Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a mai napon reggel K&H...

Ha a mai napon reggel K&H banktól utalnak pénzt, mennyi idő múlva jelentkezik egy OTP-s számlán?

Figyelt kérdés

Volt egy vásárlásom, de mivel nem érkezett meg a termék, így visszakértem a pénzemet és elvileg elindult reggel fél kilenc előtt visszafele a pénz. A K&H oldala szerint lakossági ügyfeleknél max 4 óra az átfutás ideje, szóval ha 9-kor vette be a rendszer, 13 órára már tovább kellett küldje. Ez mire érkezik meg másik bankhoz (jelen esetben OTP-hez)?

Például fizetésnél is másik banknál van a cég, ahol dolgozom, de ott 11-kor utalnak, az úgy du 2-re meg is érkezik gond nélkül.


Mire várható, illetve meddig várjak egy utalásra, mielőtt szólok neki hogy nem érkezett még meg a pénzem?



2017. aug. 9. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
erősen kétlem, hogy elutalták.
2017. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt feljelentem a fogyasztó védelemnél meg polgári pert indítok gindoltam azért adok neki egy esélyt.
2017. aug. 9. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyik sem kincstári körös bankszámlaszám, elvileg két kereskedelmi bank között 4 óra alatt meg kellett volna érkezni az összegnek. Viszont az OTP-nél nem ritka az "országos lefagyás".


Azt javaslom, kérj tőlük átutalási megbízást erről az utalásról.

2017. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mi kell átutalási megbízáshoz? sima lekérdezés csak, hogy látnak-e valamit, vagy hogy van ez?


Azt jelenleg nem látom, hogy ő arról a számláról küldött-e pénzt (ha küldött) amit először megadott, illetve tranzakció számot se tudok, mert csak annyit írt hogy elküldte.


Holnap délutánig várok, aztán ha nem történik semmi, akkor

majd rendőrség. Viszont ha holnap megjön a fizetés, az ő utalása meg nem akkor elég valószínű hogy nem küldött semmit.


Köszönöm a segítséget.

2017. aug. 9. 17:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy tőlük kell megkérni, amivel tudják /tudnák magukat igazolni, hogy elindították az utalást.
2017. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt már én is kértem tőle, holnapra ha nem leaz se kép az utalásról se pénz, akkor rendőrség.
2017. aug. 9. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt jól teszed, nem szabad hagyni, hogy bármit megengedjenek maguknak! 😒
2017. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megjött, eurós számláról küldte át, ezért lett + 1 nap, igazából a pénz megvan csak az számít :)
2017. aug. 11. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Így már más a leányzó fekvése. :) Örülök, hogy rendben ment minden és ilyen kimenetele lett a dolognak. ;)
2017. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!