Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1-2 éves pénzlekötés - mit...

1-2 éves pénzlekötés - mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szeretnék lekötni kb. 2 millió forintot csupán 1-2 éves időtartamra, ezután lakáscélra tervezem felhasználni. Jelenleg K&H-s számlán van.

- Lakáskassza tűnne a legjobb vételnek, de nem találtam 4 évnél rövidebb konstrukciót.

- Mint minden banké, K&H-s megtakarítási számlái is nagyon alacsony kamatúak (1-1.5%).

- Ekkora időtartamra a kamatozó kincstárjegy tűnik még jó opciónak, de abból közvetlenül a MÁK-tól vehető érné meg, és az átutalás/kivétel költségei lefaragnának a 2.5 százalékból(?). Illetve ingyen tudnék utalni, de ha jól tudom csak kp-s kincstárjegy-vásárlás lehetséges?

Nem szeretnék kockáztatni, csak berakni, és erre az időre "elfelejteni" ezt az összeget. Ti mit ajánlanátok?



2016. máj. 28. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

- Lakáskassza tűnne a legjobb vételnek, de nem találtam 4 évnél rövidebb konstrukciót : valóban nem lehet 4 évnél rövidebb időre szerződni.

- Mint minden banké, K&H-s megtakarítási számlái is nagyon alacsony kamatúak (1-1.5%). Valóban. Sokkal nagyobb kamatot nem fogsz kapni egy banknál sem. Egyébként a bankok aktuális kamatait össze tudod hasonlítani a [link] weboldalon.

-Az átutalás/kivétel költségei lefaragnának a 2.5 százalékból(?). Illetve ingyen tudnék utalni, de ha jól tudom csak kp-s kincstárjegy-vásárlás lehetséges?

Nem jól tudod, ha nyitsz a MÁKnál webkincstár számlát, arra tudsz átutalással is befizetni. Kivételkor viszont a teljes összegre kell fizetned 0.3% tranzakciós illetéket, ami csökkenti a realizálható nyereségedet. Tekintve, hogy évente 2.5% kamatot kapsz, amiből lejön a kamatadó és az EHO, ami legjobb tudomásom szerint 22%, és a teljes összegből lejön 0.3%, a végén 1% körüli hozamot fogsz realizálni. Ennél kicsivel jobban jársz, ha a 1.5%-os bankbetétet választod.

2016. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1:

Kincstárjegyre nincs EHO, csak SZJA. Így 16%-ot vonnak le. Ha bankkártyával veszi, akkor számára ingyenes a tranzakció, a végén a visszautalás 3 ezrelék. Tehát 1 év esetén van 2,25% hozam, amiből lejön a 15% adó, így marad 1,9125%, amiből lejön a tranzakciós adó kiutaláskor, így végül marad 1,6125%.


Ugyanakkor bankbetétre SZJA és EHO is van, ami együtt 21%, egy 1,5%-os betét esetén (szerintem ilyen csak új forrásra van, különben 1% alattiak vannak) 1,185% hozam marad.


Szóval egyértelműen jobb a kincstárjegy, 2 év esetén még inkább (bár akkor már pmák lehet hogy jobb a -2% visszaváltással együtt is), de nem biztos, hogy emiatt érdemes vesződni az államkincstárnál a számlanyitással.


Nekem amúgy jelenleg a bankomnál értékpapírszámlán van pmák, bmák és kincstárjegy is, ami a számlavezetés miatt drágább, mint az államkincstár, de lakásvásárlás után vagyunk egy évvel, nincs annyi megtakarításunk, hogy államkincstárral vesződjek.

2016. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Posta! Kincstári Takarékjegy + Értékpapírszámlán. 1 évre 2,25%-ot ad lejön a 15% kamatadó. Most egy évig nincs semmilyen költsége! Megnyitod a számlát, ráutaltatod a pénzt, utána megveszed a KTJ +-t. Vagy szintén posta. 2 éves Kincstári Takarékjegy ha 2 évig bent van 2,5 % - 15 % kamatadó. Semmilyen költsége nincs, papír alapú értékpapír, tehát vigyázni kell rá. Sajnos azt csak kp tudod fizetni, tehát ki kell számolni, hogy hogy jársz jobban.
2016. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!