Mit tudunk csinálni?

Figyelt kérdés
mamám bement a bankba és elintézte apa nevére a hitelt, lemondott a tulajdonjogról, haszonélvezeti jog van bejegyezve a házra mama nevére. Apának azt mondta h neki csak egy folyószámla miatt kell a neve, de kiderült h a nevén van a hitel. Most nincs fizetve a hitel rendesen és felkerült apa neve a KHR adós listára. Arról volt szó, hogy mama fizetni fogja a hitelt, de most akárhova fordulunk nem tudunk felvenni kölcsönt mert rajta vagyunk a listán. Hogyan adhatom el a házat , hogy vissza fizessem a banknak a felvett hitelt. vagy mit tehetek h innen ki tudjak mászni? (mamám külön házban él, nekünk van egy saját, de attól félünk hogy a mi házunkat is el fogják vinni)

2016. jún. 30. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

" felkerült apa neve a KHR adós listára. Arról volt szó, hogy mama fizetni fogja a hitelt, de most akárhova fordulunk nem tudunk felvenni kölcsönt mert rajta vagyunk a listán."


Kissé zavaros a történet: ha apukád van a KHR listán, akkor Te miért nem tudsz kölcsönt felvenni? Meg miért akartok, amikor úgyis hitel van a házon? Nem igazán érthető...


Te semmiképpen nem adhatod el a házat, max apukád, de ha a haszonélvező nem egyezik bele, akkor Ő sem. Illetve haszonélvezeti joggal együtt igen, de úgy meg nem biztos, hogy megveszik...

2016. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én kiskorú vagyok csak én irtam ki a kérdést. és hitelt azért akarunk mert van saját házunk és azt szeretnénk csinálni
2016. jún. 30. 13:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Apukád nélkül nem tudott a mamád felvenni hitelt úgy, hogy apukád legyen az adós. Itt már sántít a történet. Apukádnak személyesen kell aláírni a papírt a bankban illetve a közjegyzőnél. Olyan nincs, hogy valaki bemegy a bankba és más nevére vesz fel hitelt...
2016. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eleg szomoru, hogy mint kiskoru ilyeneken kell gondolkoznod:(
2016. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, ezt írta a kérdező:


"és hitelt azért akarunk mert van saját házunk és azt szeretnénk csinálni"


Szóval van a mama házán egy hitel - megjegyzem nem tudom, a mama szó mit takar?, mert vidéken a nagymamát szokták mamának hívni, de itt, mintha az anyukáról lenne szó... - és a kérdező szülei egy másik házra is hitelt akarnak felvenni, miközben attól félnek, hogy az övéket is elviszik a másik ház hitele miatt. Na, szóval ez így nekem túl zavaros - jobb lenne, ha inkább a szülők próbálnák ezt a helyzetet megoldani vagy itt kérdezni és nem, nem kell ezzel egy kiskorúnak foglalkozni - szerintem...

2016. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 a közjegyző átvágta apát és apa aláírta a szerződést mert azt mondták neki hogy csak egy folyószámla lesz a nevén


#5 a mama most a nagymamát jelenti

2016. jún. 30. 23:33
 7/9 A kérdező kommentje:

egy kis kiegészítés: én apával élek egy fedél alatt és az ő gyerekkori "házáról" van szó, tehát ő az apja után örökölt. És amellett hogy van egy saját lakáshitelünk nagymama el tudta intézni hogy az apa "gyerekkori házára" is vegyen fel hitelt. csak nagymama apának azt mondta, hogy apa azért kell mert örökös nagypapa után (aki meghalt apa gyerekkorában) és apa nem olvasta el a papírokat az ügyintéző is azt mondta neki hogy semmi köze nincs a dologhoz csak egy folyószámlát kell nyisson a banknál az apa nevére. Sajnos évek múlva most ott jár a dolog hogy nagymama nem fizeti a hitelt és apán ill. rajtunk akarja behajtani a bank a tartozást.


Röviden:


-a banki ügyintéző és nagymama összejátszottak, de az a bank már megszűnt.

-apának van két lakáshitele. egy fizetésből élünk 4-en. hogy engedhettek meg egy embernek két lakáshitelt egy fizetésre? most tudtuk mg hogy rajta van a KHR listán amikor személyi kölcsönt szerettünk volna felvenni hogy befejezzük a saját házunkat.

2016. júl. 1. 19:54
 8/9 A kérdező kommentje:
anyával írtam ezt a kiegészítést remélem így világosabb
2016. júl. 1. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

"" remélem így világosabb"


Nem.


Próbáltam volna segíteni, mint ahogy el is kezdtem kibogozni a dolgot (1,5 vagyok), de ez egyre homályosabb lett, úgyhogy feladom.

Forduljatok ügyvédhez, mert ezt mi itt meg nem oldjuk Nektek.

Ha esetleg nincs rá pénzetek, akkor vannak a bíróságon, családsegítőnél ingyenes jogi tanácsadások - talán ők tudnak mondani valami okosat...

(bár megmondom őszintén, az nem elfogadható indok, hogy nem olvasta el a papírt)

2016. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!