Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri diákhitelt felvennem?

Megéri diákhitelt felvennem?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, államilag finanszírozott formára, de a lakhatásom és a tanszereket így is állni kell.

Átlagos színvonalon élünk, de nevelőanyámmal el akarom kerülni az abból fakadó veszekedéseket, hogy apu "mennyit költ rám" (3 éve minden nyáron dolgozok, hogy tankönyvet és ruhát vegyek magamnak), így utánanéztem a hitel lehetőségeimnek.

1.6 milliót tudok felvenno, (10 félévvel számoltam, lehet többre kell, lehet kevesebbre), és ha elkezdek dolgozni, akkor minden hónapban 12 ezer forint lesz a törlesztőrészletem.

Megéri felvenni, hogy el tudjam kezdeni az egyetemet? Vagy hülyeség magam addósságokba verni, és dolgozzak egy évet orvosi előtt?



2017. júl. 17. 20:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
7es hülyeségeket beszél ne hallgass rá kérdező. Ha nincs más választásod akkor vedd fel. Fogd fel úgy mint egy befektetést
2017. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
10%

#6, a devizások döntő többsége számolt az árfolyam stabilitásával. Azzal nem számolt, hogy a bank egyoldalúan szerződést módosít, mert úri kedve úgy diktálja.

Diákhitelnél pedig BŐVEN elegendő, ha "csak" a kamat száll el, mert pályakezdő fizetésből nincs az az ember, aki vissza tudná fizetni. Még ha a teljes fizetését is erre szánja, akkor se fog sikerülni. Persze a sok pénzügyi zseni minderre nem gondol (vagy csak magasról tesz rá, mondván, úgyis visszafizeti más helyette).

Alapszabály, hogy hitelt arra és CSAK arra veszünk fel, ami visszahozza az árát. És még akkor is kétszer meggondolja az illető, hogy érdemes-e, és ha van egy kis esze, konzultál pénzügyi tanácsadókkal is. Nem poénból alkalmazzák őket az emberek, hanem mert a hitel borzasztó veszélyes.


Egy szó mint száz: ha nem futja 165 forintos Kinder Buenóra, NEM az a megoldás, hogy elkezdünk kölcsönért rohangászni és akkor nem 165 forintba hanem 500 forintba fog a végén kerülni.

2017. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
97%
#12-es látod megint hülyeségeket beszélsz.. a diákhitel (amit a tandíjra veszel fel) fix kamatozású és igenis visszahozza az árát főleg ha külföldre megy orvosként egy rövid időre.
2017. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

#13, pontosan azért van ennyi bedőlt hitelesünk, mert mindegyikük azt képzelte (bocsánat, kéBzelte!!!) hogy ő olyan profi módon ért a pénzügyekhez, és kivételesen nem ő fog rosszul járni. Meg hogy a kamatozás úgyse fog olyan magasra emelkedni, hogy ne tudják törleszteni. Pénzügyi tanácsadás meg minek, azok úgyis csak okoskodnak...


Megkérdezem: mi a garancia arra, hogy fix kamatozású marad, és nem fog a csillagos egekbe szökni?

Ja, hogy semmi. Aha, értem.

És arra mi a garancia, hogy egyáltalán kap majd munkát, amiből vissza tudja törleszteni?

Ha meg külföldre megy, ahol euróban keres annyit, mint forintban, akkor minek a hitel?

Megannyi kínos kérdés.


A piros kezet pedig visszakaptad.

2017. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

"mi a garancia arra, hogy fix kamatozású marad, és nem fog a csillagos egekbe szökni?"


A szerződés amit aláírsz a hitel felvételekor.

2017. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
5%

Értem. És ha a másik fél egyoldalúan szerződést módosít, mert úri kedve úgy diktálja, akkor mi van?

Csak azért kérdem, mert a devizaválságban pontosan ez történt.

2017. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%
Drága utolsó, ha felveszel 50.000 svájci frankot, hogy törlesztesz belőle havonta X frankot x árfolyamon váltva és elszáll (ahogy elszállt) az árfolyam, ugyanezt szerinted, ha FORINTHITELT veszel fel, azt hogy a pitába csinálja meg??? Sheogy, mert fix szerződés van a kamatlábról meg a törlesztésről. Agyadat használd.
2017. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
az 56%-os majomnak szólt
2017. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
5%

#17, itt most nem csak az árfolyamról van szó. Felvetettem, hogy mi van, ha nem kap azonnal munkát, és akkor nem bírja még a forint alapú hitel törlesztőit se fizetni. Forinthitelnél ott van az a tény, hogy a forint egy nagyon gyenge valuta, és durván inflálódik, márpedig a futamidő alatti infláció nagyon keményen meg tudja dobni a kamatösszegeket. Felvetettem azt is, hogy ha eleve külföldön vállalna munkát, hitelre se lenne szükség, mert az ottani keresetéből idehaza kb. mindenre futná, de ezeket mind a szőnyeg alá söpröd szépen, nehogy be kelljen ismerni, hogy meztelen a császár, és a hitelfelvétel tényleg adósságspirálhoz vezet.

A személyeskedő ostoba megjegyzéseidet meg tartsd meg magadnak, kis önjelölt pénzügyi zsenikém. Remélem majd a Hitelkárosultak blogján meg a Kiszámolón is ekkora elánnal fogod osztani az észt, mert garantálom neked, hogy odakerülsz. Kaptad is a mínuszt helyből.

2017. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%

"Felvetettem, hogy mi van, ha nem kap azonnal munkát, és akkor nem bírja még a forint alapú hitel törlesztőit se fizetni."


Ha nincs munkád a minimálbér 6%-t kell törleszteni, jelenleg 6660 forintot havonta. És még ez sem vezet adósságspirálhoz, mivel a 2 millió hitelnek 3333 forint a havi kamata, tehát még a minimális törlesztővel is csökken a tőketartozása.


"futamidő alatti infláció nagyon keményen meg tudja dobni a kamatösszegeket"


A Diákhitel 2-nek végig fix 2% a kamata.


"Felvetettem azt is, hogy ha eleve külföldön vállalna munkát, hitelre se lenne szükség"


A továbbtanulásnak neked a külföldi mosogatás az alternatívája? Érdekes.

2017. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!