Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveheti a bank a kártyámról...

Elveheti a bank a kártyámról a pénzt értesítés nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy úgynevezett Á hitelem. Mínusz háromszázezerbe van a kártyám. Minden hónapba csak a kamatot vonja. A napokba kaptam egy nagyobb összeget. Most pluszba van de ugyanúgy mutatja hogy még mehetek mínuszba szóval én nem kifuttattam azt a hitelt, hanem csak pénz raktam a kártyára. Na már most az a kérdésem, hogy a bank le veheti e önkéntesen azt a három kilót, vagy hagyjam nyugodtan rajta. Mert feleslegesen nem akarom a pénztárcába cipelni magammal mindenhova annyi pénzt. Viszont félek hogy elveszi szó nélkül . Szóval az lenne a lényege a kérdésemnek , hogy maradhat e rajta, vagy sem.

2016. júl. 28. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a folyószámlahitelnél ha pénz érkezik a számládra, és mínuszban vagy, automatikusan betörlesztődik, és levonják a tartozás összegét. Nézd meg a számládat, mennyit kaptál és hogy mennyi van rajta.
2016. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nullázódik de utána ugyanúgy minuszba tudok menni. Nem áll meg nullánál , hanem mehetek megint minusz háromszáz ezerbe!Mert nem szeretném, ha elvennék szó nélkül. Az nagy érvágás lenne. Lehet csak le kéne vennem az egészet de hogy unicredit fiókot találjak be kell utaznom fél pestet.
2016. júl. 28. 11:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a hitelkeretedet félted, hogy elveszik, nem a beérkezett pénzt? Nem értem, mit vennek el csak úgy?
2016. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt hogy adott ötszázezer forint aminek helye van, de viszont a kártyám minusz háromszázba van. Most rájött ez az öt kiló és nem akarom rögtön levenni, viszont a későbbiekbe kelleni fog az egész összeg!Attól félek hogy a bank ezt észleli, hogy vissza lett töltve a hitel és lezárja , magyarán az ötszázból csak kétszázat tudok felvenni , a maradékot vissza veszik. Mert az hatalmas érvágás lenne számomra
2016. júl. 28. 11:33
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%
Az A-hitel (újabb nevén folyószámlahitel) olyan, hogy nem csak 0-ig mehet le az egyenleged, hanem a te esetedben mínusz 300 000-ig (-300 000). Azaz ha kihasználod a teljes keretet, akkor a folyószámlád egyenlege -300 000Ft lesz. Ha erre érkezik a fizetésed (pl 100 000Ft), akkor -300 000+100 000Ft = -200 000Ft. Kb általános 3-4. osztályos matematika. Persze havonta (nem amikor pénz érkezik, hanem fordulónapkor!) levonja a kamatot és egyéb költségeit a bank, pl 2000Ft-ot. Tehát -200 000-2 000Ft= -202 000Ft, vagyis még 98 000Ft-ot használhatsz fel saját célra. Ha neked -300 000Ft-nél érkezik egy nagyobb utalás, nem csak a fizetésed, pl 500 000Ft, akkor -300 000+500 000=200 000Ft lesz az egyenleged. A felhasználható pénzed továbbra is 500 000Ft lesz: 200 000-ig pluszban vagy és nem kell kamatot fizetned, a további 300 000-re viszont jön majd újra a kamat és egyéb költség.
2016. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt vágom kedves válasz adó. Már megvan ez a mizéria több mint három éve. Vonogatja becsületesen a kamatokat, sose lesz vége!Éppen ezért kérdezem hogy most így, hogy fel lett töltve, úgy mondva nullán vagyok , így nem gondolja e úgy a bank hogy hopp....vissza a pénzünket!És a három kilót magáévá teszi!Ez a kérdés, a dolog működésével tisztába vagyok.
2016. júl. 28. 11:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a működésével tisztában vagy, akkor tudnod kellene, hogy a 300 ezredet elvitte a bank, mert annyival tartoztál neki.

De újra kölcsönvehetsz 300 ezret, hiszen annyi hitelkereted van, ami után újra kamatot fogsz majd fizetni.

2016. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem zárja le, azaz nem szünik meg a hitelkeret!Az örök?Köszönöm a választ amúgy csak bennem van a félsz!De levenni nem akarom mert nem most fogom felhasználni!
2016. júl. 28. 11:47
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Nos, akkor én is besegítek egy kicsit :-)

Ha 500 ezred érkezett, akkor igazából csak 200 ezer ft a TIÉD, a többi a banké, amit előbb- utóbb azért majd vissza kell fizetned. A hitelkereted pedig nem örökké van, csak addig, amíg a bank felé a havi minimum törlesztő részt + a kamatot megfizeted (benne kell lennie a szerződésedben) Ha mínusz 300 ezer a számlád és nem érkezik rá pénz egy hónapban, akkor a bank is fel fogja mondani a szerződést.

2016. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Érkezik rá folyamatosan. De erre apénzre teljesen szükségem lesz!Szóval akkor megmarad az öt kiló amíg van mozgás a kártyán igaz?
2016. júl. 28. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!