Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van 5000 forintot...

Mi értelme van 5000 forintot lekötni az OTP-nél fix kamatozású betéttel?

Figyelt kérdés
OTP Junior számlánál 1 hónapra le lehet kötni az OTP-nél 5000 forintot fix kamatozású betétként, és körülbelül 0.04 forint kamatot fizet (ha a költségeket nem számoljuk).
2016. jún. 2. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az húsz forint.
2016. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mi értelme van bármekkora összeget lekötni manapság? 0,90% a jegybanki alapkamat, a legtöbb lekötött betét 0,01%-ot kamatozik évente, valami extra akcióval el lehet érni akár 0,5-1%-ot is.
2016. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

20 forint akkor lenne, ha 0.4% lenne a kamat, és én egy évre raknám be.


A kamat 0.01%, én pedig egy hónapra raknám be.

2016. jún. 2. 20:52
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérdés igazából erre irányul, én az 1%-os kamatnak például nagyon tudnék örülni.
2016. jún. 2. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Semmi értelme nyilván.
2016. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Semmi értelme, 1 millió forintot sincs semmi értelme lekötni.
2016. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Éves több mint 12-os kamatnak persze, hogy örülnél te vad**** (MÚMÚ), de hol adnak ilyent az 5000Ft-odra :)
2016. jún. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Éves 1%-os kamatra gondoltam, és nem ötezer forintra. :)
2016. jún. 3. 06:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy mi értelme van? Anyagilag semmi, egyébként meg az, hogy kipróbálod az online felületen, hogy kell lekötni, lekötsz kis összegeket, amiket így adminisztrálva gyűjtesz a nyári fesztiválszezonra (ha diák vagy és nincs sok lóvéd :D ), lekötsz egy kisebb összeget, mert nem akarod elkölteni és ezzel inspirálod magadat, valamint ha rossz kezekbe kerül a kártyád, nem tudják majd lelopni azt a pénzt, stb.


Nyilván a kamatból egy almacsutkát sem tudsz venni.


De vannak azért jobb konstrukciók, szerintem nézz körül valamelyik összehasonlító oldalon vagy pár bank saját weboldalán! Szerintem is az évi 1%-től van értelme bárminek is, és nem pár tízezer Ft-ra számolva. :)

2016. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!