Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 500. 000 Ft személyi kölcsönre...

500. 000 Ft személyi kölcsönre lenne szükségem. Lehet valahol felvenni rövid futamidőre?

Figyelt kérdés
Lakáshitelünk van. Még sosem vettem fel személyi kölcsönt, viszonylag jól keresünk, bár nem tudom, hogy ilyenkor számít-e házastárs jövedelme is, vagy csak az enyém. Megtakarításhoz nem szeretnék nyúlni. Erste banknál vezetem a folyószámlám, ott nézegettem a kalkulátort, de minimum 36 hónapra enged felvenni. Én max egy éven belül letudnám. Gondolom más bank meg nem ad szívesen, ha nem oda érkezik a munkabérem. Vagy érdemes lenne folyószámlahitelt felvenni? Bár arról pláne fogalmam sincs. Van valami okos megoldás? Ha nincs inkább félreteszek pár hónapig, csak ez most tényleg egy sürgős beruházás lenne.
2016. szept. 23. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Ennyiből nem tudjuk megmondani, hogy kaphatnál-e?

A fizetés max 50%-át lehet terhelni kölcsönre, hitelre.

Azt sem tudjuk, hogy a lakáshitelhez a házastárs adóstársként be van-e vonva vagy sem?


Az meg nem tudom, miért probléma, hogy 36 hónapra lehet felvenni - max hamarabb visszafizeted... Mondjuk azt azért érdemes előtte a banknál feltérképezni, hogy ilyen esetben hogy, s mint?


Azt ugye tudod, hogy a személyi kölcsönnek kb. 20 %-os kamata van? 500 ezerre min. 600.000 ezret kell visszafizetned.

Nem lenne okosabb mégis a megtakarításhoz nyúlni? Azzal azért csak nem buksz 100 ezer ft-ot...?

2016. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
30%

[link]


Vagy itt is kipróbálhatod, többet ad, de nem lehet közvetlen linkelni:

[link]


De hogy pontosan neked, pontosan mennyit és mennyi időre adnak, azt minden egyes banknak külön joga eldönteni (hitelbírálat).

2016. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Cofidis



500ezret feltudsz ugy venni, hogy van egy minimum torlesztoje, amibe ugye van x resz kamat x resz tőkerész. Ha te azon felul fizetsz be, azt rogton a tokereszbol vonjak le, arra kamatot már nem vonnak le maguknak.Ez a rullírozo szemelyi kolcson. Kesobb (be kell telefonalni) ujra igenybe tudod venni a már befizetett tőkerészt.

2016. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Megtakarításhoz nem szeretnék nyúlni"


Pedig ha igazán okos megoldást akarsz, akkor átgondolod újra. Gondolj bele, ha az 500 ezer forint megtakarítás hozama meghaladja a hitel kamatát és egyéb költségeit akkor érdemes hitelt felvenni. Szerinted ez a helyzet? Aligha.

2016. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahog. pár válaszadó látja. Nekem volt olyan megtakarításom anno, amit ha azonnal felszámolok, jelentőset bukok rajta, nem csak a hozamot, tehát nem csak a következő 1 év várható hozama számíthat. Így már lehet olyan helyzet, hogy még a méregdrága hitel is jobb.
2016. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy egyszerű - direkt visszaolvastam és mindkét hozzászólásban csak KÉRDÉSként vetődik fel, hogy nem lenne-e célszerűbb mégis a megtakarításhoz nyúlni.

Ennek ellenére úgy látom, többen is azzal élvezkedtek, hogy jó alaposan lehúzták a segíteni szándékozókat (ha jól sejtem, tán a kérdezővel egyetemben)

Ilyenkor jól egy is megy a kedve az embernek, hogy segítsen :-(


Az az igazság, hogy jelenleg is van minimum 3 kérdés itt az üzlet és pénzügyekben, amire tudom a választ, de már belefáradtam, hogy ha segítek, állandóan lehúznak, belekötnek abba, amit írok. (pedig zárójelben mondom, hogy kb. 1 éve első ill. néha 2.-ik vagyok (hasznos válasszal) az üzlet és pénzügyek rovatban - tehát azért nagy hülyeségeket nem írok :-)

2016. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!