Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fudnamenta lejárta végén...

Fudnamenta lejárta végén milyen feltételekkel adják oda a hitelt?

Figyelt kérdés
Minek kell megfelelni a hitelrész felvételekor . Nem elég hogy a nettó fizetés felénél nem lehet több a törlesztő részlet?

2016. ápr. 8. 09:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nem mondtad, hogy nincs megtakarításod, de azt sem, hogy van:).


Nem véletlenül kérdeztem.


Azért fontos ezt tisztázni, hogy mennyi lesz az önerő, mert van olyan pénzintézet, ahol ha sokkal több az önerő, mint a hitelösszeg, akkor egyszerűsített a jövedelem vizsgálat és adóstárs nélkül, kisebb jövedelemmel is kaphatsz hitelt (ez most igaz, 6 év múlva nem tudni, mi lesz). A 3M Ft hitel simán összerakható kamatmentesre ma már minden pénzintézetnél, ebben nincs semmi extra, csak sajnos ezt még mindig kevesen tudják, ezért nem jó konstrukciót választanak.

Kifejezetten jó döntés volt, hogy elindítottál egy lakáskasszás megtakarítást, mert a 30% állami támogatásért nagyon megéri, de ha ennyit félre tudsz havonta tenni, akkor érdemes lenne több közeli hozzátartozód nevére is szerződést kötni, hiszen mindegyikre megkaphatod a 30% támogatást és így még több lehet az önerőd 5-6 év múlva.

Hitel ügyben bőven ráérsz majd akkor körülnézni, ha már aktuális lesz a vásárlás.

2016. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

De ez ellentmondásos amire bíztatsz hiszen ha több fundamentát kötök akkor több lesz a végén a hitelem is és szinte nem lesz nyers megtakarításom . Miből fogom kifizetni a kettő fundamenta hitel havi törlesztő részletét ha nincs igazolható jövedelmem ? Ezért nem lehet ész nélkül felvenni és ezért nem tudom azt sem megcsinálni hogy nagyobb fundamentát kötök ,így is 47e Ft ennek az 5M os szerződésnek a havi törlesztője . Értem én hogy nagyobb az állami támogatás de hiába ha nincs miből törleszteni majd . A bankot az nem fogja érdekelni hogy fekete jövedelemből esetleg tudnám fizetni .


Azt kifejtenéd hogy érted azt hogy bármelyik banknál lehet 0% os kamatra kihozni egy lakáshitelt évekig való előtakarékoskodás és részvételi díj nélkül???

Kicsit furcsa dolgokat írsz mert én csak azt tudom hogy ha bemész egy bankhoz akkor ilyen és olyan százalékra kapsz ilyen és olyan hitelt de hogy ingyen az a mesében nem létezik. Ezért is kellett fundamentát kötnöm nem másért mint írtam is. :)

2016. ápr. 13. 19:08
 13/28 anonim ***** válasza:

Úgy látom, sajnos nem vagy tisztában a lakáskasszák működésével, ezek szerint nem világosított fel rendesen az, akinél kötötted azt az egyet. Attól, ha Te párhuzamosan több szerződést is futtatsz, semmivel sem lesz több a hiteled, hiszen a hitel felvétele nem kötelező, az csak egy lehetőség. Ha Te most valóban félre tudsz tenni havi 100E Ft-ot és ezt mind bele tudnád tenni Lakáskasszába, akkor Neked már 5 év múlva lenne 30% állami támogatással együtt majdnem 8M Ft-od és ehhez annyi hitelt veszel fel, amennyire szükséged van.

A 0%-os hitelt akkor lehetne megcsinálni, ha most azonnal lenne megfelelő összegű önerőd és ahhoz kellene pl 3-4M Ft hitel. A trükk az, hogy a hitelt hosszú futamidőre kell felvenni, vagy türelmi idővel és rögtön mellé kötni annyi lakáskasszát, amivel 4-5 év múlva végtörleszteni lehet. Ekkor pont annyit fizetsz vissza, mint a felvett hitel, mert a támogatás kompenzálja a kamatokat.


Tudom, hogy nem igazán lehet ezt így megérteni, kellene hozzá a banki kalkulátor, a konkrét számítások, de szerintem nálad ez most úgy sem lényeges, hiszen önerőd majd csak évek múlva lesz meg.

2016. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy tévedsz, ha nem is "ingyen hitel", de kamatmentes lakáshitel nagyon is létezik, csak tudni kell a módját, hogyan lehet elérni:)
2016. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem miről akarsz meggyőzni.


A fundamentánál és az összes többi "lakáskassza" programot futtató pénzintézetnél legyen az bármilyen nevű bank, államilag definiált hogy mire föl kapsz pénzt pluszba.


Ha én 10 családtagomra kötök 5M s szerződéseket az nem azt jelenti hogy a 9 után is hozzám vágják azt a 400eFt ot meg a kamatokat miközben én csak egy után veszem fel a ~3Mft hitelt.


Tudtommal pénz csak felvett hitel után jár per szerződés.



Azt meg már leírtam hogy szerződéseket halmozni miért totálisan bukás ha nincs 300e es havi nettó fizetésed.


Ja persze akinek ennyi van nem kezd el szsarakodni ilyen lakáskasszákkal hanem pár év alatt kigyűjti saját magától a pénzt aztán röhög a csóró prolin aki élete végéig fizeti ezt a pár millió hitelt. Ez is a nesze semmi hülyeparaszt magyarország jobban teljesít csak éppen soha nem a rászorulót támogatják ingatlanhoz jutással hanem a milliomost akinek van 20M ja új lakás vásárlására mert hogy ennyinél kezdődik egy új lakás vidéki városban 3 gyerek ide vagy oda ,senkinek nincs 10M a zsebében 3gyerek mellett vagy ha van akkor nincs szüksége állami támogatásra mert milliomos.

2016. ápr. 13. 23:49
 16/28 anonim ***** válasza:

Először is semmiről nem szeretnélek meggyőzni, csak próbállak tájékoztatni, de annyira ragaszkodsz a téves ismereteidhez, hogy nem is próbálod megérteni, amit írok.

"Ha én 10 családtagomra kötök 5M s szerződéseket az nem azt jelenti hogy a 9 után is hozzám vágják azt a 400eFt ot meg a kamatokat miközben én csak egy után veszem fel a ~3Mft hitelt".


Hááááát épp az a lényeg, hogy DE! Az összes szerződésből megigényelheted a 30% támogatást még akkor is, ha semennyi hitelt nem veszel fel. (És mellesleg nem kell 5M Ft-os szerződéseket kötni a "3,9"-es módozatból, hanem inkább "Hozamlesőt" kellene kötni, mert azon több a kamat és olcsóbb a nyitási költség is)

Ez nem propaganda duma, hanem termék ismeret, benne van a Lakástakarék pénztári törvényben, ami többek között azt is tartalmazza, hogy az ÖSSZES KÖZELI HOZZÁTARTOZÓD nevére, mint kedvezményezettre kötött megtakarítás szabadon felhasználható bármelyikük lakáscéljára anélkül, hogy a többiek tulajdonrésszel rendelkeznének az ingatlanban és jár hozzá az állami támogatás is függetlenül attól hogy kéred hozzá a hitelrészt, vagy sem.

"Tudtommal pénz csak felvett hitel után jár per szerződés."

Ez totál téves elképzelés. Azt javaslom, kérj egy hozzáértő Fundást az ügyfélszolgálaton, aki teljeskörúen tájékoztat a lehetőségeidről.

Több, mint 10 éve foglalkozom pénzügyekkel, milliárdos nagyságrendű lakáskassza állományom van (nem Fundás) és ennél is jóval több hitelügylettel dolgoztam már, hidd el, értek egy picit hozzá:).

A politika nem érdekel, épp ezért segítettem már hovatartozástól függetlenül sok szegénynek és sok nagyon gazdagnak is kihasználni a lehetőségeit hitel és lakáskassza téren is.

2016. ápr. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Még egy tévedésedre reagálnék. Sok jobb módú család attól is jómódú, mert képes kihasználni a lehetőségeit. Nem egy olyan ügyfelem van, akinek hétjegyű a havi jövedelme, épp ők azok, akik 6-8 db 20.000Ft-os lakáskasszát fizetnek egyszerre pont azért, hogy mindből felvegyék a támogatást, de a hitelrészt nem kérik.
2016. ápr. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tedd meg kérlek önmagadért, hogy elolvasod az általános szerződési feltételeket!

Semmi nem kötelez téged a hitel felvételére! Feltételeket az állami támogatás kifizetéséhez szabnak, nem kevesebbet, mint hogy a pénzt lakáscélra használd fel, amit számlákkal tudsz igazolni.

Megmondom őszintén, elképedve olvasom ezt a rengeteg téveszmét, ami arról a lakástakarékról él benned, amit ki tudja milyen információk alapján kötöttél meg. És Számomra ez utóbbi az igazán aggasztó, hiszen nem vagy köteles mindennel képben lenni, de amiben döntést hozol, abban igen! Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha nem megtakarításba, hanem hitelbe vágsz bele ezekkel a dezinformációkkal.

2016. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jó akkor kezdjük az elején , kérlek linkeld az általános szerződési feltételeket ahol az van leírva amit mondasz hogy én x szerződés után is megkapom az állami támogatást és a kamatokat csupán azért mert családtagom személyével visszaélve befizettem havonta rongyos 20e Ft ot .


Bocsi ha ezt az információt bemondásra nem hiszem el ,de valahogy nem életszerű hogy ilyen nagy kiskaput nyitva hagyjon az állam miközben még a bőrt is lenyúzzák a népről.


Én a googlibe beverve egy 2010es ÁSZF et találtam de abbban sehol nem láttam ilyet amit te mondassz.


Mondani lehet nagyon szépeket egy kívülállónak mert az úgy sem tudja magától beleásni magát és értelmezni az ördögi részleteket . A végén van mindig a csattanó ezért nem tettem be soha a lábamat bankba hitelért ezt üzenem a másik válaszolónak aki teljesen pénzügyi analfabétának néz :D.


Szóval én elhiszek mindent csak akkor kérem a linket hova van ez leírva és mit is írtam alá?


A hiányos tájékoztatásra mentségemül annyit tudok felhozni hogy magával a regionális képviselővel kötöttem meg és ő nem mondott ilyeneket hogy hozzámvágnak még egy halom pénzt csak ha többet kötök akkor a végén logikusan többszörös állami támogatást IS és hitelt vehetek fel. Ezenkívül ő is győzködött egyfajta lekötött betétről "hozamleső" de nem volt valami nagy szám ,ugyan olyan semmilyen kamattal kecsegtetett mint ha bemennék egy bankba lekötni a rongyaimat.

Hányszor hívtak már fel a bankomból hogy ugyanmár kössem le a rongyos pénzemet mert nagyon exclusíve ajánlatuk van egy év alatt kereshetek három üveggyöngyöt meg egy színes gombot miközben ők tőzsdéznek a pénzemmel hát a hülyék a másik oldalon vannak.


Szóval kérem a hiteles tájékoztatót paragrafust hol van ez leírva,hogy minden családtagom után felránthatom a 400e et és nekik semmi közük nem kell legyen benne és nem kell a maximális hitelt felvenni ezért cserébe.


Ugyanis én képtelen vagyok megtalálni bevallom ez valódi gyengeségem.

2016. ápr. 14. 23:01
 20/28 anonim ***** válasza:

Igazán kár, hogy nem a segítő szándékot látod meg, hanem megsértődsz, mert tájékoztatni próbállak a saját érdekedben. Nem nézlek pénzügyi analfabétának, csak nagyon tájékozatlannak lakáskassza ügyben, de ez nem a Te hibád. Alap dolgokat nem tanítanak az iskolákban, ezért a magyar lakosság pénzügyi ismeretei siralmasak.


Itt az aktuális ÁSZF:


[link]


" A lakáscélú felhasználás

(1) A lakáskölcsön igénybevételének feltétele a szerződéses összeg lakáscélú felhasználása.

Lakáscélú felhasználásnak minősül

a) a lakás-előtakarékoskodó, továbbá közeli hozzátartozója, illetve amennyiben a

szerződésben kedvezményezettet nevezett meg, a kedvezményezett, továbbá közeli hozzátartozója...."


Még egy kis segítség:


[link]


"Amennyiben mint lakáselőtakarékoskodó közeli hozzátartozói kedvezményezettként történő megjelölésével több Lakástakarék szerződést köt, akkor ezekre a szerződésekre is igényelhető az állami támogatás a kedvezményezettek jogán (adóazonosító jelre igényelve)"


Más:


A "Hozamleső" nem egy bankbetét, hanem az egyik Fundamenta módozat, ahol a 30% állami támogatáson felül kapsz még 3% kamatot is, míg a 3,9-es módozatra csak 1%-ot. Ez 5-6 év alatt több szerződés esetén sokszázezer Ft különbséget jelent.

2016. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!