkor fogják bemondani hogy csókolom az akkor jár ha szépen felteccik venni a SZERZŐDÉSES Ö ben aláírt feltételek szerinti HITELT!


Az ÁSZF amit küldtél pont azzal kezdi hogy definiálja lényegében mi is ez és pont azzal kezdi hogy az ügyfél vállalja hogy betéti tőkét helyez el aminek a végső célja egy HITEL termék amit lakáscélra VEHET fel. Amennyiben nem él a hitelfelvétel jogával visszakapja a tőkéjét és mehet ahova akar ,a számlavezetési és 50e Ft számlanyitási díjat BUKJA .Ez kb 60e Ft . Vagyis ha nem tudok majd a három hónap után nekem tetsző lakást választani akkor elmondhatom hogy én fizettem 60eFt ot azért hogy egy vadidegen cég éveken át az én tőkémből növekedjen.


Mostmár védd meg jogilag az állításodat mert nagyon érdekel! Akkor nálad ha egy 11 tagú roma család köt 11*5M szö t befizet 1,5M ót és az állam szó nélkül kifizet erre a betétre kamatokkal együtt 5M Ft ot úgy hogy még csak a 3M Ft lakáshitelt sem kell maradéktalanul felvenni??? Ebben a képletben lesz 10 állampolgár aki kockázat és ellenszolgáltatás nélkül ajándékba kap pénzt meghatározott vagyontárgyra. Én nem így ismerem ezt a magyar vezetői mentalitást lásd 10+10M ahol megint nem az a cél ami a "cél".


Paragrafust kérek megnevezni ahol tisztázod ezt a helyzetet ,gondolom menni fog ha ez a szakmád és többezer ügyfeled volt ,lehet otp s ÁSZF is nem muszáj funda Köszi!


Kedves 56% os már leírtam hogy jutottam el a fundamentáig és hogy miért ,talán szövegértési problémáid vannak de megismétlem , HA rendesen kivárom a szerződéses időszakot és nem rúgom fel a szabályokat akkor a végén megkapom az állami támogatást ami egy kamatmentes lakáshitelt fog eredményezni.Márpedig kamatmentes lakáshitelt semmilyen más pénzintézeti formában nem lehet kapni mivel ezt nem a pénzintézet szabályozza hanem a magyar állam bárki mondhat bármilyen meseszöveget csak a LAKÁSTAKARÉK PROGRAM ban való részvétellel lehet ezt kihozni természetesen nem csak a fundamenta nevezetű cégnél de én azt választottam ismeretség lévén .

2016. ápr. 15. 14:10
 23/28 anonim ***** válasza:
Nézd nekem felesleges fölényeskedned, személyeskedni még inkább. Ha annyira vágod ezt az egészet és itt mindenki téged akar átverni, mit keresel itt? Létezik egy lakástakarék pénztári törvény. Olvasd el! Létezik kismillió ember, aki már a sokadik lejáró számláját használja fel -milyen érdekes- hitel nélkül! De te nyugodtan higgy, amit akarsz. A te dolgod. Nem foglalkozom veled tovább.
2016. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, az a minimum, hogy udvariasan kérj segítséget attól, aki próbál számodra hasznos infókat adni, mert a stílusod eléggé bicskanyitogató.


Roppant egyszerű, kérj paragrafusokat a Fundás ismerősödtől, akinél szerződtél, de itt van az egész törvény, olvasgasd:


[link]


Itt pl konkrétan le van írva, amit kérdezel:


[link]


Az előző válaszomban is van egy OTP-s link, ott is sok hasznos, közérthetően megfogalmazott infót találsz a felhasználási lehetőségekről.


Az ÁSZF jogi szöveg, LTP nehéz az értelmezése, de mivel sehol nincs benne leírva, hogy hitelt felvenni kötelező, így egyértelmű, hogy ami nem kötelező, az nincs.


Egy ötlet. A Fundamenta weboldalán találsz egy chat ablakot, beszélgess az operátorral egy kicsit.


TEHÁT MÉG EGYSZER, UTOLJÁRA:


1. Senkit nem köteleznek hitelfelvételre egyik lakáskasszánál sem, a hitel csak opcionális.


2. A 30% állami támogatásra jogosultságnak összesen két feltétele van:

a/ legalább 4 éves legyen a megtakarítás

b/ lakáscélt kell igazolni (Pl még az is működik nálad, hogy a 6 éves megtakarítást felmondod 4 év múlva és ha lakáscélt is igazolsz akkor jár a 30% hitel nélkül)


"Akkor nálad ha egy 11 tagú roma család köt 11*5M szö t befizet 1,5M ót és az állam szó nélkül kifizet erre a betétre kamatokkal együtt 5M Ft ot úgy hogy még csak a 3M Ft lakáshitelt sem kell maradéktalanul felvenni???"


Nem nálam, hanem bárhol IGEN!!!!


Több kérdésre már én sem szeretnék felelni.:)

2016. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Később megtaláltam az ÁSZF bugyraiban az ide vonatkozó paragrafust és mélyen ledöbbentem ,legalább tízszer olvastam el mert nem hittem el hogy ez igaz és nem valami trükk.


Így is percekig kellett keresnem a teljes megtakarítás definícióját ,de megtaláltam és az volt benne hogy benne van az állami támogatás és a kamat is .A végén lehet választani hogy csak ezt kérem vagy a szöt ,itt kiderült hogy lehet kérni csak ezt is . Jobb félni mint megijedni és nem abból kell kiindulni amit mondanak mert amíg nem látom a saját szememmel és nem értem ami oda van írva addig úgy járhatok mint az egymillió devizakárosult át leszek bszva.


13/2 ...z ügyfelet a kiutalási értesítôben arra hívja fel, hogy nyilatkoz-

zon, elfogadja-e a kiutalást, és igenlô válasz esetén arról is, hogy a teljes szerzôdéses

összeget vagy csak a teljes megtakarítást kívánja igénybe venni.


Ettől függetlenül nem fogok több szerződést kötni és fel kell vennem a szöt is mert addigra még drágább lesznek a házak.

2016. ápr. 15. 17:40
 26/28 anonim ***** válasza:
Erre szokták mondani, hogy senkit sem lehet megmenteni önmagától. Aki 100EFt/hó megtakarítást tervez lakáscélra, de inkább 0 kamaton gyűjtöget, mint 30% állami támogatással, azon nem lehet segíteni. A hozamleső módozaton szerződésenként 560E Ft a hozam, tehát 5 szerződéssel 2,8M Ft-ot nyernél. Ez majdnem annyi, mint amekkora hitellel most tervezel 6 év múlva.
2016. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
És ki mondta neked hogy nekem van 4 családtagom akit rávehetnék erre ,maximum egy van , ráadásul 73e ft jön a számlámra ebből nem tudok olyan sok szerződést kötni mert számlákra is kell a pénz.
2016. ápr. 16. 12:37
 28/28 anonim ***** válasza:
Hm...ha most gondot okoz havi 40 ezer megtakarításra, miből fogod fizetni a hitelt?
2016. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!