Hogy lesz ebből lakás?

Figyelt kérdés

Lakást készülünk vásárolni. Szüleimtől megkaptam a kinézett ingatlan árának 50%-át. Ők azt kérték, hogy a lakás és a hitel is kizárólag az én nevemen legyen. Viszont már 3 éve együtt élünk párommal, neki van kis megtakarítása, de ehhez az összeghez még jócskán kellene gyűjteni.


Szüleim nem mennek bele, hogy mi ketten vállaljuk be a lakáshitelt, mert mi lesz ha szétmegyünk, hogy lesz az osztozkodás (ők elváltak). Ezt egyfelől meg is értem, viszont nem értem, miért egyedül vállaljam a lakáshitel terheit? Egyedül kellene felvennem, ami még a fizum alapján csak-csak menne, a fontosabb probléma, hogy a párom lehet besértődne, hogy ő "kimarad" ebből, holott elvileg a közös jövőnket tervezzük, mégsem közös lesz a lakás.


További éveket sem szeretnék már várni, mire neki összegyűlne ez a másik 50%, mert addigra megint emelkednek az árak, ráadásul több az albérlet fenntartása mint a lakáshitel törlesztője lenne.


Ebben a helyzetben mi lenne célravezető?



2017. aug. 18. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Haszonélvezet bejegyzése szüleid nevére az adott összeg

X %-ig. És akkor nem lesz probléma, ha szétmennétek.

Max a hitelt kell onnantól egyedül vinned. Az pedig csak

papírmunka.

2017. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A bank nem engedheti

haszonélvezeti jog bejegyzését, mert akkor ha probléma lenne a törlesztéssel nem kezdeményezhetné az árverezést.

2017. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

#2: Ez nem feltétlen igaz. Anyumék házán van haszonélvezet

és hitel is. A haszonélvezőnek is alá kell írni, a hitel-

felvételnél, hogy lemond a haszonélvezeti jogról abban az

esetben, ha probléma lenne, és a banké az elsőbbség.

2017. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Köszi! Így már értem.
2017. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A párod azon besértődne,hogy szüleid neked akarnak jót (lakást)?

Nöjjön fel!

És te is. Ha vele szeretnéd megosztani a hitelt,stb akkor modositsatok szerződést a bankal (ha már van) ha nincs annál jobb,beszélj a szüleidel,hogy közösbe fizetitek.

Házasság előtt/után akàrmikor pedig szerződés,hogy nincs vita kecón az a tied,de ha váltok akkor kezdesz perkálni,vagy valahogy kivaltod a fél lakás árat (negyedét,ha közösen fizetitek mivel szüleid már kifizették a felét.)

2017. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én soha, senki kedvéért nem vállalnám be azt a kockázatot, hogy egyszer kihúzhassák a valagam alól a lakást amiben élek.


Csak saját forever, akinek ez nem tetszik vagy nem érti meg az elmehet a...

2017. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Írtam privátot :)
2017. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!