Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan kerítsek elő hirtelen...

Honnan kerítsek elő hirtelen 60 ezer forintot?

Figyelt kérdés

Tudom, bugyuta kérdés. Egyszerű a válasz: menjek el dolgozni.

Diák vagyok, diákként pedig rendszeresen dolgozom. Most az a helyzet állt elő, hogy elromlott a laptopom úgy két hete. Pont jókor, a vizsgaidőszak kellős közepén. Kénytelen voltam megjavíttatni (nem garanciás már), szerencsére volt annyi félretett pénzem. Mivel akkor hónap vége volt és elvileg 5-ig kapok fizetést, nem gondoltam hogy probléma lesz belőle, az a 30 ezer egyébként is félretett pénzből volt.


A lényeg: nem kaptam meg a fizetésemet. Egy üzletasszonynak dolgozok, mint titkárnő vagy személyi asszinsztens. Már több mint féléve nála dolgozom, viszont most fordult elő először ilydn probléma. Tragédia történt a családjában, ráadásul cégen belül is váratlan kiadás volt stb, ezért nem tud most kifizetni. Egyébként nyílván ki fog, csak nem most.


Szóval nincs fizetésem, de az albérletet fizetnem kell. Ez valamennyivel több mint 100 ezer. A határidő minden hónap 5-e. Hiába mondom a főbérlőnek, hogy mi történt, nem érdekli.


Hitelt nem tudok felvenni, mivel nem vagyok bejelentve. A szüleim 40 ezerrek tudtak segíteni, de ennyi, még 60 hiányzik.


Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, mihez kezdjek. A főnökasszonyomat már kétszer kérdeztem 5.-e óta, de most egyáltalán nem tud kifizetni.


Mit tudok ilyenkor csinálni? Van valakinek valami tippje?

A zálogházon is gondolkodtam, de nincs sok ékszerem és nem is túl értékesek, pár tízezerért voltak véve, azért meg úgy se adnának annyit hogy elég legyen. Meg amúgy se szeretnék eladósodni.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


21/L



2017. jún. 12. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Provident?
2017. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ők is kérnek munkáltatói igazolást, nem? Vagy ha mást nem, bankszámla kivonatot, ami ugyanúgy necces, mert kp-ben szokott kifizetni, annó így egyeztünk meg, mivel nem jelentett be.
2017. jún. 12. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak kölcsönkérni tudsz!

Nagyszülők? Barátok?

Jobbat nem tudok, mert tanácsolhatunk bármilyen munkát abból sos pénz nem lesz!

2017. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kérj adományokat/kölcsönt a közösségi oldalakon. A barátok segítenek...
2017. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a pasidtól.Amúgy mennyit keresel, hogy 100 ezer Ft-os albérletre futja?
2017. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy,

Ez egy szép tanulási időszak arról, hogy miért nem dolgozunk munkaszerződés nélkül, és miért nem lakunk olyan helyen, amit nem engedhetünk meg magunknak.

2017. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak van egy barátod, aki kölcsön tud adni ennyit.
2017. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Kérj türelmi időt és add oda a 40e Ftot időarányos bérleti díjként.

Az 12 nap vagyis 17ig ki vagy fizetve. Addig megjöhet a pénz.

Vagy

21L? Csinos vagy? 60eFtot hamar össze lehet kaparni, ha van hozzá gyomrod.

2017. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki Martina Hill módszerét, mikor a benzinkútnál tankolt, de nem volt elég pénze. [link]
2017. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ. A komolytalanabbakat is :D

Aki kérdezte: 120-at keresek, plsz egy kis ösztöndíj. A kb. 100-ban amúgy benne van a rezsi is. Egyébként Pesten kevesebbért nem találsz normális lakást.

2017. jún. 13. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!