Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Kötelező", hogy legyen...

"Kötelező", hogy legyen bankszámlám?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy megszüntetem, mert a fizetésemet kp-ben kapom, a rezsit csekken fizetem, a hitelemet már letörlesztettem, a bankkártyámat nem használom. Csak azért teszek néha pénz a számlára, hogy a különféle banki díjakat, költséget le tudják vonni.

Így nem látom értelmét fenntartani, mert úgy érzem, hogy ezeket a díjakat a semmire fizetem ki.



2016. szept. 8. 12:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves 65%-os, én írtam az 1-es választ is (meg a 7-est), így láthatod, a kérdezőnek nem ezt javaslom.

Mivel a kártyára ezeknél a számláknál is fizetni kell, illetve a Raiffeisennél tranzakciókat kell végrehajtani, számára ennek nem lenne értelme.


A 7-es válasszal kifejezetten neked szerettem volna segíteni, meg másnak, aki esetleg olvassa és hasonló gondja van. Bocsáss meg érte. :)


Mivel a "kis összegű" nyugdíjat nem számszerűsítetted, be mertem linkelni a Raiffeisen csomagját is, hiszen elég kis összegű egy 70 vagy 80 ezer forintos nyugdíj is és ebben az esetben akár jó is lehetett volna.


"és egy idős, beteg ember nem fog utalgatni meg kártyával vásárolni, akármilyen kényelmes. "


Számlái biztos vannak, és a csekkekkel csak elmegy a postára, ott meg akár kártyával is fizethet. De adhat csoportos beszedési megbízást is és akkor nem kell mennie sehova. Tehát teljesítheti egy idős ember is a feltételt.

De 44 ezer Ft-tal nyilván nem jó, ha ezzel kezded, nem linkelem.


Magában az, hogy "nincs jövedelemfeltétel", még így se hazugság, hiszen ez azt jelenti, nem kötelező jövedelmet ráutaltatni. A pénz, ami rákerül, lehet megtakarítás, egy diák szülőktől kapott támogatása, egy kisgyerekes anyuka konyhapénze, vagy bármi.


A Gránit Banknál nem kötelező 50 000 Ft-ot átutalni, arról van szó, hogy ha megteszed, akkor kérheted, hogy

Budapest területén otthonodban, munkahelyeden, vagy más, általad választott helyen legyen a szerződéskötés. Ha nem utalsz, akkor a bank által meghatározott helyekből választhatsz.

Lehet, hogy azért ismeretlen számodra a bank, mert nem tart fenn országos fiókhálózatot, hanem kifejezetten online bankként működik. Ettől még nem feltétlen rossz.


Szép napot kívánok!

2016. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Értettem a Gránit bankot is, épp ezért írtam, hogy akinek összesen nincs annyi pénze havonta, annak megtakarítása sem lesz, amit ilyenkor elő tudna venni.


A mi esetünkben mivel nálunk lakik az illető, nincsenek számlái. 44 ezerből egy ember nem tudná önmagát fenntartani egyedül, rezsit fizetni, meg enni is.


A példákat köszönöm, de továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ezek a számlák úgy vannak kitalálva, hogy jóformán senkinek se feleljenek meg.

Nem hülyék a bankok, nem hoznak létre valamit olcsón azért, hogy az ügyfélnek jó legyen...

Olyan ez, mint a CSOK, eleinte mindenki el volt ájulva tőle, aztán ahogy kiderültek a részletek, rá kellett jönniük az embereknek, hogy túl sok a kizáró tényező, és a legtöbben nem kaphatják meg.

Egy-egy kivétel mindig lehet, de azért lássuk be, egy számla akkor lesz ingyyenes, vagy kedvező, ha elég sokat keres az ember. Mert úgy a banknak is megéri, hisz rajtuk keresztül bonyolítja le az ember a pénzmozgatást.


Én 1200 Ft körül fizetek az Ersténél, és soknak tartom,de ennél jobbat nem tudtak ajánlani. A 150 ezer feletti fizetésemmel lehetnék máshol 0 Ft-os, de egyelőre még nem tudok szabadulni az Erstétől...

2016. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Havi 1200 Ft az rengeteg, miért nem tud az Erste olcsóbbat ajánlani? A honlapjuk szerint ekkora fizetéssel már ajánlanak számlát havi 199 Ft-ért is.


[link]


Talán érdemes lenne még egy kört futnod náluk.

2016. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kb fél éve érdeklődtem, de őszintén szólva az ügyintéző sem volt a helyzet magaslatán.

Lehet bemegyek majd újra, ha sok időm lesz.

Még 1,5 évet vagyok kénytelen ott maradni.

De ha lenne ilyen 200 ft-os megoldás, lehet nem is akarnék váltani.

2016. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Erste egyszámla havidíja bizonyos feltételek estén 199 ft.


De ennél is sokkal jobb a Privilégium számlacsomagok valamelyike. Legjobb az L.

Ehhez meghatározott mértékű havi jóváírás szükséges, de nem muszáj munkabérnek lennie. Tehát az is megoldás, ha két ember oda, majd visszautal 150 e ft-ot egymásnak.


Ezáltal bárki szinte ingyenes számlát kap. (2. évtől bankkártyának van éves díja, SMS díj is van, egyéb nincs)


Szerintem ez nagyon jó konstrukció.


A Privilégium S ill. M sem rossz, bár nem ennyire kedvező.



Aki írta, hogy problémái vannak az Erste-vel, milyen számlacsomagban van?

Vagy nem csak a költségekkel vannak gondok?

2016. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

De igen, csak a költséget találom soknak.

Már nem is létezik az a csomag, ami nekem 5-6 éve megvan.

Kb. 1200 ft/hó.

Ahogy most utánaolvastam, úgy tűnik, nekem is jó lenne az Egyszámla, és nagyon úgy látom, hogy annak idején félretájékoztattak, és rossz feltételeket adtak meg.

2016. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jó neked, hogy a fizud kp,ben kapod,nekünk kötelező, mert közalkalmazott vagyok(gondozónő) .Én is lemondanám, ha lehetne, mert csak a bankokat gazdagítjuk vele...
2016. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!