Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadtam neki de nem adta...

Kölcsönadtam neki de nem adta vissza. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az exemnek a nővére kölcsönkért tőlem 20 ezer forintot múlt héten. Azt mondta 3 napon belül vissza tudja adni. Azt mondta elutalta, de sosem jött meg az utalás. Meg, hogy találkozzunk, de sosem tudott eljönni. Feljelenthetem? Ér az valamit ekkora összegnél?



2016. nov. 28. 16:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hozzátenni, hogy Facebook messengeren zajlott a beszélgetés, tehát az megvan.
2016. nov. 28. 16:18
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Egy Messenger beszélgetés nem bizonyítja, hogy valóban oda is adtak neki a pénzt. Ha nincs semmilyen szerződés, akkor hiába is futsz a pénzed után, nem tudod bizonyítani, így "hülye lenne visszaadni".

Legyen ez tanulópénz, papír nélkül még családtagnak sem adunk kölcsön...

2016. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

És a feljelentésnek mi értelme?

Ez polgári jogvita!

2016. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem büntetőjogi kérdés.


Indíthatsz ellen fizetési meghagyást (FMH) aminek ha nem mond ellent 15 napon belül, akkor utána már bármit csinál köteles fizetni és ha nem fizet végrehajtást kérhetsz ellene. A tartozás azonnal végrehajthatóvá válik.

Így ráterhelik a bankszámlájára, gépjárművére, ingatlanára.


Persze ezeknek költségei vannak. Illetékek illetve ha ügyvéddel intézteted, akkor ügyvédi munkadíj. (úgy a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha nem ismered magad is alaposan az elintézés módját, mert ha igen, akkor mehetsz közjegyzőhöz közvetlenül)


Ezeket persze ha kéred, hozzáírják a tartozásához, de neked kell előre megfizetned, anélkül nem indul el az eljárás.


Az biztos, hogy kemény tanulópénz lesz neki.


De vigyázz, mert nem tudod bizonyítani a kölcsön tényleges létrejöttét!

Ha 15 napon belül ellentmond az FMH-nak, akkor perré alakul és a bíróságon bizonyítania kell mindkét félnek az igazát.

Aki elbukja az fizeti a perköltséget. Ami ekkora ügynél, ugyan nem sok, de az egész ügy 20 000 ft-ról szól.

Természetesen ha az adós bukja el, akkor azonnal végrehajthatóvá válik a tartozás.

2016. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor gyakorlatilag én semmit nem csinálhatok, hiába írásban hitegetett, hogy elutalta, meg majd jön, stb...?
2016. nov. 28. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Feljelentheted csalásért.


Btk. 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


Tévedésbe ejtett azzal, hogy azt mondta, hogy 3 nap múlva visszaadja a pénzed, s tévedésben tartott azzal, hogy azt mondta, hogy elutalta a pénzt.


Mindenesetre felhívom a figyelmed, hogy a rendőrségen ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést, és csatold a beszélgetés kinyomtatott verzióját. Ez közvádas, tehát nem lehet visszavonni vagy megállítani a folyamatot, szal csak okosan.

2016. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

# 4/6 Időpont tegnap 16:53 vagyok.


Direkt nem hoztam szóba ezt a lehetőséget, bár valóban csalásnak számít.


Viszont elég nehéz bizonyítani, hogy miben állapodtatok meg eredetileg.

A levelezés, hogy elutalta, az már valami, de még így sem sok.


És nagyon alacsony az összeg.


Illetve a büntetőeljárás által nem kapod vissza a pénzed. Ha a bíróság megállapítja, hogy tényleg ezt tette, akkor is ugyanúgy végrehajtással tudsz hozzájutni.

Kivéve persze ha megijed a feljelentéstől és fizet.

2016. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki és miért pontozta le a # 4/7 Időpont 11-28 16:53 választ?

Szerintem éppen a lényeget írta le és érthetően.


Annyira jellemző erre az oldalra, hogy lepontozzák a jó válaszokat, ha az kicsit komolyabb.

Nyilván a hozzá nem értőket zavarja.

2016. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Már máskor is észrevettem, ha valaki normálisan válaszol, a valóságot írja le és főleg hosszabban kifejti, azonnal lepontozzák.


Talán a hülyéket zavarja, hogy hol túl bonyolult és fel sem tudják fogni vagy nem tudom.


Magukat minősítik, csak akin a válasszal segítenél, az lehet, hogy nem tartja hitelesnek amit írtál, így mással tolnak ki.

2016. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!