Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan számolják ki a hitelker...

Hogyan számolják ki a hitelkeretet? Ha például nekem netto 140 ezer forintos fizetésem van, és még pár évig nem lesz fix kiadásom, akkor mennyi lehet a hitelkeretem?

Figyelt kérdés
2017. okt. 12. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen hitel? Önerőt megkövetel? Mennyi idős vagy?

Amúgy ebben a sávban max 30% azaz havi 42e ami erre fordítható, ebből is el lehet indulni és a kalkulátorok csúszkáját mozgatni.

2017. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, nem 30% hanem 50%
2017. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Folyószámla hitel? Bankkártya hitel? Lakáshitel? Mégis, mire vagy kíváncsi?

Pl. folyószámla hitelkeret a beérkező fizetés 3- szorosa lehet, de függ a számlamúlttól, stb.

Minden fajta hitelnél másképp számolnak: pl. lakáshitel törlesztője általában a fizetés 30 %-a lehet.

2017. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kihagytam, személyi kölcsönre gondoltam!
2017. okt. 12. 20:05
 5/12 xswerdy ***** válasza:

a hitelkeret, az olyan, hogy bármikor rendelkezésedre áll, lefogyasztod, aztán feltöltöd (részben, vagy egészben), aztán újra felhasználod. Hitelkeret magánszemélynél a folyószámla hitelkeret, meg a hitelkártya kerete. A személyi kölcsön, az egy konkrét hitel, amit fellveszel, és valamilyen ütemezéssel kell visszafizetni. Ahhoz nem tartozik hitelkeret.


Hogy mennyi személyi kölcsönt kaphatsz, az bankfüggő, de sokra ne számíts.

2017. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, hogy hogyan számolják ki, hogy maximum milyen mértékű havi törlesztővel vehetek fel személyi kölcsönt
2017. okt. 12. 21:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Én esetemben a 30% körüli érték, ami netto 140-el számolva havi 40 ezer körül van, reális hogy a bank ad még kölcsönt?
2017. okt. 12. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Mire kell konkrétan?
2017. okt. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elég sok dologra egyszerre, szóval ezért is gondolkozom a személyi kölcsönön, mert azt legalább szabadon fel lehet használni, és nem kéne egyszerre 6 fajta kölcsönt felvennem.
2017. okt. 13. 08:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó, de akkor legalább azt leírhatnád, hogy mennyit akarsz felvenni?

Most kb. azt "játszuk", hogy a lovat a hátuljáról akarod megközelíteni - azaz pont fordítva állsz neki a dolognak.

Ez úgy működik, hogy bemész egy bankba, megmondod: ennyi és ennyi hitelt szeretnék, aztán vagy adnak, vagy nem. A futamidő növelésével lehet csökkenteni a törlesztő részletet, azaz minél hosszabban fizeted vissza, annál alacsonyabb lesz a törlesztő.

De az, hogy megadják-e az X összeget, nagyon sok mindentől függ: életkor, munkaviszony hossza, fizetés nagysága, van-e eltartott, stb.

2017. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!