Diákhitel1 igénylés?

Figyelt kérdés
Diákhitel 1-et szeretnék felvenni. Azzal tisztában vagyok, hogy online űrlapot kell kitölteni, majd a bankban leadni. Csak szeptemberben lesz beiratkozás az egyetemen, viszont még ebben a hónapban le kell adni a hitel törzsszámát. Attól függetlenül, hogy még nem iratkoztam be, mindezt elintézhetem már most? Vagy hogy működik? Köszi előre is.

2016. aug. 12. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne ha az adott egyetem Tanulmányi Osztályán (TO), vagy Hallgatói Szolgáltató Központjánál (HSZK) adnád le. (nálunk pl az OTP nem is működik együtt velük, és nem is adható le ott semmi adatlap, csak adnak agy brosúrát, és annyi, le van tudva a részükről)


Csak a beiratkozás után lehet, mivel akkor lesz hallgatói jogviszonyod. Jelenleg nincs.

(régebben volt egy előjelentkezés, de tudtommal az már nincs, de utánanézhetsz, bár nem maradsz le semmiről, megkapod a pénzedet időben)


Bemész a TO-ra, vagy a HSZK-ra (ide bemehetsz akár beiratkozás előtt is, de úgyis feltétele lesz), és mondod, hogy diákhitelt szeretnél igényelni (egyébként ki lesz írva, meg reklámozva, hogy hová kell menned). Ekkor adnak egy adatlapot, amit kitöltesz (ezt letöltheted, és kitöltve is beviheted), és leadod nekik. Majd kis idő múlva jön egy email, amiben benne lesz a hozzáférésed a rendszerhez, és októberben jön az utalás a számládra egy összegben, vagy havi bontásban. Ha bármi gondjuk van, akkor azt fogják jelezni feléd emailben, és telefonon is.

2016. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"viszont még ebben a hónapban le kell adni a hitel törzsszámát"


Ennek kb. semmi értelme. Kinek kellene ezt leadnod? Milyen célból?

2016. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az OTP-ben már érdeklődtem, de konkrétan semmit sem tudtak mondani, csak amit a fentiekben leírtam. Azt tudom, hogy októberben érkezik először, nem is ezzel van a gond, csak az egyetemtől érkezett levélben, annyit írnak, hogy aug. 19-ig emailben kell elküldeni a törzsszámot. Majd a tanulmányi osztályon érdeklődöm beiratkozás után.
2016. aug. 12. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem ez? Melyik szak?
2016. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs köze az egyetemnek a DH szerződésed adataira. Legfeljebb akkor, ha az önköltséget DH2-ből fizeted, ez esetben el szokták kérni a szerződésszámot. Szóval nem kell nekik semmit elküldeni, nem az ő dolguk.
2016. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne igényelj DH1-et önköltség fizetésére... DH2 való arra, sokkal jobb konstrukcióval!
2016. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tervezek bármit is küldeni nekik, ezt majd én elintézem. Csak arra voltam kíváncsi, hogy beiratkozás előtt lehetséges-e. Nem tandíj fizetése miatt igényelném, államira vettek fel. :)
2016. aug. 12. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pont ma igényeltem, bár nekem van hallgatói jogviszonyom, de igényelni Budapesten a DH központokban is tudsz, de szerintem csak akkor, ha létrejött a jogviszonyod. A pénz úgyis csak legkorábban október 15-én érkezik meg, ha legkésőbb szept. 15-ig megigényeled. Maga az igénylés pedig kb. 15 perc és kezedben a szerződés. Az egyetemen miért kell leadni a törzsszámot? Nem csak engedményezés esetén? Nekem bankban semmit nem kellett leadni. A neptun felületén megigényeltem és a DH központban megcsinálták a szerződést 5 perc alatt. A suliba nekem az engedményezés miatt kell mennem. Legegyszerűbb, ha felkeresed a DH honlapját, és ha ott nem találsz választ, akkor írsz nekik.
2016. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!