Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az alábbi esetben hogyan kell...

Az alábbi esetben hogyan kell kiszámolni a tartozást?

Figyelt kérdés
Adott egy svájci frank alapú jelzálogszerződés, melytől elálltam. Az elállással a szerződéskötés előtti állapot lép életbe, vagyis a banknak csak a felvett összeg jár vissza. Kérdésem, hogy pontosan hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyivel tartozom még a banknak? Van egy banki hiteltörténeti kimutatásom, amin rajta van, hogy évente mennyi volt a befizetésem, ezt összeadom, kivonom a felvett összegből, és ennyi vagy ennél bonyolultabb?

2016. okt. 24. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Én már az első mondatodnál elakadtam, mivel nincs "elállási" jogod egy régi CHF hitelnél (de szép is lenne...), ilyennel hiába próbálkozol, mert semelyik bíróság nem fogja ezt a döntést hozni.

Akinek viszont van elállási joga egy szerződéstől, annak is ki kell fizetni a pénz "használatának" árát arra az időszakra, amíg a pénzt birtokolta/felhasználta, tehát a felvett hitelre a hitelt nyújtónak jár még a mindenkori jegybanki alapkamat kamatos kamattal felszámolva (természetesen nem olyan egyszerű a matek, mint ahogy gondolod).

2016. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!