Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ilyen anyagi helyzetből...

Egy ilyen anyagi helyzetből hogyan lehetne kilábalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A szüleim sajnos a teljes anyagi csőd szélén állnak,és szeretnék valami megoldást találni nekik,de egyedül nem nagyon megy.Az egész egy svájci frank alapú jelzálog hitellel indult (lakásfelújításra),majd jöttek az ilyen olyan személyi kölcsönök,elmaradt részletek stb.Most itt tartunk:


Budapest Bank felé lévő tartozás (anyukámé): kb. 4.000.000 Ft, 70.000 a törlesztő.

Cofidishez (anyukámé) : 500.000 Ft, 20.000 a törlesztő.

OTP felé (anyukámé) : ez nem tudom pontosan mennyi,ez valami folyószámla A hitel vagy mi,erre 33.000 a törlesztő.

FHB felé (anyukámé) : 300.000 Ft, 16.000 a törlesztő.

Budapest Bank felé (apukámé) : 150.000 Ft, 18.000 a törlesztő.

Provident felé (anyukámé) : 100.000 Ft, 11.000 a törlesztő.

Provident felé (apukámé) : 50.000 Ft, 10.000 a törlesztő.


Ezek azok az összegek amennyi tartozás még hátra van.Mindketten aktív KHR listások,szinte az összes kölcsönnel probléma van (elmaradás,bíróság szélén álló ügy stb.).Anyukám 59 éves,nyugdíjas,mellette dolgozik.A nyugdíja 190.000 Ft,a fizetése 150.000 (ez januártól kevesebb lesz,mert évi x összegnél nem kereshet többet a nyugdíj mellett.),apukám 60 éves,90.000 Ft-ot keres.Ketten együtt jelenleg 430.000 Ft-ot termelnek ki,mégsem élnek meg.Csak a hitelekre elmegy durván 180.000 Ft.A megélhetésük (kaja nélkül),kb. 100.000 Ft,amiben benne van egy röhejesen nagy telefonszámla (havi 40.000),de ez februártól megszűnik.Az étkezésre és cigarettára (nem hajlandóak leszokni róla) havi kb. 130.000 Ft megy el.


Én sem értem hogy hogy és miért,de nem tudnak megélni.A hiteleket valahogyan egybe kéne vonni,hogy ne kelljen havi majd' 200.000 Ft-ot erre elcs*szni.A lakásuk kb. 14.000.000 Ft-ot ér (ezen van a Budapest Bankos jelzálog).


Mik a lehetőségek?Ha apukám hiteleit visszafizetnék és lekerülne az aktív KHR-ről,adna neki valami bank egy adósságrendező kölcsönt?Vagy mit kellene csinálni?



2016. nov. 27. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Semmit. Nem tudnak bánni a pénzzel. hiába fizetnéd vissza a hitelüket, fölvennének újabbat!


anyukád nem tud megélni 190e-es nyugdíjából, meg mellé keresett 150e-ből, azaz 340e kifolyik a keze közül??


Ne is haragudj, de cseppet sem tudom őket sajnálni!


40rugót eltelefonálnak? vicc! Nem mobilozni kellene órákat mindenkivel.

2016. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem fogsz tudni segíteni nekik - egy adósságrendező hitellel sem fog megoldódni a helyzetük... Miért mondom ezt?

Mert úgy látom, ők egy gyufaszálat nem tesznek keresztbe azért, hogy csökkenjen a tartozás:

1.- ha ekkora adósságba vagyok (de egyébként sem) nem csinálok 40 ezres telefonszámlát.

2.- cigarettáról azért szoktam le, mert nem volt rá pénzem és nem akartam a gyerekemtől elvenni azt a pénzt.

Ahogy írod, kb. havi 200 ezer ft megy el kettőjükre a hiteleken felül. Csak nagyon csendben, nagyon halkan írom: mi ketten a 18 éves gyerekemmel élünk 40-50 ezer ft-ból (a rezsi kifizetése után) 3.500 ft a telefonszámlám amúgy :-)


Úgy látszik, egyszerűen nem fogjáűk fel, hogy el lesz árverezve a fejük felől a lakás. Tudom, hogy durva megoldás, de én megmondanám nekik, hogy készüljenek fel a hajléktalanságra. Tudom, hogy durva megoldás, de hátha észhez térnek tőle... Havi 100 ezer ft 2 emberre elég kellene, hogy legyen, ilyen helyzetben, - a maradék 100-al meg vidáman törleszthetnék a legsürgősebb elmaradásokat...

2016. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem tudsz segíteni, sajnos. Ìràsod alapjàn teljesen elúsztak már, ezen semmi nem segìt. Szüleid rosszul, nagyon rosszul bànnak a pènzzel, ès semmi akarat nincs bennük megváltozni. Ilyen pénzügyi analfabètizmussal èrdemben nem lehet segíteni.
2016. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sürgős seggberúgás.


Van havi 430 000 Ft, ami egész jó, még ennyi hitellel is. Nem 180.000-at kell törleszteni, hanem többet. Cigiről, ha már leszokni nem hajlandóak, akkor tölteni vagy sodorni és levinni a költségeket max 10 000-re. A telefonokat vagy kivágni a kukába vagy betotyogni a szolgáltatóhoz és rendezni a csomagokat, valószínűleg még ugyanennyi telefonálás mellett is meg lehet úszni a feléből. Ezzel a havi kiadások kb 180-ra csökkennek (ami még mindig sok, a rezsin is bőven kéne spórolni ilyen helyzetben). És marad 250 törlesztésre, amiből 180 000 a fix, a maradékból meg mihamarabb elő kell törleszteni a gyorskölcsönöket, meg az A hitelt, amint egy elfogy, annyival növelni az előtörlesztés összegét. A lakáshitel nem akkora gond (bár azt is meglepően rövid futamidőre vették fel), a maradék meg összesen alig több, mint egy millió forint. Ha összeszedik magukat ebből ilyen bevétel mellett egy év alatt ki lehet jönni simán, de radikálisan változtatni kell.

2016. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az a baj hogy szeretnék úgy hozzáállni a dologhoz hogy nem érdekel,aki hülye haljon meg,de hát a szüleim.. a cigi úgy 25 hogy töltik.A telefonszámla 2x20000 díjcsomag,hűséggel,azzal februárig nem lehet mit csinálni.Nagyon szeretnék valami értelmeset kitalálni,mert idősek és nem hagyhatom hogy elússzon a lakás de nem megy.
2016. nov. 27. 14:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki ezt írta privátban : "...Menj ki Svájcba prostinak és segítsd ki öreg,enbyi" annak külön gratulálok,de nem hinném hogy anyukaként,2 éves gyerekkel ezt kellene tennem.
2016. nov. 27. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én abszolút megértem, hogy segíteni szeretnél (2-es vagyok), de segíteni annak lehet, aki hagyja...

Szüleid "elvileg" felnőtt emberek, beleszólni nem lehet az életükbe, erőszakkal változtatni nem tudsz, stb.

Ha ők nem akarnak/tudnak változtatni, akkor Te nem nagyon tudsz mit tenni. NEKIK KELLENE ELJUTNI ODA, HOGY VÁLTOZTATNAK. Meg kéne húzni a nadrág szárát. Ezért írtam, hogy rájuk kéne ijeszteni, hogy készüljenek a hajléktalan életmódra - hátha akkor megértik, hogy mit csinálnak és talán észbe kapnak... havi 80-100 ezret simán meg lehetne "fogni", ahogy mások is és én is írtam...

2016. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is azt írom, hogy nem tudsz nekik segíteni. Méghozzá azért, mert nekik nem anyagi vagy bármi más segítség kell, hanem mindössze csak akarat, elhatározás. Ez pedig csakis belülről jöhet. Ekkora bevételből, kis összehúzódzkodással, simán ki lehetne fizetni a legkisebbeket darabonként egy-két hónap alatt. Már meg is maradna plusz 40ezer. Aztán jöhetne kis spórolással 3hónap alatt a 300ezres, aztán pedig a fél millás szerény fél év alatt. Tehát egy év alatt mindössze a lakáshitel maradna. Meg esetleg a folyószámlahitel. Ahhoz nem értek, nem tudom mekkorát lehet felvenni.

Egy év múlva pedig rá lehetne feküdni a lakáshitelre. Havi 200ezret ráfordítanak, a havi részlettel együtt, még mindig marad 230 megélni. Ennek elégnek kell lennie. Mert ugye bármikor történhet bármi bármelyikőjükkel. És akkor a másik mit csinál, hogy fizeti tovább egyedül? Főleg apukád nem tudná fizetni...Ok, anyukád fizetése csökkenni fog, de úgy is meg lehet csinálni. Esetleg kicsit tovább tart, attól függ, mennyi marad a fizetésből.

Viszont te valóban csak annyit tudsz csinálni, hogy rágod a fülüket, talán megértik, mennyire fontos lenne összekapniuk magukat.

2016. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy tudtak ilyen lehetetlen helyzetbe kerülni? Adják el a lakást fizessék ki a tartozásokat. Felnött embereknek ennyi észt. Miért te foglalkozol 2 gyerek mellett ezzel a problémáva?
2016. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Apukád bevétele elég kevés ahoz,hogy valamire hasznos hiteltis kaphasson.


De nem egészen èrtem. Ha havi 430 megy be,180 a hitel,marad 250. 100 a megélhetés,marad 150. Kaja meg cigi 130,marad 20 ezer.

A hitelekben van 3 csekély,aminhamar lejár a kis összeg miatt. Valahogyan azokat nem szabadna felvenniük.

2016. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!