Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Kötelező", hogy legyen...

"Kötelező", hogy legyen bankszámlám?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy megszüntetem, mert a fizetésemet kp-ben kapom, a rezsit csekken fizetem, a hitelemet már letörlesztettem, a bankkártyámat nem használom. Csak azért teszek néha pénz a számlára, hogy a különféle banki díjakat, költséget le tudják vonni.

Így nem látom értelmét fenntartani, mert úgy érzem, hogy ezeket a díjakat a semmire fizetem ki.



2016. szept. 8. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Magánszemélyeknek nem kötelező a bankszámla. Ha csak a semmire fizetsz banki díjakat, valóban fölösleges fenntartanod.
2016. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha lemondod tartsd azért fejben hogy munkaváltásnál szükség lehet rá, és menj be a bankba egy héttel előtte.


Én a megtakarításom tartom azon(nem elég nagy hogy külön foglalkozzak vele), és ha például kórházba kerülnék egy másik városba nagyon jól jönne hogy elérhetek némi pénzt nélkül hogy hazamennék.

2016. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Számodra tényleg nincs értelme.


Mi is most szüntetünk meg egyet a családban, mert csak kis összegű nyugdíj megy rá, de az mehet az enyémre is, és felesleges, hogy a bank évi 12 ezret levonjon a semmire. (12 havi számlavezetési díj - ennél nincs olcsóbb)


Ha kórházba kerül az ember, akkor nem ő fog bankautomatákhoz rohangálni, hanem majd segít a család. Főleg ha fekvőbeteg vagy.

Emiatt 10-20 éven át fizetni egy számlát, óriási pénzkidobás.

10 év alatt ilyen konstrukcióval 120 ezret fizetsz ki a semmire, csak azért, mert mi lesz, ha egyszer kórházba kerülsz?


A munkahelyváltás sem indokolja, hogy MOST fizessünk azért, amit egyszer majd TALÁN igénybe akarunk venni.

A számlát azonnal megnyitják, bárhova bemész.

Egy új munkahelynél meg az sem baj, ha később adod meg a számlaszámod, hiszen nem munkakezdés utáni napon utalják az első fizetést.

Tőlem e-mailben kérték be, anno 15.-én kezdtem, volt rá 2 hetem, hogy elküldjem.

De nem vált az ember hetente munkahelyet, hogy emiatt egy üres számlát fenn kelljen tartania.


Szüntesd meg, és megspórolsz egy csomó pénzt.

2016. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Hármas, bőven van olcsóbb számla. Egy csomó 300-500 forintos havidíjas.
2016. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tévedsz, mert írtam, hogy arra egy kis összegű nyugdíj megy.

Így nincs olcsóbb.

Van persze ingyenes is, ha valaki százezreket keres.


Ha havonta kis összeg érkezik a számlára, akkor magas a havidíj.


Nekem 1200 ft van havonta, és 150 ezret keresek, nincs olcsóbb a bankomnál.

Egy bank sem fog 300 forintos számlavezetést biztosítani egy idős kispénzű embernek.

Épp most tervezik bevezetni a szociális számlát, azoknak, akiknek semmiféle banki kapcsolatuk nincs. Ott is 1400 ft körül lenne a havidíj.

2016. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ja, meg persze diákoknak is biztos olcsóbb, de a kérdező már biztosan nem diák.
2016. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Egy bank sem fog 300 forintos számlavezetést biztosítani egy idős kispénzű embernek."


Én 2 bankszámla csomagot ismerek 0 Ft számlavezetéssel, jövedelemfeltéttel nélkül:


[link]


[link]

2016. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Ha kórházba kerül az ember, akkor nem ő fog bankautomatákhoz rohangálni, hanem majd segít a család. Főleg ha fekvőbeteg vagy.

Emiatt 10-20 éven át fizetni egy számlát, óriási pénzkidobás.

10 év alatt ilyen konstrukcióval 120 ezret fizetsz ki a semmire, csak azért, mert mi lesz, ha egyszer kórházba kerülsz?


A munkahelyváltás sem indokolja, hogy MOST fizessünk azért, amit egyszer majd TALÁN igénybe akarunk venni.

A számlát azonnal megnyitják, bárhova bemész. "


Nincs családom, szóval nekem ez nem játszik, betörés esetén pedig azt hiszem megéri ennyivel biztosítani magam (nekem jelenleg 1000 forint alatt van a számlavezetési díj)


A munkahelyet azért mondtam, ha váltana csináltasson egyet, nem azt hogy tartsa meg amíg nem vált.

2016. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez egy kamu.

Nincs jövedelemfeltétel, ezzel kezdik. (Raiffeisen)

lejjebb pedig:


"havonta minimum 50 000 Ft összértékben legalább 4 tranzakció teljesüljön az alábbiak közül (EBKM: 0,01%):


készpénzfelvétel bankkártyával, OKOSkártyával,

vásárlás bankkártyával, OKOSkártyával,

állandó átutalás,

csoportos beszedési megbízás,

eseti átutalás bankszámlájáról."


ne haragudj, de mi ez, ha nem jövedelemfeltétel?

egyébként a nyugdíj 44 ezer, mondtam, hogy kis összeg.

és egy idős, beteg ember nem fog utalgatni meg kártyával vásárolni, akármilyen kényelmes.

szóval ez kilőve.

és egy az egyben hazugsággal nyit a raiffeisen, nekem ez nem szimpatikus.


ugye a kérdező feltette a kérdést, amiből kiderül, hogy neki semmiféle pénze nem érkezik a számlára, és mivel tőle indult ki a kérdés, neki is ezt ajánlod?

sehol nincs meg az 50 ezres összeg, és nem is utal, nem vásárol kártyával.

2016. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként én partner vagyok az értelmes vitákban, és tényleg megnézem a linkeket.

Hamarosan én is bankot fogok váltani, mert az Erstével nem vagyok megelégedve, szóval szívesen veszem az infókat.

Most nézem Gránit Bankot.

Azzal kezdem, hogy számomra ismeretlen, sehol nem látom a reklámjukat, nem hallottam róluk, és én ilyenre nem bíznám a pénzem.

Nem akarok úgy járni, mint bróker Marcsika ügyfelei, akik sose látják tbbé a pénzüket.

Vagy amikor kb 2 éve az ÉRB vagy vmi hasonló nevű kis bank becsődölt. Köszönöm, nem.


De természetesen megnéztem ezt is.


Már a belinkelt oldalon ott az 50 ezer.

Utald át, blablabla.

Akinek összesen nincs ennyi, az nem fog tudni ennyit összetakarékoskodni.

Miből? A semmiből?


És az a bajom, hogy szinte semmi nem derül ki a számlacsomagról.

Ez így nem hiteles. Annyira elnagyolt dolgokat ír le, hogy semmi konkrétum nincs benne.

Nem győzött meg.

Nem felel meg sem a kisnyugdíjasnak, sem a kérdezőnek.

Ez csak egy beetetés, egy csali.

2016. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!