Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » AMEX Blue hitelkártyát sóztak...

AMEX Blue hitelkártyát sóztak rám az OTP-ben. Át lettem verve?

Figyelt kérdés

1. Az ügyintéző szóban 3%-os jóváírásról beszélt, de mindenhol 1%-ot olvasok.

2. Nem közölte, hogy ezt a hitelkártyát nem fogadják el mindenhol. (Ez is az internetről derült ki utólag.)

3. Groupama törlesztési biztosítást (0,76%) is adott hozzá, amiről egy szót sem szólt. Csak tolta az arcomba a papírokat. Otthon találtam meg a papírok között, hogy ez is közte volt.

4. SMS-ről sem szólt egy szót sem. Nos, a szerződésben az is ki van pipálva. Szóval minden egyes vásárlás után kapom majd a 20 Ft-os SMS-eket, ha nem kapcsoltatom ki...

5. Két keresztnevem van, mindkettő rajta van a személyimen, lakcímemen, OTP bankkártyámon, mégis a hitelkártyára csak az első keresztnevem kerül majd a szerződés alapján.


Szóval, ezek alapján az alábbi kérdéseim vannak:

1. Hogyan tudom lemondani a hitelkártyát? Bukok-e rajta pénzt? (Még nem vettem át.)

2. Hogyan tudom lemondani csak a biztosítást?

3. Olvastam valami duál kártyáról, amit mindenhol elfogadnak, de csak 0,5%-ot fizet. Azzal együtt megérheti?

4. Első évben tényleg nincs díja a hitelkártyának? (A fentiek után ezt is muszáj megkérdeznem.) Illetve 1 év után le tudom mondani úgy, hogy a jóváírást még megkapom, de a jövő évi díjat nem kell fizetnem?

5. Ha a teljes összeget beszedési megbízással egyenlítem, akkor ugye nem fordulhat elő olyan, hogy valami kamatot akasztanak a nyakamba mert pl. elfelejtettem kiegyenlíteni? Szóval elvileg semmi dolgom a hitelkártya kiegyenlítéssel? Csak annyi, hogy odafigyelek, hogy legyen annyi pénz a számlámon, amennyit költöttem a hitelkártyával?



2017. febr. 8. 22:43
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Elvileg elolvastad a szerződés(eke)t, mielőtt aláírod. Vagy te csak úgy aláírsz bármit, amit elédraknak? Ez elég nagy butaság. Ennyi erővel a jelenlegi és jövőbeli vagyonodat is ráírathatod valakire :)

Próbálok válaszolni, amire tudok.


"Hogyan tudom lemondani a hitelkártyát? "

Bemész újra a bankba, és azt mondod, hogy nem kéred.


"Bukok-e rajta pénzt?"

Legfeljebb az első havi számlavezetési díjat, de szerinem még azt sem.


"Első évben tényleg nincs díja a hitelkártyának?"

Szokott ilyen akció lenni. Szokták feltételhez is kötni, hogy pl akkor ingyenes, ha költesz vele az 1 év alatt valamennyit. Olyan is szokott lenni, hogy a kártyadíjat levonják ugyan, de ha a feltétel teljesül, akkor visszakapod. Ennek szintén ki kellene derülnie a szerződésből...


"Az ügyintéző szóban 3%-os jóváírásról beszélt, de mindenhol 1%-ot olvasok. "

Vagy kiemelt partnereknél szokott lenni a magasabb összeg, vagy akciós időszakban.


"Nem közölte, hogy ezt a hitelkártyát nem fogadják el mindenhol. "

Ahol lehet kártyával fizetni, ott a legtöbb helyen elfogadják az AMEX-et is. Ma már tényleg nagyon sok helyen. Sokszor viszont nem szeretik kis összegnél a kártyát.


"Ha a teljes összeget beszedési megbízással egyenlítem, akkor ugye nem fordulhat elő olyan, hogy valami kamatot akasztanak a nyakamba mert pl. elfelejtettem kiegyenlíteni?"

Én jobban bíznék magamban, és inkább átutalnám. De elvileg nem lehetne gond. Bár én kaptam már banktól fizetési felszólítást, mert pont úgy jött ki a hétvége meg ünnep meg minden, hogy csak 5 nappal később vonták le a törlesztőt, és már volt benne KHR-fenyegetés meg minden. De tisztázódott a helyzet, hogy a rendszerük nem munkanapban számolt.

Az furcsa viszont, hogy a hitelkártya-számla nem saját számla, mert van költsége, ha utalsz rá. Csoportos beszedésnek szintén van!!! Legutóbb pár éve próbáltak rámsózni ilyet, akkor összeadtam minden lehetséges költséget, és az jött ki, hogy nyerhetek rajta évente párezer forintot, ha meg valami nem úgy jön össze, akkor vesztek többszázezret is akár... Szóval nincs és nem is lesz.


"Hogyan tudom lemondani csak a biztosítást? "

Elvileg nem kötelezhetnek a biztosításra. Persze nem biztos, hogy rossz, ha van, de nekem soknak tűnik. Pláne hogy ha 1% a visszatérítés, 0,76% a biztosítás, akkor már csak 0,24% maradt meg, amiből még kell fizetni számlavezetést, kártyadíjat, SMS-t, átutalást. Így tuti nem jön ki nyereségre.


Tanulság? Olvasd el amit aláírsz... Akkor is ha "az van benne, amit elmondtam". Hogy ez átverés-e? A szóban adott tájékoztatás nyilván nem volt teljeskörű. De ha jól értelmeztem amit írtál, akkor nem hazudtak, csak nem mondtak el mindent.

2017. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szeretem az enyémet. Menj vissza és kérdezd meg, hogy kell rendesen használni, hogy alacsonyak legyenek a költségek.
2017. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tudom, nem friss már a kérdés, de hátha más is jár erre. Hogy lehet bárkire "rásózni" bármit? OTP-nél vagyok én is, idáig négyszer ajánlották az Amexet, amikor bent jártam. Egyszer sem kértem. Lehet nemet mondani bármire. Ha nem vagy biztos benne, hogy hogyan kell használni, jó lesz-e neked, vagy egyáltalán van-e rá szükséged, akkor előbb nézz utána, csak ez alapján dönts.


Csak azt lehet átverni, aki hagyja. De egyébként önmagában a kártyában nincs átverés, csak ésszel kell használni, mert egy hitelkártyáról van szó. Minden le van írva a feltételekben, érdemes legalább annyi időt rászánnod, mint amennyi időt ennek a sokkérdéses témának a megírására áldoztál...

2017. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon alaposan nézz utána a neten hogyan kell használni jól egy hitelkártyát, mert ha rosszul használod hatalma kamatot fizettetnek veled.

Jól használva kamatmentes.


De ha hitelkártyát szeretnél nem az AMEX a legjobb. Vannak jobbak is. Erste, Raiffeisen, K&H Banknál.


Ha nem vagy benne biztos hogy teljesen érted és jól tudod majd használni inkább menj vissza az OTP-be és szüntesd meg a hitelkártyát. Mondd fel a hitelkártya szerződést.


Hidd el, jobb lesz!

Ne hagyd magad rábeszélni semmire, ha nem vagy benne biztos.

2017. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!