Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri diákhitelt felvennem?

Megéri diákhitelt felvennem?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, államilag finanszírozott formára, de a lakhatásom és a tanszereket így is állni kell.

Átlagos színvonalon élünk, de nevelőanyámmal el akarom kerülni az abból fakadó veszekedéseket, hogy apu "mennyit költ rám" (3 éve minden nyáron dolgozok, hogy tankönyvet és ruhát vegyek magamnak), így utánanéztem a hitel lehetőségeimnek.

1.6 milliót tudok felvenno, (10 félévvel számoltam, lehet többre kell, lehet kevesebbre), és ha elkezdek dolgozni, akkor minden hónapban 12 ezer forint lesz a törlesztőrészletem.

Megéri felvenni, hogy el tudjam kezdeni az egyetemet? Vagy hülyeség magam addósságokba verni, és dolgozzak egy évet orvosi előtt?



2017. júl. 17. 20:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
3%

"Ha nincs munkád a minimálbér 6%-t kell törleszteni, jelenleg 6660 forintot havonta. És még ez sem vezet adósságspirálhoz, mivel a 2 millió hitelnek 3333 forint a havi kamata, tehát még a minimális törlesztővel is csökken a tőketartozása."


Ha nincs munkája, akkor miből törleszt 6660 forintot havonta? Sörösdobozokból? Még a TB-t sem fogja tudni fizetni...

Rövidtávon nem vezet adósságspirálhoz, hosszútávon viszont igen. Nem 3-4 hónap fizetésképtelenség szokott adósságcsapdát okozni. Csak hát enni kell, közlekedni kell, rezsit fizetni kell.


"A Diákhitel 2-nek végig fix 2% a kamata."


Ez stimmel, de a pénz attól még vidáman értéktelenedik.


"A továbbtanulásnak neked a külföldi mosogatás az alternatívája? Érdekes."


Milyen hülyék is voltak, akik kimentek Németbe pénzt keresni, és gyakorlatot szerezni, tényleg. Bezzeg idehaza Orbánisztánban...!

2017. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%
56%-os ne járasd le magad jobban.. a forint inflálódása éppen hogy kedvező lenne a kérdezőnek mivel ugyanazt az összeget több pénzből tudná kifizetni. Na ezért kellene az iskolákba legalább az alap pénzügyi ismereteket megtanítani..
2017. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
55%
#10 Mondjuk ez állampapiros opció ez igy nem hangzik rosszul.De ha esetleg még sikerülne neki pluszba nyaranként külföldön alkalmi v szezonális melókat vállalni(gyümöcsszedés,vidámparki munka, mezőgazdaság pincér tányérmosogató múzeumi teremőr,tanársegéd,gyári munka takaritó stb) akkor lehet h egész jól kijöhetne ebből az egészből.
2017. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
#22, te komolyan azt hiszed, hogy az infláció esetén ugyanannyi maradna az összeg vagy a kamat? Keep dreamin', pal. Az semmire se biztosíték, hogy "há' de a szerződésben ez meg az van", amikor egyszerűen önkényesen módosíthatják a szerződést, ahogy nekik tetszik. De biztosan én járatom le magam. Mondd csak, véletlen nem valamiféle szabadúszó hitelügyintéző vagy, aki itt kergeti a jutalékát?
2017. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
40%

# 24


A Diákhitel nem banki hitel, de emlékeim szerint az egyoldalú szerződésmódosítás intézményét erősen szabályozták pár éve.


Szabadúszó hitelügyintéző? És a Diákhitelt reklámozza? Mintha nem lennél képben.

2017. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

#25, a hitelügyintéző azt reklámoz amiért jutalékot kap. Ha Diákhitelért, akkor azt. Főleg a pénzügyi meg hitel-befektetés MLM-rendszerek vannak tele ilyen kismókusokkal.


Azzal tisztában vagyok, hogy törvényileg erősen szabályozva van az egyoldalú szerződésmódosítás, viszont semmit nem ér a dolog, mert Magyarországon itt nincs igazságszolgáltatás. Tehát ha perre kerülne a dolog, előhoznak olyan ügyvédet hogy még te leszel a bűnös a végére.

A lopásra is van törvény, ennek ellenére a világ legtermészetesebb dolga. Ne legyenek illúzióid, ez itt Orbánisztán, itt minden fordítva működik, mint ahogy kellene neki...

2017. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%

Saját tapasztalatom:


Én is fel akartam anno venni a diákhitelt, mert nekem sincs jó anyagi hátterem, szóval kényelmesebb lett volna.

De (főleg azok után, hogy a családom alaposan ráfázott a devizahitelre, csak szerencsére tudtunk végtörleszteni) a hideg futkosott a hátamon, amikor kiszámoltam csak azt, hogy mekkora lenne az adósságom akár csak a 6. év végére.

Én úgy döntöttem, nem veszem fel. Habár voltak nehéz időszakaim, nem bántam meg.

Az nem egy rossz opció, ha 1 évet dolgozol egyetem előtt. Összegyűjthetsz annyi pénzt, hogy legalább az első két évben spórolással ki tudj jönni (főleg, ha ügyes vagy, és kapsz ösztöndíjat is mellé).

Sőt! Tapasztalatból mondom, hogy az orvosin a gyakorlati képzés már-már kínos (legalábbis SOTE-n), szóval ha elmész segédápolónak/mentőápolónak, hosszú távon még előnyt is kovácsolhatsz, mert olyan gyakorlati készségekre tehetsz szert, amire szimplán az egyetem alatt biztosan nem fogsz.


A másik opció:

kezdd el az egyetemet hitel és halasztás nélkül.

Nekem két évfolyamtársam dolgozott már első évtől kezdve (félállásban, havonta 6-7 éjszakát segédápolóként - ezért novembertől ~70e Ft-ot kaphatsz havonta). Nem egyszerű, de egyáltalán nem megoldhatatlan. Igaz, hogy az eredményeid rovására mehet, de vmennyi tanulmányi ösztöndíjra talán még így is sikerül rágyúrnod, illetve szociális támogatást is kaphatsz, ha papíron tudod igazolni, hogy anyagilag nem vagytok eleresztve (avagy ha már úgysem támogatnak otthonról, önfenntartónak vallod magad).

Ha utóbbi sikerül, akkor koliba jelentkezésnél és is előnyt élvezel (az meg tök olcsó).

Könyvekről/jegyzetekről annyit, hogy mindent be lehet szerezni olcsón (használtan/fénymásoltan), illetve elektronikusan szinte mindent megszerezhetsz ingyen.

Lehet finnyáskodni, hogy az nem olyan, mint a papír, de én is túléltem (pl. a 40e Ft-os Sobottát sem vettem meg, inkább beruháztam egy tabletre, és arra töltöttem le a legtöbb könyvet).

Szóval meg lehet oldani a dolgokat fapados módszerrel, hitel nélkül :)

Én most ötödéves vagyok, én is dolgozom már több, mint egy éve egyetem mellett + ösztöndíjakat is kapok. Nem panaszkodom, elég jól kijövök.

2017. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
15%

#27 nagyon szimpatikus a kommented, zöld kezet adtam!!!

Ez a helyes hozzáállás! És amint olvastam, nem egy mission impossible, érdemes elgondolkodni rajta annak, aki minden pénzügyi problémára azt a "megoldást" ismeri, hogy "há' meek hitelér' a bankba", aztán pár év múlva majd az adófizető állampolgárok pénzén pátyolgassuk, ahogy az adósságspirálban fröcsögve hőbörögve szid mindenkit, hogy vele hogy kikúrt az ügyintéző, a bank, az állam, de még maga Isten is. Na ez a nagy büdös magyar valóság.

A hiteljugendek pedig visszakapták a piros kezeket.

2017. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan vedd fel, megéri. Ha tudsz dolgozz mellette, de ne menjen a tanulás rovására! A diakhitel úgy van kialakítva, hogy lazán visszafizethető. Aki egy lapon merte említeni a devizahitellel az komolytalan.


Mindenkinek érdemes felvenni. Akkor is ha nincs rá szükség tanuláshoz. Állampapír vagy lakástakarék és nyersz rajta konkrétan. :)


Vannak hitel fóbiás emberek akiknek mindegy, hogy 40% hitel kártya kamat vagy 2% diakhitel, nem kell rájuk hallgatni.

Normális, hogy megfontolja az ember de amikor jól jár vele akkor nem kell félni a hiteltol.

2017. okt. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!