Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sos. Provident elveheti házat...

Sos. Provident elveheti házat ha felvettem de nem tudom fizetni?

Figyelt kérdés
Sajnos felvettem hitelt de nem tudom fizetni. Mielőtt jól megköveztek elmondom mi a történet. Szóval anyosomnal lakunk ő beleegyett a hitelbe. Na de én vettem fel ide vagyok bejelentve. Kérdezem elviheti a végrehajtó a házat?
2017. márc. 4. 14:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A Provident átadja az ügyet behajtónak, aki az állandó lakcímeden fog nem csak levélben, hanem személyesen is zaklatni. Ha ez nem lesz eredményes, végrehajtást kérhetnek, ekkor már a bírósági végrehajtó akár foglalhat is az állandó lakcímeden ingóságokat, ha azt nem tudja anyósod egyértelműen bizonyítani,hogy az az övé.

Az ingatlan nincs veszélyben, mivel az bizonyíthatóan az anyósodé, de az ingóságok ilyen esetben sajnos nincsenek biztonságban.

2017. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
A befogadói nyilatkozat azért kell, hogy valóban ott laksz-e. Ez azért elég világos, hogy miért kell, nem? Ettől függetlenül a kölcsön a Te neveden van, így a behajtó (akinek kiadja a Provident) csak azt viheti, ami a Tiéd. Ha a ház, kocsi a Te neveden van, akkor azt. Ha fizetésed van, akkor annak bizonyos százalékát vonhatja. Másét nem. Azért ez is logikus... nem?
2017. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!