Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azt hallottam, októbertől...

Azt hallottam, októbertől kötelező bankszámlát nyitni a nyugdíjasoknak is. Állítólag létezik hazánkban egy bank, ahol a számla vezetés díj 3-400 Ft/hó. Vajon ez melyik bank? Tud róla valaki?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 13:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
FHB Bank.
2016. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Az fhb most vont le tőlem 7 ezret, plusz ezer a kp. felvétel.

Most megyek máshová, három hónap alatt ingem-gatyám ráment a bankszámlára.

2016. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
44%

Én inkább lennék kiváncsi, hogy a 85 éves nagyapám a trombózisos lábával hogyan fog elmenni a bankig/automatához felvenni a nyugdíjat... A fia csak akkor viszi el, ha kap érte valamit (pénzt vagy alkoholt és akkor is csak sokadik ígéretre), én meg nem lakom egy városban sem vele.


Vagy, hogy mennyi időst fognak kilesni az ATM-nél bizonyos embrek, hogy mikor vette ki a pénzt és mennek letámadni :(

2016. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hallottam, októbertől kötelező bankszámlát nyitni a nyugdíjasoknak is."


Hülyeség. A bankoknak lesz kötelező egy alapszámlát bevezetnie.


[link]


"A Nemzetgazdasági Minisztérium cáfolta, hogy kötelezővé tennék az alapszámla használatát."

2016. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

#4


Egyelőre cáfolják... Majd a következő lépés lesz a kötelezővé tétel. Csak szép fokozatosan.

2016. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Én olyan bankot is ismerek, ahol 0 forint körül is lehet számlát vezetni. Mondjuk a bankkártya szerintem már sehol nem ingyenes, évi 2-3 ezer forint.


Ja persze, és nem lesz ez kötelező, nem is értem, miért tennék kötelezővé, hiszen közfelháborodás lenne belőle. És a "nem erőszak a disznótor" elven nem is lenne értelme olyan emberekre ráerőltetni, akik nem is értik az egésznek az értelmét.


"Én inkább lennék kiváncsi, hogy a 85 éves nagyapám a trombózisos lábával hogyan fog elmenni a bankig/automatához felvenni a nyugdíjat..."

Ha nem nagyon tud menni, akkor számomra nem tiszta, hogyan költi el a pénzét.


"Vagy, hogy mennyi időst fognak kilesni az ATM-nél bizonyos embrek, hogy mikor vette ki a pénzt és mennek letámadni :("

Biztos nem többet, mint ahány postást próbálnak kirabolni nagyságrenddel nagyobb összegért.

2016. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Állítólag létezik hazánkban egy bank, ahol a számla vezetés díj 3-400 Ft/hó."


Letezik egy csomo, amelynel ez 0, durva feltetelek nelkul.

2016. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 2-t ismerek ahol 0 Ft (bár a bankkártyáért fizetni kell) és nincs minimum 150 000-es jövedelemhez kötve.


Az egyik a Gránit Bank, ott viszont nincs ingyenes készpénzfelvétel.

[link]


A másik a Raiffeisen Aktivitás számlacsomagja, ott havi 4 tranzakció minimum 50 000 Ft értékben a feltétel.

[link]

2016. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, még egyszer a link a Gránit Bank minimum jövedelem nélküli 0 Ft-os számlájához:

[link]

2016. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az egyik a Gránit Bank, ott viszont nincs ingyenes készpénzfelvétel."


Minden banknal van legalabb havi osszesen max 150k, max ket alkalommal ingyen.

2016. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!