Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van még 600000 Ft diákhitel...

Van még 600000 Ft diákhitel tartozásom, és van kb 500000 Ft megspórolt pénzem egy másik bankban, mi tegyek?

Figyelt kérdés

Mi lenne a legjobb megoldás?

Visszafizetni mindent?


Jelenleg Havi 10000 Ft-ot fizetek vissza.


A következő 1-2 évben valami saját kis mini vállalkozásba is befektetnék 1-2-300000 Ft-ot.


2017. aug. 12. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok mondani, hogy ha mindig a minimumot (gondolom, ez a 10.000 ft) fizeted, akkor a tőkekamatok miatt igen-igen sokáig kell fizetni - de ha a minimumnál nagyobb összeget fizetsz, akkor sokkal hamarabb elfogy és kevesebbet kell fizetni.

Azt javaslom, vedd fel a kapcsolatot a Diákhitel központtal, érdeklődd meg, hogy mi hogyan jönne ki, ha nagyobb összegeket fizetnél?


Én mindenképpen azt javaslom, hogy előbb a tartozásodat tudd le, hiszen ha utána bármi miatt nem tudod fizetni, akkor jön a végrehajtás, stb.

2017. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár jellemzően mindenki azt tanácsolja, hogy fizesd ki mihamarább, egyáltalán nem biztos, hogy ez a jó döntés.


A diákhitel marha jó feltételekkel van abból a szempontból, hogy ha elveszíted a munkád, akkor szüneteltetni lehet a fizetést, stb.


Gondold végig, hogy mit tudnál kezdeni abból a fél millából, lehet, hogy egy befektetés (akár vállalkozásba, akár a saját képzésedbe) messze több pénzt hozna, mint amit a hitelnél megspórolsz.


És azt se feledd, hogy a diákhitel feltételeit semmilyen más hitelnél nem fogod megkapni, ha kifizeted, és bajba kerülsz, akkor már csak piaci hitet tudsz felvenni, míg most ott a vésztartalék.

2017. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

A jelenlegi diákhitel kamatok mellett szerintem jobban jársz, ha likviden tartod azt az 500e Ft-ot.


Nekem 3 misis diákhitel tartozásom van, ennél jóval több megtakarításom, de jelenleg nem éri meg visszafizetni.

2,3% a kamat, ami kb semmi.

2017. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor a 2-es és a 3-as válaszoló figyelmébe ajánlom ezt a cikket - emiatt sokan "csapdába esnek", mert nem tudják:


[link]


Érdemes a cikk vége felé lévő grafikont és a hozzá tartozó szöveget alaposan tanulmányozni - lehet, meg fogtok lepődni... :-)


2-es, elvileg jó lenne, amit tanácsolsz, de ha beindít egy vállalkozást, akkor ott is bezavarhat a diákhitel (pl. átmeneti nehézsége van, kellene akár kis összegű, 2-300 ezer ft kölcsön, de nem fog kapni a diákhitel miatt.)


Amúgy én nem is azt tanácsoltam (első vagyok), hogy egybe fizesse vissza, hanem, hogy nagyobb összegeket fizessen, hogy hamarabb elfogyjon. Pl. havi 20 ezret.

2017. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha be tudod fektetni 2,3%-nál jobb kamatra akkor a minimumot fizesd a többit befekteted. Ha nem tudod akkor meg fizesd be mindig amennyit tudsz (de a vésztartalékod ne használd el erre), ennyi, egyszerű matek.
2017. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké én is így gondoltam, de kiváncsi voltam a véleményekre.


Ha van nagyon felesleges pénzem visszafizetem, de nem sietek vele, mert ilyen jó kamatra nem kapok hitelt.


Márpedig számítógép vásárlás, vállalkozás alapítás, költözés/albérletváltás is van a 3 éves tervemben.

2017. aug. 12. 14:53
 7/15 anonim ***** válasza:

4: én pályakezdőként megpusztultam volna, ha ki kell fizetnem 600.000-at, és örültem volna, ha van fél millióm tartalékban, ha bármi történik.


Pár évvel később meg pár havi megtakarításból kifizetem. A kérdés az, hogy a kértedő menyi idő alatt rak össze megint 500.000 biztonsági tartalékot (mert ugye egy átszervezés miatti elbocsájtás mindig ott lóg a levegőben).


Amíg konkrétan nem okoz neki gondot (pl hitelfelvételnél), addig had jobb megtartani a likvid pénzt akár tartaléknak, akár más célokra, ha pedig gondot okoz, akkor még mindig ráér akkor rendezni a félretett pénzből.

2017. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na haverom aki 31 éves lesz idén pont abba esik bele amit linkeltek. 10 éve fejezte be kb a fősulit, de még mindig több 100ezres a tartozása, mert a minimumot fizeti. Egy a bibi hogy közmunkás, na abból a pénzből nem sokat lehet befizetni....
2017. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Jajj, istenem, de értetlenek vagytok itt többen is (1-es, 4-es vagyok)

NEM ÍRTAM AZT, HOGY FIZESSE BE AZ EGÉSZET, EGYSZERRE!!!!

Muszáj kiabálnom, hogy meghalljátok... :D

csak azt írtam, hogy fizesse nagyobb részletekbe, ne a minimumot - hogy hamarabb végezzen vele, pl. 20 ezer ft-onként és akkor a kamat sem lesz akkora.


8-asnak meg köszönöm, hogy legalább egy ember megértette, elolvasta, amit belinkeltem.


Higyjétek el, hogy nem a magam igazát akarom bizonygatni, mert nekem baromira mindegy, hogy a kérdező mit fizet meg mit nem - csak sokan nem tudnak erről a hitelcsapdáról a Diákhitelnél - aztán meg csodálkoznak, hogy miért nem fogy a tartozás...?

Pedig csak annyit kellene csinálni, hogy kicsivel többet fizetni, mint a minimum.

Arról nem beszélve, hogy amíg hitele van valakinek, addig "rabszolga" (nem maga határoz bizonyos dolgokról), ha rosszabb élethelyzetbe kerül, még végrehajtók is járhatnak nála, számlazárolás a lehető legrosszabb pillanatban, stb.

De hát Ti tudjátok...


Ja, és még annyit - ezt nem tudom, tudjátok-e? - hogy a Diákhitel központ, ha nemfizetés miatt felmondja a szerződést, akkor átadja a NAV-nak és az adótartozás módjára behajthatja (ekkor jön a végrehajtó, stb.)

2017. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 millió a diákhitelem, havi 15 ezret fizetek, lenne pénzem kifizetni egyben, de nem teszem.

15 ezrével is le fog telni max 10 év alatt, egyelőre nem érzek rá ösztönt, hogy aggasszam magam miatta, vannak most fontosabb dolgok, amikbe pénzt fektetek, talán pár év múlva lehet hogy törlesztek bele nagyobb összeget,de egyelőre nem.


Attól is függ, mennyire esik nehezedre ez a havi 10 ezer. Ha gondot okoz fizetni sokszor, leget jobban járnál, ha inkább "letudnád". Ha úgy érzed van jobb helye az 500 ezernek, akkor inkább arra fordítsd.

2017. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!