Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkiváltással (lakáshitel)...

Hitelkiváltással (lakáshitel) kapcsolatos nagyon szőke kérdés? :-D

Figyelt kérdés

Tudom, nyugodtan mondjátok hogy szőke vagyok, de a google nem nagyon ad választ.

Van egy hiteles lakásunk és szeretnénk elköltözni. Létezik olyan hitelkiváltás, hogy egy másik bank kifizeti nekünk a lakáshitelt, de a másik banknál már ne lakáshitelünk legyen? Mert akkor így tehermentesen el tudnánk adni a lakást, és a hitelt fizetnénk a másik banknak.

Vagy ez oltári baromság, és ilyen nem létezik? :-D


2017. aug. 13. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

"egy másik bank kifizeti nekünk a lakáshitelt, de a másik banknál már ne lakáshitelünk legyen? Mert akkor így tehermentesen el tudnánk adni a lakást, és a hitelt fizetnénk a másik banknak"


Hát ez tényleg nagyon szőke kérdés :D - de azért megpróbálok válaszolni.

A lakáshitelt XY vette fel Z banktól - kettőjük között köttetett egy szerződés: XY vállalja, hogy Z banknak visszafizeti ennyi és ennyi idő alatt a felvett hitelösszeget. Ennek biztosítékául a banknak (jel)zálogjoga van a Ti házatokra - ha nem tudtok fizetni, viszi a házat.

Mivel 2 fél között kötött szerződésről van szó, ezért eleve másik bank szóba sem jöhet - tehát a másik bank nem fogja kifizetni Z banknak a lakáshitelt, mert miért is? Neki nincs is zálogjoga beterhelni a Ti házatokat.


"de a másik banknál már ne lakáshitelünk legyen?"

Hát, hanem mi?? Ezt nem is értem, hogy gondoltad...


Ezzel szemben azt szokták csinálni, hogy ha pl. 10 milliót ér a ház és már csak mondjuk 2 millió hiteltörlesztés van rajta, akkor a vevővel megbeszélitek (aki a Ti házatokat megvenné), hogy letesz 2 millió ft-ot előlegnek, abból kifizetitek a bankot és utána tényleg tehermentes lakást vehet a vevő - azaz fizet még Nektek 8 millió ft-ot.

2017. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!