Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzt adtam kölcsön. Mi a teendő?

Pénzt adtam kölcsön. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam egy barátomnak 3 alkalommal, kétszer banki kifizetéssel,amiről van bizonylat, illetve egy alkalommal készpénzzel amiről írtunk papírt tanuk nélkül. Ez összesen 70 ezer Ft összeg.

Az illető nem tagadta meg a visszafizetést, sőt mondta, hogy postán elküldi azonban nem bízom ebben ugyanis már korábban hazudott pénzzel kapcsolatban. Mi a teendő ebben az esetben?



2017. márc. 25. 17:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ebben a történetben 2 hibát is elkövettél:


1.hiba: 3 alkalommal adtál kölcsön, ami azt jelenti, hogy az első tartozást még meg sem adta, de már másikat kért.

Első szabály: addig nem adunk kölcsön, amíg vissza nem adta a tartozást. Már csak azért sem, mert így tartozást tartozásra halmoz, amit végül nem tud megadni -viszont ha az első kölcsönadás után visszafizeti időben, azzal a megbízhatóságát, szavahihetőségét is le lehet tesztelni.


2. hiba: " amiről írtunk papírt tanuk nélkül"

No, ez pont olyan, mintha semmi nem lenne a kezedben. Máskor tanúk előtt add át, lepapírozva tanúkkal.

Az, hogy banki kifizetéssel adtál neki kölcsön, megint csak nem valami bizonyító erejű - max azt tudod bizonyítani, hogy küldtél neki pénzt - de Ő erre mondhatja, hogy Ő meg ledolgozta ezt, pl. fát vágott Nálad stb.

Ettől függetlenül egy fizetési meghagyással megpróbálkozhatsz, de egyrészt az is pénzbe kerül, másrészt, ha bepereled és nem tudod bebizonyítani, hogy Te kölcsön adtál neki, akkor még a bírósági per árát is Neked kell kifizetni.


Az viszont tényleg célra vezető lehet - ha tényleg nem fizet - hogy sarokba szorítani egy kis "pszichikai terrorral", jelzed neki, hogy a szüleinek elmondod, vagy megkeresed a szüleit, vagy belengeted neki a fizetési meghagyást, stb.

2017. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, eszembe jutott még egy fontos dolog: szabj neki egy viszonylag tág határidőt (ez fontos), akár azt is meg lehet lépni, hogy Ő mondja meg, mikor fizet (2 hét, 1 hónap?) és ha addig nem fizet, akkor tényleg lépd meg azt, hogy a szülőknek elmondod, stb.


A tág határidő azért fontos, hogy legyen lehetősége akár diákmunkával vagy bármivel előkeríteni azt a pénzt, ami még most nincs meg.

2017. márc. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!