Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eurós bankszámla nyitás...

Eurós bankszámla nyitás Magyarországon vagy inkább Németországban?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozó részére hol érdemes nyitni bankszámlát költségek, bank által nyújtott lehetőségek/szolgáltatások szempontjából. Így általánosságban vagyok rá kíváncsi. A hitelről már hallottam, hogy Németországra nem igaz a Magyar bankokkal szemben az miszerint a felvett összegnél jóval többet kell visszafizetni, csúnyán mondva lehuzzák az embert. A Németországi bankok más szolgáltatásai is barátságosabbak Magyarországhoz viszonyítva? Legyen egy konkrét példa is Sparkasse-OTP.

2017. júl. 5. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

"A hitelről már hallottam, hogy Németországra nem igaz a Magyar bankokkal szemben az miszerint a felvett összegnél jóval többet kell visszafizetni, csúnyán mondva lehuzzák az embert."


Ezt rosszul hallottad, mindenhol többet kell visszafizetni, mint amennyit felvettél. Ez nem lehúzás, hanem piac (te sem adnád ingyen oda a pénzed másnak hosszú távra, hanem valami előnyt várnál cserébe, pl kamatot).



Alapkérdésre nem tudom a választ, csak sejtem: német bank jó eséllyel kevesebb költséget számít fel készpénzfelvételért, mintha magyar bankban vennéd fel a fizetést euróban, azt pedig itthon viszonylag alacsony költség mellett válthatod át forintra ha úgy hozza úri kedved (néhány váltónál 1-1.5 Ft a marzs az eladás-vételi között).


Ismerősömnek céges eurós számlára volt szüksége és szlovák volt a legalacsonyabb költségű (bankszámlaköltsége havi ~40 ezerről 5 ezer alá csökkent), de valószínűleg magánszemélyként dolgozva, Németországban élve a német bankszámla a legjobb választás.

2017. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ezt rosszul hallottad, mindenhol többet kell visszafizetni, mint amennyit felvettél."


Ez minden banknál így van, csak nem mindegy mennyivel többet. Saját példák:

Erte Bank: 750.000 Ft személyi kölcsön, 60 hónapra, havi 20.768 Ft részletekkel, visszafizetve: 1.246.080 FT...166%...

Sparkasse: 10.000 euró személyi kölcsön, 220 euró havi törlesztővel 54 hónapra: 11.880 euró, 118%. Na ez a nem mindegy.

2017. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az egyértelmű volt számomra is, hogy valamivel többet kell visszafizetni, de úgy fogalmaztam "jóval többet". Ahogy a lentebb hozzászóló példájábol is látszik, több mint a másfélszerese Magyarországon a visszafizetett pénzösszeg ellenben a másik példánál jóval barátságosabb.


Érdekes mert ha azt nézi az ember, hogy 56 hónap alatt mennyit romlik a pénz értéke az a 18%-os kamat egyenlő a nullával. Nem tudom az euró értéke mennyit romlik, ha egyáltalán romlik, de azt mondhatni Magyarországon értékkövetést általában 5%-al lehet számolni évent infláció végett megtakarításoknál. Ott tartunk, hogy egy német bank általi hitel többet ér, mint ha itthon szépen valamilyen fórmában szorgalmasan (LTP, UL, Értékpapír, Magyar Bank...) takarékoskodnák egy Magyarországi házra?

2017. júl. 5. 17:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk lakáshitel Mo-n is kapható 18%-al.
2017. júl. 5. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:44


Pontosan erről beszélek. A 10ezer eurós hitelem mire lejár a bank szinte alig nyer valamit rajta, mert valamennyit romlik az euró is. Mégis így adják, mert segíteni akarnak, nem uzsorás módon keresni rajtad. Az otthoni bankok a szégyen kategóriába tartoznak...

2017. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kétszer dolgoztam rövidebb ideig Németországban, mindkét alkalommal kikötötték, hogy német bankszámlám legyen, mert nem fognak külföldi bankba utalgatni. Az egyéb kondíciókhoz nem nagyon tudok hozzászólni, mert a magyar számlámnál sincs számlavezetési díj, kamatozni meg kb egyik sem kamatozik.
2017. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!