Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babakötvény 60000 forintot...

Babakötvény 60000 forintot mikor érdemes befizetni?

Figyelt kérdés

Fél órán kerül kérdezgettem az ügyintéző nőt, de a kérdést se értette.

Szóval van a babakötvény, és az első töredék évet kivéve az év mely napján érdemes a 60000-et betenni, amiért a max támogatás jár? Ha tehetném beraknán előre az egészet, de évente kell ugye, mert évente nézik a befizetést és ahhoz jár a támogatás.

Tehát tegyük fel, hogy nekem félre van téve 60000 évente és azt bármikor berakhatom (ha nem rakom be, akkor máshol nem kötném le úgyse). Akkor a kamatforduló napjától függetlenül jól gondolom, hogy jan 1-én érdemes mindig befizetni? Mert az a legkorábbi időpont, amikor befizethetem és az adott évre a támogatást ezzel megkapom, ugyanakkor a lehető legtöbbet kamatozza abban az évben, tehát nem éri meg várni vele. És ez a kamatfordulótól, a támogatás utalásától független, csak az a lényeg, hogy a támogatáshoz a naptári évet tekintik mindig?



2017. aug. 15. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem rakosgatsz bele havonta 5000Ft-ot?!
2017. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

talán mert épp most mondtam el az okát, elolvastad?

csak rá akartam kérdezni, hogy tényleg jól gondolom-e

(plusz minek 12-szer utalgatni?)

2017. aug. 15. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kártyával is lehet fizetni, az ingyenes, míg az utalás általában nem az.

Amúgy jelenleg 3,4% a kamat, szóval ha tudsz ennél jobbat akkor várj év végéig. Egyébként viszont minél előbb fizesd.

2017. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Éven belül bármikor, mert nem folytonos kamatozású, hanem éves és csak december 31. után kamatozik. Viszont 60.000-nél nem érdemes többet berakni, mert az állami támogatás addig korlátozott (kivéve persze a beteg gyermek esete). Meg nem olyan jók a kamatok, a többi megtakarítást mi másba helyeztük, pl. tőkevédett befektetési jegyek.
2017. aug. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ez nem igaz. Minél előbb rakod be annál több a kamat. Az állami támogatás persze évi egyszer 10%(max 6000), de van évi 3,4% kamat is, amit elbuksz ha csak év végén teszed be.
2017. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok, elképzelhető, hogy tévedek, de ezzel sok mindent ki lehet számolni és kalkulátor alapján úgy tűnt, mintha éves EGYSZERŰ kamatozás lenne. Én eddig két különböző időpontban fizettem be 2*60.000 Ft-t (két kislánynak, az ideit majd meglátom).


[link]


Valakitől hallottam, hogy ez nem igazi kamatos kamatozás, hanem minden futamidő végén (asszem jan.31), képződnek új, 1Ft-os névértékű kötvények.

2017. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor még kieg.nek, igaz, hogy 3 éves info, de ha változás lett volna, akkor a média biztos szorgalmazta volna a gyors befizetést. :) De ha nagyon aggaszt a dolog és megvan rá a kereted, akkor utald át futamidő elején.


Hasznos infót szerezhetsz még a MÁK Állampénztári Ügyfélszolgálatán: [link]

2017. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A belinkel írásban hol látsz ezzel kapcsolatos infót? én sehol
2017. aug. 19. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
A 3. Pont , kamatoknál olvastam egy használható infót, de próbáld ki a babakötvény-kalkulátort. Legjobb, ha hétfőn hívod a MÁK-ot, hátha valaki más lesz majd az ügyintéző. 🙂
2017. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a kamat évi egyszer kerül rá. Csakhogy az 1 Ft névértékű babakötvényt év közben már nem 1Ft áron tudod megvenni. Pl múltkor fizettem be 10 ezret és 10180 körül kellett fizetnem ahhoz, hogy 10000 legyen rajta. Amiből aztán forduló napon lesz 10340.
2017. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!