Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pár hónapos OTP bankszámlámat...

Pár hónapos OTP bankszámlámat le tudom váltani másra?

Figyelt kérdés

Márciusban nyitottam egy OTP bankszámlát. Utólag nagyon megbántam, hogy hagytam magam rábeszélni erre a bankra...


|Havi 120-200k között érkezik rá pénz, és havi 10k-t levonnak lakástakarékra.|


Ha szeretnék, át tudnék menni egyszerűen másik bankhoz?

Lakástakarékot ki lehet-e venni?

Van-e valami "szerződésszegés" féleség, ami miatt aggódnom kéne esetleg?


Milyen bankot javasolnátok helyette? (Én Gránit vagy Magnet Bankot néztem ki régebben magamnak, az ERSTE-ről csak rosszakat hallok, a K&H-t még nem szidta senki.)


Köszönöm a válaszokat előre is.



2017. jún. 15. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
A lakástakarékot TE KÉRTED. Az nem jár automatikusan egy bankszámlához sem. Ha fogyatékos vagy, ne a bankot hibáztasd már. Más banknál is ugyanilyen idióta leszel, már bocs...
2017. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
OTP a legdrágább, leglassabban dolgozó, legmegbízhatatlanabb, legbunkóbb bank, csak gratulálni tudok a választásodhoz... Én évek óta a Gránitnál vagyok és nagyon meg vagyok velük elégedve, itt ügyfélnek érzem magam. Persze azért olyan olcsó, mert csak 1 fiókja van és nem lesz több, szóval ezt vedd figyelembe (viszont online, telefonon mindent el lehet intézni a pénz be/kivételen kívül)
2017. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Én pedig évek óta az OTP-nél vagyok, a legolcsóbb számlacsomaggal amit a bankracio.hu kihoz. Soha nem várattak, soha nem voltak bunkók velem, soha nem vertek át. Na hopp, akkor most mi van?
2017. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
100%

alapvetően természetesen bármikor lehet bankot váltani. Néhány hónapon belüli számla felmondásnál előfordul számla zárási díj. Az LTP-t megtarthatod, más bankból is utalhatod oda a pénzt.


És a számla zárási díjon felül is lehet fizetnivalód. Pl. annyira együtt emlegeted a bankszámlát az LTP-vel, hogy esetleg együtt nyitottad? Netán az LTP nyitási díjat elengedték, mert folyószámlát is nyitottál? Gondolom, akkor feltétel volt, hogy meddig leszel ügyfél. Ha ezt megszeged, akkor persze a bent lévő pénzedből le fogák vonni a ki nem fizetett számlanyitás díjat.


Szóval millió dolog lehet, hogy te hogy szerződtél, fogalmunk sincs.

2017. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, lakástakarékot is ajánlottak hozzá, és elengedték a díját. Majd átbogarászom a papírokat, ha hazaértem.

Gránitnál nem zavarna amúgy, hogy egy fiók van. Bár vidéki vagyok, viszont mindent el lehet intézni interneten. Az OTP-nél a telefonszámváltozás miatt is be kellett mennem...

2017. jún. 15. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!