Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a folyószámlahi...

Hogyan működik a folyószámlahitel?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne mihamarabb 100000 Ft-ra. A havi fizetésem ebben a hónapban 66000. Nekem a pénz még ebben a hónapban kellene így elgondolkodtam, hogy igénybe venném. Egy a probléma, hogy nem értem, hogy működik. Tegyük fel most megkapom a folyószámlahitelt le veszem a 100000-t akkor -100000be vagyok. Jövő hónapban érkezik a számlámra 66000 akkor -44000ben leszek és ha nem kell többet használnom akkor mikor tudom törleszteni? Illetve másik hónapban a kiadásaimat tudom rendezni vagy mindig -ban maradok?

2016. jún. 11. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
-10000 + 66000 az nem 44000, hanem 34000, de igen így működik, ha lemész -100-ba és megkapod a 66-ot, akkor -34 lesz az egyenleged, újból lemehetsz -100 ha akarsz. Amikor a 66 megérkezik, akkor azt a 66-ot törlesztetted, ha bejön még 34, akkor az egészet törlesztetted. Ha nincs mínuszban, akkor megszüntetheted a hitelkeretet.
2016. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag annyi, hogy negatívba is mehet a hitelkereted mértékében az egyenleged.


Ha költesz, akkor előbb a pénzed költöd, utána a hitelkereted, ha jön be pénz, akkor előbb a hitelkeret töltődik (ha negatívban vagy), és csak utána megy pozitívba az egyenleg.


Természetesen ezért a bank elég komoly kamatokat számol fel, szóval csak okosan.

2016. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A folyószámla hitelkeretet, ha kimeríted, úgy lehet visszatölteni, ha minden hónapban egyre több és több pénzt hagysz a folyószámládon a fizetésedből, de egy összegben is visszatöltheted. A bank a kamatokat mindig annyi összeg után számolja fel, amivel épp mínuszban vagy. Ez -100E Ft esetében nem túl nagy összeg havi szinten, de ha minden hónapban feléled a fizetésed, akkor sok év alatt a 100E ft többszöröse is lehet, ezért érdemes igyekezni a visszatöltéssel.
2016. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg elnézést és köszönöm a gyors választ. Tehát akkor ha most bemegyek a bankba és megmondom hogy folyószámlahitelt szeretnék kötni megállapítják hogy mekkora lehet a hitelkeretem és tegyük fel ezt még ebben a hónapban kimeritem, akkor ha érkezik rá pénz jövő hónap elején akkor -34 marad és már csak ennyit kell törleszteni de az én fizetésemből gazdálkodhatok gyakorlatilag.
2016. jún. 12. 08:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól érted. Amikor megjön a fizetésed, azon a napon valóban csak -34.000Ft lesz a fennálló tőketartozásod, de abban a pillanatban, ahogy elkezded költeni a béred, újra nőni kezd a tartozás. Hónap végére, ha a teljes fizetésed elköltenéd, megint - 100E Ft lesz az egyenleged, sőt még rájön a kamat is, ami kb 1500-2000Ft között lesz.

Csak akkor fogod felszámolni a tartozást, ha minden hónapban egyre több és több pénzt hagysz rajta a számládon, tehát ha hónapról hónapra csökkenteni tudod a minuszos tételt.

2016. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem túl jó hasonlat, de tételezzük fel, hogy a hitelkereted egy 100l-es üres tartály, a béred pedig egy 66l-es ballon.


A cél az, hogy a tartály megteljen vízzel. Amikor belezúdítod a ballon vizet a tartályba, már alig hiányzik valami, hogy tele legyen a tartály, de ha Te elkezdesz a tartályból inni, egy hónap múlva, mire újra lesz egy ballon vized, a tartály megint üres lesz. Csak akkor van esélyed feltölteni a tartályt, ha minden hónapban egyre kevesebbet iszol a tartályból:)

2016. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, én is megpróbálom érthetővé tenni :-)


Ha Te a teljes hitelkeretedet, azaz 100 ezer ft-ot elköltesz most ebben a hónapban, akkor a fizetés megérkezésekor valóban csak - 34 ezer ft lesz a számládon+ hitelre felszámolt kamat, mondjuk 1500 ft, tehát 35.500 ft tartozásod lesz. DE! ha elkezded költeni a fizetésed, s mondjuk ebben a hónapban csak 50 ezret költesz a 66 ezer ft helyett, akkor a tartozásod a hónap végére - 50 ezer + - 35.500= - 85.500 ft lesz. Ha következő hónapban megérkezik a fizetésed, akkor azon a napon ugyan csak - 19 ezer ft lesz a tartozás, de a kamat miatt rájön, újabb 1.500 ft, azaz - 20.500 lesz, plusz ha sikerül és megint csak 50 ezret költesz a 66 ezerből, akkor a hó végére - 70.500 ft lesz.


Magyarra lefordítva: ahhoz, hogy visszatöltsd a tartozást, kb. 7 hónapon keresztül minden hónapban csak 50 ezret költhetsz a fizetésedből. ha ez nem sikerül, akkor minden egyes hónappal nő a kamat a tartozásra.

Ha valóban 1.500 ft a kamat, akkor pl. a 7 hónap alatt már kb. 10.000 ft-al többet kell visszafizetned, tehát a 7 hónap alatt kb. 110 ezret fizetsz vissza a banknak - ha meg nem sikerül, akkor még többet...

2016. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Akkor majd próbálok spórolgatni jövő hónaptól.
2016. jún. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!