Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha PayPal-en keresztül fizetem...

Ha PayPal-en keresztül fizetem az ebay-es termék árát, akkor bele kell kalkulálnom a tranzakciós költségeket?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye 3,4% lejön a tranzakciós költségek miatt, vagy nem?

Amúgy ha hozzálinkelem a fiókhoz a Visa kártyát, onnantól simán lehet költeni a rajta levő pénzt?


2016. máj. 22. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezt a 3,4%-ot honnan veszed, vásárlásnál nincs semmiféle tranzakciós ktg., csak a váltási árfolyam.
2016. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, itt írja elvileg:

[link]

Hogyha pl. nekem utalnának, itt azt írja 3.4% lejön belőle.

2016. máj. 22. 14:16
 3/14 anonim ***** válasza:
De ezt nem te fizeted, hanem az eladó.
2016. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vásárlásnál a vásárlótól nem szed tranzakciós díjat.

Az eladótó szedi, és akkor, ha nem vásárolsz, hanem csak pénzt küldesz valakinek.

[link]

2016. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És ezt nem kell belekalkulálnom? Amúgy elvileg ez még csak a belföldi adó, külföldre még több...

Tehát ha veszek valami $100-ért, akkor mondjuk lejön ez a 3.4% és akkor már csak $96-ot és 40 centet kap, nem fogja ez zavarni az eladót? Vagy külön jelzi neki, hogy ennyi volt az adó? Amúgy nem furcsa ez, hogy az fizet adót, akinek utalok, és nem az aki utal? Normál bankoknál ez fordítva van tudtommal.

2016. máj. 22. 14:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, mindjárt át is nézem.
2016. máj. 22. 14:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem zavarja az eladót, mert ő ezt már ezzel kalkulál, amikor meghatározz az árat. Sima kártyás vásárlásnál is így van ezt, hogy ez eladó fizeti a kártyás fizetés banki jutalékát.
2016. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nem adó, hanem a Paypal jutaléka. Az eladó nyiván tisztában van vele, hogy neki milyen költségei vannak, ezzel neked nem kell foglalkoznod.
2016. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ennek örülök :D köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 22. 15:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Visa kártyám van ami a paypal-hoz van csatolva,és havi elszámolásnál van tranzakcios költség
2016. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!