Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » USA-ban illegális kint tartózk...

USA-ban illegális kint tartózkodással milyen megtakarítási lehetőségem van?

Figyelt kérdés
Keresek pénzt (nyilván kp-ban) és nem szeretném a "matrac alatt" gyűjteni. Milyen lehetőségeim vannak? Nem tudom, hogy nyithatok-e számlát biztonságosan és azon gyűjthetem-e a pénzt? Nem kelti-e fel az érdeklődést egy olyan külföldi, akinek se munkája, se vízumja és havi rendszerességgel helyez el pénzt a számlájára.

2016. aug. 12. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
bérelhetsz széfet.
2016. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért egy magyar honlapon akarsz tájékozódni, ráadásul olyan helyen ahol szinte csak hozzá nem értő laikusok vannak.


Ha kint élsz, akkor angolul úgyis jól beszélsz, nem?

És a helyi viszonyokat sokkal jobban ismered mint Magyarországon bárki.


Azt pedig fel nem foghatom, hogy miért jó egy távoli országban illegálisan tartózkodni, kockáztatva a lebukással járó azonnali kitoloncolást és hogy mindent elveszíthetsz amit ott esetleg elérsz.

2016. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

elmondom neked: havi 3500 usd. Koszt+szoba benne van a munkában. Szerinted megéri így vagy havi 110nettóból megélni Magyarországon?

Az ember nem véletlenül vállal illegális munkát. Sajnos 7/24 egy háznál vagyok, nem tudok senkivel beszélni, sőt az angol sem megy annyira. Ezért kérdeztem itt. Nagyon fáj ez neked?

2016. aug. 12. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból. Milyen melót végzel kint ennyi pénzért amihez még az angol se kell?
2016. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Idősgondozás, odaköltözött magyarok.
2016. aug. 12. 11:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem fáj, de ez borzasztó "élet".

Egy szóval sem mondtam, hogy Magyarországon dolgozz nevetséges fizetésért.

De az EU tagságunk által 27 országban lehet szabadon munkát vállalni. Ezen országok egy része pedig sokkal jobb jövedelmet kínál mint Magyarország.


És nem kell bujkálnod a hatóságok előtt, semmilyen jogszabályt nem sértesz meg.

Az USA-ból a ki sem léphetsz többé, mert akkor visszaút már nincs.

2016. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted. Lehúzok itt 3, max 5 évet és keresek vele 30-40 millió forintot (ez már a megtakarított, mert bár semmi lehetőségem nincs itt semmit költenem, de valamennyit biztos fogok belől) és élek otthon belőle. 55 évesen nem volt még se ingatlanom, se semmim. Így nyugdíjas koromra ez nagyon jó kiegészítés lesz.


Lenne lehetőségem ugyanerre itt bárhol? Hidd el, nem jó kedvemből repültem ki az USA-ba és maradtam itt illegálisan, de úgy érzem ez a kockáztatás és 3-4-5 év összeszorított foggal kint dolgozás után olyan vagyonom lesz, amiről sosem álmodtam egész életemben. Nem vagyok egy tanult ember, nem tudtam sokra vinni az életemben. Ez az egyetlen lehetőségem, hogy ne egy parizeres nyugdíjas legyek :(


A széfes megoldás viszont jól hangzik, valaki már próbálta?

2016. aug. 12. 14:44
 8/14 xswerdy ***** válasza:
Ha még legálisan tartózkodsz ott (nem járt le az az idő, amit bepecsételtek, hogy meddig kell kilépned az országból), akkor szerintem nyithatsz bankszámlát külföldiként. Ezt célszerű is lehet megtenni, mert gondolom, majd a nagy vagyont sem kisbőröndben akarod hazahozni a végén, hanem utalni lenne célszerű.
2016. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Bármelyik bankba sétálja be és mondjam, hogy szeretnék egy tök egyszerű számlát nyitni?

Elnézést, hogy ennyire részletesen rákérdezek ezekre :(

2016. aug. 12. 16:43
 10/14 anonim ***** válasza:

A 2. és 6. választ író vagyok, aki mellesleg nem akar neked rosszat.


A széf nagyon nem jó ötlet. Soha nem tudhatod, hogy mikor kapnak el és akkor ha kitoloncolnak hogyan férsz hozzá a széfben lévő pénzhez?

Az otthon tartotthoz is nagyon nehezen, mert utánad kell majd küldeni. De megteszi-e valaki?


Ilyen esetben mindenképpen bankszámlára van szükséged, netbank hozzáféréssel, hogy ha hirtelen kényszerülsz elhagyni az országot, akkor át tud interneten utalni magadnak a magyarországi bankszámládra.


A neten keresgélj, akár kinti magyarok tapasztalatait, hogy hol nem kell más, csak útlevél.

Illetve akiknél laksz tőlük is kérhetnél segítséget.


Nagyon alaposan utána kellene járnod, hiszen nagyon nagy a tét, hogy le ne bukj!

Ne egy-két véleményre hagyatkozz, mert az kevés.


És az a baj, itt a gyakorikérdések.hu-n is nagyon bizonytalanok a hozzászólások.

2016. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!