Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál lehet a legkedv...

Melyik banknál lehet a legkedvezőbb feltételekkel euró számlát nyitni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben Erasmusra megyek Spanyolországba, augusztusban egy összegben kapom meg az ösztöndíjam 60%-át euróban. Leginkább készpénzre lesz kint szükségem, úgyhogy kéne egy kártya is a számlához, illetve, hogy olcsón (ingyen?) tudjak ATM-ből kint pénzt fel venni. Na meg persze ne legyen magas a számlanyitási és

-vezetési díj... Utalni nem hiszem, hogy fogok róla, szóval az utalási díj nem fontos.

Valakinek van személyes frissebb élménye ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a választ.



2017. júl. 10. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már rég elmúlt az olcsó számlák kora. A devizaszámla mondjuk sosem volt olcsó.


Amit konkrétan tudok a Raiffeisen devizaszámlának nincs havi díja. Éves kártyadíj annyi mint a forintszámláknál.


Viszont külföldön készpénzt felvenni a lehető legdrágább választás.

Mivel fix díj + százalékos díj van, ezért minél többször veszel fel annál rosszabbul jársz.

1000 ft alatt meg nem úszol egy ATM használatot.


Kártyás fizetést nem kedveled?

2017. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jav:

Ellentmondásosnak hangzik, hogy nem olcsó, utána pedig ingyenes azt írtam.

Nem a számlavezetésre értettem. :)

2017. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Sberbank devizaszámláját is!


Én nem ismerem, nem akarok mellette kardoskodni, baráti körömben mondta valaki, hogy neki olyan van és nincs rá panasza.

Persze lehet, hogy van ennél jobb is.


Havi díja azt hiszem azt mondta, hogy van.


Készpénzfelvétel külföldön pedig biztosan drága minden banknál szerintem.

2017. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De, persze, kártyával fogok fizetni, amikor csak tudok, de a lakbért sajnos készpénzben kell..

Köszi szépen a választ, én is a Raiffeisenre gondoltam, de akkor megnézem ezt a Sberbankot is!

2017. júl. 11. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy féléves vagy két féléves lesz az ösztöndíjad?


Havi egy kp.felvét szerintem tűrhető.


Melyik városba mész? Spanyolországot nagyon szeretem, de én csak nyaralni voltam eddig ott. Igaz már háromszor is.

2017. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, egy félév biztos, aztán meglátom lehet-e/szeretnék-e tovább maradni. Barcelonába megyek amúgy.

Igen, egy pénzfelvét tényleg belefér, végül a Raiffesennél nyitottam számlát - olyan 9,5 euró a készpénzfelvétel (fixen, bármekkora összeget veszel ki, bármilyen ATM-ből), kb. 3000 Ft a kártya éves díja, és más költség nincs. Szóval talán ez volt a legkevésbé rablás.

2017. júl. 13. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Kdb-nél nyitottam, az volt a legolcsóbb, bár a külföldön fizetést nem kérdeztem, engem nem érdekelt.
2017. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!