Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lejárt a bankkártyám már 5...

Lejárt a bankkártyám már 5 éve, mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés

12 évesen csináltatunk nekem egy OTP Junior Start kártyát ami 2012-ben már lejárt, és nem kaptam újat se. Valószínű azért nem kaptam újat, mert az igénylés óta sosem használtam, csak úgy volt. Most viszont szükségem lenne egy kártyára, mivel már 18 éves vagyok, és szeretnék dolgozni, de munkavállaláshoz elengedhetetlen a bankkártya. A kártya és a hozzá tartozó dokumentumok még megvannak.

Ilyenkor mi a teendő?



2017. jún. 29. 15:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném hogy neten próbáltam újat igényelni de elutasították
2017. jún. 29. 15:41
 2/18 anonim ***** válasza:

"munkavállaláshoz elengedhetetlen a bankkártya"

Nem a bankkártya, hanem a bankszámla.


"A kártya és a hozzá tartozó dokumentumok még megvannak."

Tehát akkor a bankszámla szerződésed is megvan? Ha igen, akkor azzal szépen elmész egy OTP bankfiókba és elmondod, hogy mit szeretnél.

Nagy valószínűséggel azért nem tudsz újat igényelni, mert a bankszámla 8és a hozzá tartozó kártya) vezetése ugyan ingyenes a Juniornál, de mindig felszámolnak valamennyi pénzt erre - arra, így aztán valószínűleg tartozásod van az eredeti számlán.

Próbáld meg megtudakolni, hol tart a számlád, mennyi tartozásod?

2017. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Kb. 2.000 Ft-10.0000 Ft kellesz ki fizess a banknak. (Fedezetlenségi/késedelmi kamat, stb...)
2017. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképpen bemegyek, tartozás az biztos lehet max pár száz forint, de mint már írtam soha nem használtam így fogalmam sincs mennyi volt/van rajta
2017. jún. 29. 17:58
 5/18 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy érdemes az OTP-nél számlát nyitni? Vásárlásra és készpénzfelvételre használnám leginkább!

Azon filozom most hogy K&H vagy OTP? Ez a kettő van itt helyben azért e kettő között gondolkodom

2017. jún. 29. 18:01
 6/18 anonim ***** válasza:

Otp Junior ingyenes számlavezetés (de figyelj oda, mert vmilyen címszóval mindig levonnak egy keveset), azt hiszem, az első éves kártyadíj ingyenes - de nálad ezt most már nem tudom.

Arra figyelj, hogy feltétlenül nyilatkozz az ingyenes készpénzfelvételről 150 ezer ft-ig.

2017. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ment a zöld ;)


"Arra figyelj, hogy feltétlenül nyilatkozz az ingyenes készpénzfelvételről 150 ezer ft-ig."


Itt pontosan mire gondoltál?

2017. jún. 29. 18:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyilatkozol róla a fiókban vagy a netbankban, akkor havonta kétszer max. 150 000 ft erejéig ingyenesen vehetsz fel készpénzt kártyával bármely belföldi ATM-ből.



Online valószínűleg azért nem bírtál számlanyitást kezdeményezni, mert Junior számlája egy embernek csak egy lehet.


Ennyi év alatt egy levél sem jött a banktól?


A fiókban úgyis mindent látni fognak. Ha csak a személyiddel és lakcímkártyáddal mész be az is elég.

2017. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb mint a K&H diákszámlája.

De ha mégis a K&H-t választod, akkor is menj be az OTP-be, a régit lezárni.

2017. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Rendben most már értem. Az OTP-t fogom választani a kapott infok alapján ez tűnik a legreálisabbnak számomra...

Ment a zöld neked is :)

Akkor holnap bemegyek, és miután letudtam a régi kárytámat majd elkezdjük csinálni az újat, akkor mondanom kell, hogy szeretnék nyilatkozni az ingyenes készpénzfelvételről? Vagy ezt automatán beállîtják nekem?

2017. jún. 29. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!