Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem lakáscélú hitelfel...

Van esélyem lakáscélú hitelfelvételre?

Figyelt kérdés
Elváltam és lakást szeretnék vásárolni Mosonmagyaróváron. Van 5 millió Ft önerőm, átlagosan 300000 Ft havi jövedelmem és egy 63000 Ft havi törlesztésű gépjármű-hitelem, ami két év múlva jár le. Folyószámla-hitelkeretem nincs. A lakás, amit kinéztem 12 milló Ft-ba kerül. A lakást egyedül vásárolnám meg, nem lenne adóstársam, sem kezes. Szerintetek van esélyem rá, hogy megkapjam a 7 millió Ft hitelt? A válaszokat előre is köszönöm. 36F

2016. okt. 11. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Van rá esélyed, de azért kicsit dolgozni kellene ezen az ügyön. Elég magas a havi részlete az autó hitelednek, viszont a tőketartozás már nem lehet olyan sok, ha 2 év múlva lejár. Lehet érdemes lenne valamennyit előtörleszteni az önerődből, de csak épp annyit, hogy még elég legyen a lakáshitelhez is.

Mindenképpen részletes előszűrést javaslok, de több bankban is van lehetőség elbíráltatni a hitelkérelmet még az adásvételi megkötése előtt, ez lenne számodra a legbiztonságosabb.

2016. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, magas az autó törlesztőrészlete a kocsinak, mert felső-középkategóriás. Az előtörlesztésről már nem lehet szó, mert meg volt határozva, mikor lehet és az az időszak már elmúlt. Ha most akarnék törleszteni, akkor csak a végtörlesztés jöhetne számításba, ám abban az esetben szerződésmódosítási díjat számítanának fel, ami nem kevés és nem mellesleg kidobott pénz.
2016. okt. 11. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Az okozhat problémát, hogy a jövedelmed terhelhetőségét nagymértékben rontja ez az igen magas részlet és ha még hozzáveszik a 7MFt hitel havi részletét, könnyen főlé mehetsz a bank által meghatározott limitnek. A törvény szerint 50%-ig lehet terhelni a jövedelmet, de azért a bankok többsége ezt nem igazán szokta megközelíteni. Általában - főleg egyedülállóknál - 30-40% környékén határozzák meg a limitet. Az sem mindegy, vannak-e pl eltartottjaid, fizetsz-e pl gyerektartást?
2016. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Váltva gondozzuk a fiamat a volt feleségemmel, így nincs gyerektartás. Ha várok pár hónapot, akkor már 6 millió önerővel is tudok vásárolni. Az már 50% a vételárból. Jól tudom, hogy a megvásárolt lakás lehet a fedezet is?
2016. okt. 11. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az jó hír, hogy nem kell gyerektartást fizetned, mert sajnos a legtöbb bankban az is tehernek minősül. 2 megoldást javaslok. Válassz olyan bankot, ahol működik a központi előbírálat (BB, CIB, Unicredit, ERSTE) és add be a hitelkérelmedet adásvételi nélkül, de viszonylag hosszú futamidővel, hogy alacsony legyen a havi részlet. Ez a megoldás egyébként is kedvezőbb, mint a rövid futamidő választás, ha kötsz a hitel mellé több lakástakarékot, amivel a hitelt jóval hamarabb lezárhatod, mint a választott hosszú futamidő. (Én minden hitelt így állítok mostanában össze, mert sokkal jobb az összköltsége, mint a lakástakarék nélküli hiteleknek).

Ha az eredmény pozitív, akkor bátran belefoghatsz a vásárlásba.

6M önerővel már választhatod pl az OTP-t is, ott tuti átmegy a kérelmed egyedülállóként is.

2016. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.
2016. okt. 12. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Mégis mennyire magas a végtörlesztési díj?

Van annyi pénzed, hogy az autóhitelt végleg elfelejtsd. Kb 1,5 millió lehet hátra.

Maradna 3,5 milliód, ami elég önerőnek.

És azért járnál így jobban anyagilag, mert a leendő lakáshiteled egy sokkal jobb konstrukció lesz, mint a jelenlegi atóhiteled, alacsonyabb lesz a kamata.

Inkább azt fizesd részletekben, mint az autót.

A jövedelmed nagyon jó egy lakáshitelhez, én anno 120 nettóval vettem fel a hitelt.

Ha kimenne a 1,5 milla, hamarosan 4 milliót is fel tudnál mutatni, ami a lakás értékének 33%-a, teljesen jó lenne önerőnek.

2016. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!