Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek milyen tapasztalatai...

Csatiboy kérdése:

Kinek milyen tapasztalatai vannak a Fundamentás lakáshitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Menyasszonyommal gondolkozunk lakás vásárláson és ehhez vennénk igénybe a Fundamentás hitelt mivel sokkal kedvezőbb a banki hiteleknél épp ezért kételkedek benne, mert túl szép hogy igaz legyen :)

2017. ápr. 9. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megengeded, mielőtt válaszolnék, visszakérdeznék. Miből gondolod, hogy a Fundás áthidaló hitelek kedvezőbbek a banki hiteleknél? Írj kérlek konkrétumot és kielemezhetjük:).
2017. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A banki hiteleknél kihozta ugyanazt a hitelösszeget 15 évre rosszabb törlesztővel amit a Fundamenta 10 évre.
2017. ápr. 10. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
A netes kalkulátorokkal az a probléma, hogy nem tud minden hitelterméket bemutatni. A konkrétum alatt azt értem, hogy írd le, mennyi hitelt szeretnél, mi a lakáscél, milyen futamidőt szeretnél?
2017. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10 milliós hitelösszegről lenne kb szó max 10 évre használt lakás vásárláshoz. A Fundamenta kihozott nekem 70-80 ezer közötti törlesztőt az OTP pedig több mint 100 ezret. Az igaz, hogy megnéztem összehasonlító oldalon az ajánlatokat ott kihozott hasonlót mint a Fundamentás de nem tudom az hány évente változtat kamatot.
2017. ápr. 14. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Te valamit nagyon félreértettél, elszámoltál, mert ha a 80.000Ft-os részletet felszorzod 120h-val, akkor összesen 9,6M Ft jön ki, tehát ezzel a havi részlettel még a tőkét sem fizetnéd vissza 10M Ft hitel esetén.

Ennyire még a Fundamenta sem jó fej, hogy kevesebbet kér vissza, mint amit adott:)

Szerintem Te simán kifelejtetted a részlet mellé még a 2x20.000Ft havi megtakarítást, vagy a Futamidő nem 10 év, az csak az áthidaló időszak lesz és utána van még másik kb 10 év Lakáskölcsön szakasz is.

2017. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt lentebb van egy táblázat és ezt mutatta nekem is a Fundamentás 10 év 3 hónapos futamidővel.

2017. ápr. 14. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
OK, ez a táblázat egyértelműen azt mutatja, hogy 10 év + 3 hónap múlva jogosult leszel 8M Ft hitelre, ha most havi 20.000Ft-ot félreteszel és csak ez után kapod meg a 8M Ft-ot úgy, hogy további 85 hónapon keresztül még fizeted a Lakáskölcsön részleteket, ami 66.000Ft. Tisztázzunk valamit! Te most szeretnél lakást venni, vagy 10 év múlva? Ha most, akkor ez a táblázat egyáltalán nem azt mutatja, amit Te szeretnél.
2017. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van lehetőség azonnali hitelre is de nemis ez a lényeg. Magyarul nem feltétlenül járok jobban ezzel se törlesztő szempontjábol mint bármelyik másik bankkal.
2017. ápr. 15. 09:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, van lehetőség azonnali hitelre is, de az átküldött táblázatok nem erről szólnak, az egészen máshogy működik.

Konkrét adatok hiányában nem tudom megmondani, Neked mi lenne a legjobb, de ha válaszolsz egy rakás kérdésre pl privátban, vagy itt, akkor tudok abban segíteni, hogy mivel járnál a legjobban.

2017. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!