Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más banknál mennyi pénzt...

Más banknál mennyi pénzt vonnak le ezért? (kártyavezetési díj)

Figyelt kérdés

A mai napon " *1013 Számú kártya éves díja 201609 " címszóval levont a számlám 7.000 Ft-ot és mivel 35.000 Ft fizetést várok ezért nagyon kivagyok akadva.

Ez mégis mire vont le ha már amúgy is levon havonta 1.000 Ft ot a semmire. Én egyáltalán nem értek a banki dolgokhoz, nagyon megköszönném ha valaki segítene.

De szerintem ez túlzás más mennyit fizet ezért?

Most már nyitni sem tudok egy másik számlát 10. éig, úgyhogy a fizum egy része elúszik, ingyen dolgoztam nincs igazság a földön :(



2016. okt. 7. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valóban elég rossz konstrukciónak hangzik a tiéd. Általában minden banknál van külön számlavezetési dij és kártya éves dij ( plusz kártya gyártási dij). Ezek persze benne vannak a hirdetményben, a számla megnyitásakor aláirod hogy ezeket megismerted, stb. De ez a konstrukció valóban nagyon drágának tűnik. Lehet csak másik kártyatipust kéne választanod, lehet érdemes lenne másik bankhoz átmenned, vagy bankon belül olcsóbb számlacsomagba.


[link] Itt körül tudsz nézni hogy a te igényeidnek melyik bankszámla felel meg a legalacsonyabb költségek mellett. De lehet a bannkodban is tudnak segiteni, mondjuk számalcsomag váltással.

2016. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de az én bankom a citi, a városomból kivonta magát, én nem tudok utazni, felhívtak telefonon, hogy beleegyezek e egy új szerződésbe ami hasonló költségekkel jár mint az előző, aminél szintén volt kártyadíj de talán 4.000 Ft volt. És már így is leakartam zárni ezt, csak állítólag az Erste beolvasztja és az a fiók meg van itt a városomban. De mindenesetre kívánom nekik hogy haljanak meg, adná meg a Jóisten más egész nap dolgozik ők meg ennyivel elintézik.
2016. okt. 7. 18:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha rossz konstrukciót választottál, az egyedül a te hibád. Nem ingyen dolgoztál, hanem azért, hogy a banknak fizethess az általad igénybe vett szolgáltatásokért. Kívánhatod nekik, hogy haljanak meg, de nem lesz igazad, és tök butának tűnsz tőle. Rinyálni, meg szidni a másikat könnyű, de valójában másik bankot választani sem lenne olyan nehéz. Valóban, ezek nagyon magas díjak, én egy év alatt nem fizetek 7000-ret a bankomnak, sőt, még ők adnak nekem egy csomó visszatérítést, de neked is ott van a kezedben a lehetőség, hogy jobb konstrukcióra válts, az első válaszoló adott segítséget.
2016. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"De mindenesetre kívánom nekik hogy haljanak meg, adná meg a Jóisten "


"Gratulálok"!!! Mégis milyen hívő vagy Te? SOHA NEM KÍVÁNHATSZ MÁSNAK ROSSZAT!!!

Bár megértem az elkeseredettségedet, de jól írta az előző: Te vettél igénybe valamit, ami pénzbe kerül, ezt kell most kifizetned. Amikor a bankban kötötted a szerződést, akkor kellett volna kérdezősködnöd, illetve elolvasnod, amit aláírtál.

2016. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

de mégegyszer mondom, nem bankban kötöttem hanem telefonon keresztül, amit a bankban kötöttem arról tudtam azt mondták kicsit több, és rámondtam hogy igen, hiszen nem akartam új bankot keresni, tavaly levontak szintén ennyit de akkor volt 250.000 a számlán nem foglalkoztam vele...

most meg azért cinkes

miért nem kívánhatnék?

akkor megkérdezem hogy milyen szolgáltatásért fizettem én ennyit? majd írok nekik de időm sincs ilyen sz*rságokra

2016. okt. 7. 20:17
 6/14 anonim ***** válasza:

"miért nem kívánhatnék?" (más embernek rosszat)


Te tényleg nem érzed, milyen dolog - Istent is belekeverve! - más ember halálát kívánni 7 ezer ft miatt?... azért, mert TE rossz számlacsomagot választasz?


Amúgy igazad van, kívánhatod más ember halálát.... csak aztán ne csodálkozz, ha Rád száll vissza... az életben minden körforgásban van - és visszakapod azt, amit mással cselekszel, másnak kívánsz...


„Ne tedd másokkal, amit nem akarsz, hogy veled megtegyenek."


„Amit magadnak nem kívánsz, azt ne tedd másnak."


Jézus tanítása:


" „Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták." (Máté 7,12)

2016. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem konkrétan annak az embernek aki felhívott akinél a bankban kötöttem hanem a nagyfőnökökre gondolok, egyébként is van bennem egyfajta gyűlölet a gazdagok iránt, sosem tagadtam, ez van...
2016. okt. 7. 22:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Nézd, a gazdagok azért gazdagok, mert a te pénzeden

szedik meg magukat. Viszont nem tudnák megtenni, ha

TE nem engednéd. Mondjuk ha felhív a bank, akkor

MEGKÉRDEZED, hogy mi is az a picit több, mennyi a

díja a dolgoknak. Ha ezt megtetted volna, nem ért

volna meglepetés.

De igen, mindig könnyebb mást okolni a saját nemtö-

rődömségünk miatt. Ahogy mondják, a nem tudás nem

mentesít a felelősség alól.


Egyébként a kártyának van egy díja, amit évente fizetsz.

Akár használod, akár nem. Ezt évente, a kártya forduló

hónapján számlázzák ki. Nekem is van kártyám, ami 1000

ft, de van, aminek 15e ft az éves díja. Viszont én erről

tudtam, mert megkérdeztem és/vagy elmondták szerződéskö-

téskor.


Szóval feltüntetheted magad, mint áldozat, de valójában

a saját butaságod áldozata vagy.


A kapitalizmus erről szól ;)

2016. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az egész hozzáállásod illetve ahogy itt kommunikálsz taszító, de azért jóindulatból válaszolok.


Ez valóban magas kártyadíj, bár gondolom dombornyomott kártya, amire nincs szükséged.

A havi 1000 ft akkor nem sok, ha másért nem számítanak fel költségeket, önmagában viszont, csak számlavezetési díjra sok.


Bankot kell váltani.


Viszont azt írtad, hogy tavaly is ennyi volt, csak akkor még volt a számládon pénz.

Tudtad hogy ilyen költségterhei vannak ennek a számlacsomagnak és kártyának. Tehát akkor azt is tudtad, hogy jövőre is ennyi lesz.


A másik meg az hogy a Citibank (lakossági területen) mindig is inkább a vagyonosabb embereknek kínált versenyképes termékeket.

Amikor ügyfél lettél akkor is így volt.

Ha te főleg annyira nem utálod a gazdagokat, akkor hogy hogy éppen egy ilyen bankot választottál?

Nem számonkérni akarlak, csak tényleg kíváncsi vagyok.

Alacsonyabb jövedelemmel illetve pénzeszközökkel sokkal jobb ajánlatok is vannak, voltak más banknál.



A Citinek már csak Budapesten vannak fiókjai.

Ha meg akarod szüntetni el kell menned az egyik fiókba.


De azért előtte vagy akár most hívd fel a Citi telebankját és kérdezd meg a számlazárás pontos menetét. (Ha nagyon nem vagy képben, jobb ha tőlük kapsz pontos információt.)



És igen, az Erste előreláthatólag jövő év első pár hónapjában olvasztja magába a Citi lakossági üzletágát, tehát te is átkerülsz.


Utána azonnal mehetsz Erste fiókba is intézni az ügyeidet.

És nem csak megszüntetni, hanem ahogy Erste ügyfél lettél kérheted a számlacsomag váltást, egy kedvezőbb típusúra.


Kártyadíj már úgysem lesz addig. Ha a számlavezetési díj meg az átutalás, stb. költsége tűrhető neked, akkor csak várd ki az átadás-átvételt.


Mondjuk én a helyedben nem várnék, már most bankot váltanék. (Akár az Erstére.)



Jövő szombaton munkanap lesz, tehát minden bizonnyal a Citi fiókok is nyitva lesznek, ha aznap nem dolgozol, el tudsz menni. De azért nézz utána hogy lesznek nyitva a fiókok.



Elég hosszú válasz lett, más érdekében nem szokásom regényeket írni, de azért tettem, hogy lásd, hogy vannak akik normálisan válaszolnak neked, annak ellenére ahogy Te "beszéltél".


És remélem érted, hogy ennek nem az a konklúziója, hogy "tessék, lehet így is viselkedni, akkor is elérem amit akarok, lesz aki segít". Éppen az ellenkezője...


Szívesen!

2016. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ utolsó, megmondom őszintén azért nem váltottam és nem is tudok, mert vidéki vagyok, de nem írtam le és lehet nem tűnt egyértelműnek: nincs pénzem elutazni Pestre, inkább fizetek 7.000 mint hogy fizesse 5.000 ret útra + kaját, és még ott a helyi közlekedés, életemben nem voltam Pesten....

szóval ezért ez kib*szás velem, nem tudom máshogy mondani.

Igen rossz bankot választottam a saját hülyeségem, tatám ajánlotta, pedig ő nem is ott van, na mindegy...

Az a baj, hogy nekem nincs időm ilyen hülyeségekre hogy szerződéseket átolvasni, lehet naiv vagyok, de én jószándékú ember vagyok és másról is ezt feltételezem, életemben nem olvastam még végig apró betűs szerződéseket, arra megvannak azok az emberek, egyszerűen ideges leszek, könyvet sem olvastam soha, és suliban sem tanultam, inkább puskáztam.

A munkában rendesen dolgozom, de az ilyen felesleges dolgokat letojom, remélem lesz majd egy olyan párom aki segít majd ez ilyen dolgokban az életben. Egyébként a szerződések túl vannak bonyolítva 10 mondatban ír le olyan ami én 1 mondtadban letudnék: X ezer Ft-ot kell fizetni. Ennyi kellene, ja hogy akkor senki nem kötne szerződést velük.


Hétfőn bemegyek az erstébe megkérdezem mi lesz, hátha megmondják becsületesen mikortól is lesz.

És azelőtt kötök egy OTP-t.

Egyébként is baj ez hogy nem adják kp-ban a pénzt, egyszerűbb lenne, vannak olyan dolgok amik régen egyszerűbbek voltak és mára túl vannak bonyolítva, és egyesek abból élnek hogy nem csinálnak semmit, de tulajdonképpen igen igazad van ők csinálják jól, én meg rosszul mert én becsületes vagyok.

2016. okt. 8. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!