Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » VOlt feleség, még közös ház,...

VOlt feleség, még közös ház, közös hitel. Bele kell fizetnie mindenkinek?

Figyelt kérdés
Elváltunk, 15 év után, van egy közös házunk, ő már nem lakik ott, a válás előtt úgy egyeztünk meg, hogy ő marad ott, amíg el nem adjuk a házat. Nyilván a rezsi az én dolgom, hiszen én használom a házat. De mi van a hitellel? Ő azt mondja neki nem kell fizetnie, mert nem lakik ott, de a hitelt közösen, mindkettőnk nevére vettük fel. A hitel 70ezer/hó. Nagyon sok, és nem tudunk megegyezni. Mi a tapasztalat?
2017. máj. 10. 10:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írass alá vele egy papírt, hogy mikortól nem fizeti a hitelt. Mert ha egyszer eladjátok, nyilván a felére tart igényt, pedig ha most pl 1 évig fizet, akkor nem pont fele/fele lesz az osztozkodás. Akár akkor kérheted az elmaradt részleteket.

Tulajdonosok is fele-fele arányban vagytok?

2017. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

a hitelt neki is fizetnie kell hisz ott van a neve. Pl. egy haverom hitelre vett fel autót,de egyszer csak balesetben az autó totálkáros lett, viszont ettől függetlenül fizetheti a hitelt tovább...

Szóval a nem lakik ott duma nem releváns, hisz együtt vettétek fel papíron is.

2017. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Azt láttam ismerős házaspárnál, hogy a házban maradó fél fizetett (volna) a kiköltözőnek, azért, mert ő használja a másik tulajdonát is, a hitel viszont közös. Mivel a két összeg nagyjából kiütötte egymást, így a bent maradt fél fizette egyedül a hitelt, viszont a másik nem kapott tőle semmit. A ház vételárát természetesen felezték (már ami a hitel végtörlesztése után maradt.)
2017. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
93%
Jobban jártok, ha megegyeztek valahogy, mert ha a hitelt nem fizetitek, mindketten egyformán ráfaragtok, ha a bank viszi a házat!
2017. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%
2017. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Közös. Ha meg Te fizeted egyedül, akkor szépen bíróság által majd kéred a felét vissza annak amit egyedül fizettél be. A hitel nem bérleti díj, amit akkor fizetünk, mikor bent lakunk. Az ok, hogy ha különköltöztetek de még nincs meg a bontás, a válópernél már attól külön veszik a gazdasági közösséget jobb esetben. Pl. nyersz a lottón, vagy bizonyíthatóan akkor veszel fel újabb hitelt mikor elköltözött, de még nincs meg a bontás, akkor az már külön vagyon. A bankot viszont nem fogja érdekelni a családjog és a válóper, az más.
2017. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy a tulajdonjog fele-fele? Közös tényleg a ház vagy csak közös néven van, mert nem mindegy. Amúgy közös a hitel,ha ott lakik, ha nem. Viszont ha pl a Te vagyoni hányadod nagyobb benne, vagy külön vagyonod (tökmindegy kinek a nevén van,nem attól külön vagyon), akkor azért nem igazságos kérni tőle. Mondjuk tudta mit válal, mikor felvettétek, tudta, ah valaki házasodik, akkor a válás esélye is benne van.
2017. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha a fele ház az ő tulajdona, akkor te használod az ő részét is. A hitelt fizetnie kellene, viszont kérhet tőled bérleti díjat a saját házrészéért. Valahogy ebben kellene megegyeznetek, hogy pl. lakhatásért cserébe átvállalod a hitel részét, ezt te tudod, hogy mi a reélis összeg.

Na, várj most olvasom újra a kérdést: " a válás előtt úgy egyeztünk meg, hogy ő marad ott" "a rezsi az én dolgom, hiszen én használom a házat" Akkor nekem ez nem tiszta, van egy kis ellentmondás. Mostakkor ki lakik ott? Az asszony lakott ott, és te nem? Akkor te fizetted a hitel rád eső részét? Vagy azért nem lakik ott, mert nem akarja a hitelt fizetni? Egyébként lemondott a részéről? (nem a feléről, mert valamennyi tulajdonjoga van, hanem arról, miután nem fizeti a hitelt?) bonyolult a dolog, de nem kiszámolhatatlan. Lehet, egyszerűbb eladni, kivenni az asszony által nem fizetett hitelt, és felezni a többit.

2017. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Kései Sirató ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás az lenne, ha mielőbb megszabadulnátok ettől az ingatlantól. Adjátok el és vételárból fizessétek ki a hitelt, a megmaradt összeget pedig osszátok el olyan arányban , amilyen arányban tulajdonosok vagytok. Ezzel lehet elejét venni hosszas vitáknak, pereskedésnek.
2017. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Tulajdonjog fele-fele.

Rajta vagyok az eladáson, de sajnos felénk eléggé pang az ingatlan biznisz. :(

A hitel fizetve van, de csak én fizetem.

2017. máj. 10. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!