Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A barátnőm külföldön van de...

A barátnőm külföldön van de megkért hogy fizessek be neki valamit egy bankszámlára. Lehet olyat hogy nem a saját nevem írom a papírra hanem az övét, úgy hogy nincs nálam a személyije?

Figyelt kérdés
Csak az a baj ha a saját nevem tüntetem fel mint feladó akkor olyan mintha nem ő fizetné be.
2017. márc. 19. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem. ráadásul ez így nem is lenne legális szerintem.
2017. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is így sejtettem, köszönöm a választ
2017. márc. 19. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem lehetséges. Készpénz befizetéskor elkérik az igazolványodat és a lakcímkártyádat és te fogsz szerepelni a bankszámlakivonaton, mint befizető. Ez a terrorizmus- és pénzmosás elleni törvény miatt van így.

A "nincs nálam a személyije" remélem, nem úgy lett értve, hogy adott esetben az ő irataival fizetnél be, mert az meg közokirat hamisítás lenne.

A befizetés közleményben megjegyezheted, hogy pl. X.Y. rendelése/tartozása.

2017. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
TE fizeted be, a te neveddel, viszont lehet valahova írni okot, ill. rendelési számot, ilyesmit. na oda beírod a barinőd nevét. akkor tudják hogy az ő nevében küldték. üdv
2017. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit és hová kellene befizetni.

Ha hivatalos szervnek, akkor ott valóban gond lehet, mert nem tudják beazonosítani a befizetőt - keveredés lehet - de ha nem hivatalos, akkor egyszerűen befizeted az adott összeget és a közlemény rovatban feltünteted a barátnőd nevét+ az adott ügyletre vonatkozó adatokat.

(pl. egy internetes vétel esetén xy, a cipő ára, stb)

2017. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A közleménybe írd az ő nevét.
2017. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. hitelkártya tartozás, akkor a kedvezményezett számla tulajdonosa nagy valószínűséggel a barátnőd, de talán még adótartozásnál is így van, egyéb esetben ahogy fent is írták, a közlemény rovat lesz a nyerő megoldás. :)
2017. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak még nem csináltam ilyet azért kérdeztem :) ment a zöld kéz
2017. márc. 20. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!