Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel? Tapasztalatok? Ha...

Diákhitel? Tapasztalatok? Ha diákhitelem van, tényleg nem vehetek fel pl. lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy diákhitelt kell majd felvennem, ha főiskolára akarok menni. (A fizumból csak nagyon nadrágszíj-összehúzással tudnám fizetni a megélhetésemet + a tandíjat). Állítólag nagyon észnél kell lenni a visszafizetésnél, mert előre közölni kell, hogy amit törleszteni akarok, az a tőke nem a kamat, mert akkor automatikusan a kamat törlesztésére írják jóvá a befizetett pénzt. Meg azt is hallottam, hogy a kamatot év végén kamatosítják - vagyis szinte lehetetlen kikecmeregni ebből a körforgásból. Előre is köszönök minden ezzel kapcsolatos választ.
2010. máj. 18. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi konkrét tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, de én nem vágnék bele a helyedben. A főiskola elvégzése után, mikor örülhetnél, hogy végre önálló kereseted van, még évekig ott fogja nyomni a válladat a törlesztés. Inkább most élj nadrágszíj-összehúzósan mint a fősuli után, amikor már komolyabb kiadásaid lennének, vagy esetleg úgy döntesz, hogy szeretnél családot alapítani.
2010. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tájékoztatójukat. A diákhitel nem befolyásol semmilyen más hitelt és nem kerülhetsz miatta bar listára sem. Szerintem nagyon korrekt.

És van egy olyan opció, ami egy más hitel esetében sincs: plusz költség és a kamatok kiszámlázása nélkül bármikor visszafizetheted. Ha mindenképp fel kell venned, ne aggódj, vedd fel, de csak annyit, amennyi feltétlen szükséges. És amint befejezted a sulit, törleszd vissza a lehető legmagasabb részletekben (ugye a teljes béred 3 vagy 5 %-a a kötelező törlesztőrészlet, kb 5000 Ft, de ha visszafogod magad, a diplomás keresetedből törlesztheted nyugodtan 50000 Ft-os részletekben is - ha ezt a lehetőséget kihasználod, akkor jól jössz ki belőle.)

2010. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon gáz.

Amikor felvettem, akkor vezették be, 6 % kamattal. Most valahol 17 % körül jár, a szabadfelhasználású jelzáloghitelemnek nincs ekkora kamata.

A lakáshitel nem függ tőle, de alig csökken évente a tőketartozás, ha hamar akarsz kijönni belőle, akkor a havi min.törlesztésnek legalább a 1,5-2szeresét érdemes havonta befizetni.

Nagyon elcseszték, pedig jónak indult.

2010. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!