Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP junior kártyám van de...

OTP junior kártyám van de kiköltöztem külföldre, online le lehet tiltani vagy valami vagy lesz emiatt valami adósságom mert nem használom?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A kártya letiltásával csak a kártyát nem lehet használni. Ilyet akkor kell csinálni ha elvesztetted, ellopták.


A számlának és a kártyának is lehetnek (vannak) költségei, amit ráterhelnek a számlára.

Ha mínuszba megy a számla, mert már nem volt rajta pénz, de a költségeket terhelték, akkor tartozásod lesz.

Ez amikor elég egy összeget elkezdenek levelezni, majd utána felmondják a számlaszerződést és végül megpróbálják jogi úton végrehajtani.

De ez sok idő mire ide jut és nem pár forintért kezdik el.


A kártyát külföldön is használhatod.

Attól pedig nem lesz adósságod mert nem használod a kártyát, számlát, csak ha ahogy fent írtam, mínusz keletkezik rajta és nem rendezed. De ez belföldön is igaz.



Gondolom miután kimentél úgyis abban az országban nyitsz számlát ahol élni fogsz. Bár én a helyedben még egy darabig megtartanám a magyar számlát.

2016. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Netbankod nincs a szerződéshez?

Mert akkor simán meg tudod nézni külföldről is, hogy a számlád pluszban van vagy mínuszban.

És igen, szerintem se tiltasd le - miért is tiltatnád le, hiszen maga a letiltás is pénzbe kerül, ezresekbe.

Ha van pénz (ft) a számládon, külföldön, külföldi automatából simán tudsz vele fizetni (ez ingyenes), kivenni eurót is automatából (ez nem olcsó mulatság, de működik). Sőt, ha jól sejtem, talán még befizetni is tudsz rá eurót (és akkor átváltják ft-ra), de ebben nem vagyok biztos...

2016. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!