Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes lakáshi...

Melyik banknál érdemes lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Használt lakás vásárlásán gondolkozunk. Egy 80-ban épült családi házat szemeltünk ki Bp-től 5-10 km-re. 24,5 millió Ft lenne a ház, sajnos többet nem lehetett alkudni. Végrehajtási jog is van rajta, de ez alá nem sikerült menni.Nekünk 6 millió Ft önrészünk van (de lehet kapunk munkáltatótól még 3 milliót az önrészhez)

A fizetésünk férjemmel együtt 500.000 Ft

Banki hitel a rosszabbik esetben 18,5 millió lenne. (Jobbik esetben 3 millióval kevesebb)

Voltam már két banknál, MKB és OTP. Kb azonos törlesztőkkel kalkulálnak.

A kérdésem az lenne, hogy valakinek van e személyes tapasztalata arról, hogy melyik banknál érdemes hitelt felvenni, melyik intézi gyorsabban rugalmasan amit kell?

Elsősorban fixhitelek érdekelnek akár 20 évre, tudom, hogy ezeknek magasabb a törlesztőjük, de hosszútávon lehet kifizetődőbb.

Van olyan amelyik nem két- három hónapot ül rajta, hanem jóval kevesebbet?


2016. júl. 8. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel a hitelhez képest elég kevés az önerő, olyan bankot célszerű választani, ahol Budapest agglomerációjában is biztosan megkapod a 18,5M Ft hitelt, bár az is lényeges, melyik településről van szó?

20 évig fix hitelt is lehet találni, de az valóban elég drága (6,99% kamat).

Én 5, vagy 10 évre fix hitelt javaslnék, amit már pl 4,75% kamattal is tudok mutatni.

A gyorsaság azon is múlik, mennyire precízen van összeállítva egy hitelkérelem. (Nálam a rekord a beadástól számítva a folyósításig két hét volt az OTP-ben, de ha nem tudtok több önerőt összeszedni, nem az OTP lesz a nyerő és ha Végrehajtás is van az ingatlanon, az miatt is hosszabb lesz valamivel az ügyintézés.

Segítek szívesen, ha megkérsz rá, írj és elmondom, mit lenne érdemes csinálni.

2016. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyedben megkérdezném a Fundamentát is. Mondom velük a barátnőmék példáját:

megkötötték a megtakarítást tavaly januárban 4 évre, onnan fizetik be a havi x összeget. Megigenyelték a hitelt tavaly márciusban, folyósítottak áprilisban és onnantól kell csak kamatot fizetni, de a 4 éves futamidő kezdete január volt, így megspóroltak 4 havi kamatot. Mivel nem telt el 2 év a szerződéskötéstől az igénylésig - ha eltelt volna alacsonyabb lenne a kamat - x%-os kamatot fizetnek 4 évig, utána pedig y%-ot. De már most megmondták mennyi lesz a kamat a hitel végéig, közjegyzői okiratba van foglalva, nem fog változni. Már kapták a kimutatást idén, hogy állnak, látja, hogyha be akarna törleszteni hol tart, elégedett velük. Ők kevesebbet vettek fel, több volt az önerő is, úgyhogy nem tudom neked jó lenne-e ez. Erstét ők is kérdezték, meg Otp-t, Unicredit, de ezt találták legjobbnak.

2016. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A Fundamentánál egy rokonom és egy másik ismerős vett fel, de valamiért nekik nagyon sokáig tartott.

Az OTP-t csak valaki javasolta azért kérdeztük meg. Azt mondták múlt héten, hogy elég az önerő. Az még növekedhet ha minden jól megy.. és igen 10 éves fix kamattal számoltak. Remélem tényleg elég az önerő. Eddig a CIB bank volt csak, ahol több önerőt kérnének.

2016. júl. 8. 14:56
 4/10 A kérdező kommentje:
A végrehajtás rendezése törlése az első. Tudom, hogy emiatt is sok az átfutási idő. Most várjuk, hogy pontosan mennyit kellene hova fizetni, ha ez megvan és vállalható akkor kötünk végleges adásvételi szerződést. Nagyon szeretnénk ha novemberig sikerülne mindent intézni, hogy év végére beköltözhessünk.
2016. júl. 8. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 éves hitelezési tapasztalatom van, az OTP-ben elég necces, ha nem tudjátok egy kicsit emelni az önerőt. Érdemes lenne előzetes Értékbecslést kérni még az adásvételi előtt, én legalábbis ezzel kezdeném a Ti esetetekben.
2016. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen. :) pont erről olvastam

Remélem az OTP-nél is tudunk kérni előzetes értékbecslést.

2016. júl. 8. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az OTP-ben is van lehetőség előzetes ÉB-t rendelni.
2016. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. júl. 8. 21:18
 9/10 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

4-6 hét átfutási idővel kell számolni a hiteligénylés kapcsán.

CSOK igénylés esetén előfordul, hogy több.

Nyáron a szabadságolások miatt inkább 6 héttel kell számolni.

A végrehajtást önerőből kell rendezni. Van ahol igénylési, van ahol szerződéskötési feltétel. Egyeztetni kell a bankkal.

Előzetes becslést rendelnék és nem feltétlen a leírt 2 bankban gondolkoznék.

2016. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem csak két bank ajánlatát kaptuk, több bank is emailban vagy telefonon már tájékoztatott, amikor a b..krácio kiadta az elérhetőségem. Egyelőre mindenképp meg kell várjuk mennyi a vh összege, ha belefér az önerőnkbe csak akkor írunk végleges adásvételit.

2016. júl. 11. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!