Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más banknál mennyi pénzt...

Más banknál mennyi pénzt vonnak le ezért? (kártyavezetési díj)

Figyelt kérdés

A mai napon " *1013 Számú kártya éves díja 201609 " címszóval levont a számlám 7.000 Ft-ot és mivel 35.000 Ft fizetést várok ezért nagyon kivagyok akadva.

Ez mégis mire vont le ha már amúgy is levon havonta 1.000 Ft ot a semmire. Én egyáltalán nem értek a banki dolgokhoz, nagyon megköszönném ha valaki segítene.

De szerintem ez túlzás más mennyit fizet ezért?

Most már nyitni sem tudok egy másik számlát 10. éig, úgyhogy a fizum egy része elúszik, ingyen dolgoztam nincs igazság a földön :(



2016. okt. 7. 17:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az előző (13:51-es) választ író vagyok.


Én megértem, hogy nem a te asztalod a szerződések világa, de ez így nem mehet.

Borzasztó, hogy úgy írsz alá valamit, hogy nem ismered, hogy mi van benne.


Egyébként a szerződés maga nem tartalmaz díjakat és még csak olyan feltételt sem szokott ami eltér a megszokottól. (Persze ez nem azt jelenti, hogy nem is tartalmaz, de nem szokott.)


A költségeket a hirdetmény szabályozza.

A szerződésbe persze, hogy nem írnak bele összegeket, hiszen az folyton változhat. A hirdetményből tudod ezeket kiolvasni.

A neten mindig fent van mindenféle banki termék hirdetménye, az éppen aktuális verzió.



A nagypapád ajánlotta, az addig jó, hogy biztos a jó szándék vezérelte, de az, hogy neki vagy nekem egy bankszámlacsomag kedvező, nem jelenti azt, hogy neked is, illetve fordítva is igaz.



Azt javaslom, hogy ha ezt a számládat tudod használni (a leírtakból úgy látom igen), akkor ne nyiss újat az OTP-nél, ha ezt nem tudod megszüntetni a Citinél.

Hiszen a Citi pont úgy vonja a havi számlavezetési díjat, de az OTP sem ingyen nyújtja a szolgáltatást, tehát rosszabb lesz. Két bank felé fizetsz.



Ha a Citit nem tudod megszüntetni, akkor tényleg várd meg inkább, hogy átvegye a lakossági ügyfeleket az Erste.


A fiókban nem fogják tudni pontosan, hogy mikor lesz.

Olyan hírek vannak, hogy jövő februárban, márciusban, de nem biztos. És még nincs hivatalosan bejelentett dátum.

Tehát nem tisztesség kérdése, hogy megmondják-e.



A banki költségeid havonta mennyi szokott lenni?

Ha a következő mondjuk négy hónapra összeadva nem érzed tűrhetetlennek vagy legalábbis kevesebb mint Budapestre ezért felutazni, akkor talán várd meg amíg Erste ügyfél leszel.

Legalábbis én ezt javaslom.


De hívd fel a Citibank telebankját, hogy van-e mód írásbeli nyilatkozattal megszüntetni a számlát. Ha igen, nyilván két tanúval tett nyilatkozat kell hozzá.

A banknál bejelentett aláírásmintád elegendő azonosítás-e.

Ha van rá lehetőség, akkor nyilván lesz is rá űrlap.



Alap esetben bankok nem fogadnak el postai úton megbízást, még ha az aláírás stimmel akkor sem. Emögött nagyon fontos bankbiztonsági okok vannak.

A nagyon kicsi bankok közül, (amelyek nem elérhetőek Budapesten kívül) van amelyik elfogad.

De nagyon szigorúan ellenőrzik az aláírás passzol-e, telefonon is megkereshetik az ügyfelet, stb...


Az MNB is szigorúan szabályozza ezeket a lehetőségeket és elég kockázatos dolog, ezért is van, hogy a legtöbb bank nem megy bele ilyenbe, amelyik igen, az is csak erősen határok közé szorítva.

Az is jó lenne, ha előtte lenulláznád a számládat. Így például nem állna fenn annak a veszélye, hogy a megszüntetési kérelemnél a fennmaradó egyenlegről amikor rendelkezni kell valaki más próbálja megszerezni a pénzedet.


Egy nullás egyenlegű számlánál nyilván kisebb a kockázat.

2016. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

szóval azt mondod várjak 4 hónapot? az nem vágna haza havonta ezer Ft, ezzel is az a gáz, hogy egyben vonta le a 7.000-ret...

a postai úton való intézés még körülményesebb, úgy érzem ez nem fog menni, nincs hozzá türelmem, de tényleg átmegy az erstéhez addigra?

mondjuk jövőre már nem suli mellett fogok dolgozni, hanem csak a munka és többet tudnék keresni.

2016. okt. 9. 17:52
 13/14 anonim ***** válasza:

A 7000 ft az éves kártyadíj. Éves, tehát többet már nem vonja le a Citi.

Az Erste februárban vagy márciusban veszi át (előreláthatólag) a lakossági üzletágat.

Utána már tudsz a városodban intézkedni, ha ott van Erste fiók.


A komolyabb módosításokat 60 nappal előre közzé kell tennie a banknak.

Tehát miután az Erste átveszi két hónapig még maradnak a régi kondíciók, ez biztos.

Ha csak még a Citi előtte közzé nem teszi a változásokat, az Erste kérésére. Erre nem sok esély van.


Utána az Erste biztosan össze fogja hangolni a már meglévő kínálatával az átvett számlákat is.

Tehát változás biztosan lesz.


De attól a naptól fogva, hogy már az Erste átvett téged is, szabadon válthatsz az Erste által kínált számlacsomagokra.

2016. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 9. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!