Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova és kihez lehet fordulni...

Hova és kihez lehet fordulni azzal, hogy az egyes pénzintézeteknél becsődölt hitel töke összegéből ami kb.1 millió Ft volt ne lehessen 8 milliós követelést csinálni?

Figyelt kérdés
A törvény jelen pillanatban Magyarországon ezt megengedi. Ennek a havi kamata meghaladja az egyszerű halandó ember fizető képességét, így elvéve annak a lehetőségét, hogy a továbbiakban egyáltalán élni tudjon itt. A sajtóban ilyen jellegű hozzászólást meg sem jelentetnek. Azt mondták a jóbarátok, hogy már elévült és ne fizessek, de ez a végrehajtót nem érdekeli és úgy viszi a pénzemből mint a húzat. Akkor kinél is kell jelezni a nemleges szándékomat?
2017. okt. 17. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogy évült volna el?


5 évig semmilyen levelet kaptál és semmilyen cselekményt sem tett a bank vagy a végrehajtó, hogy behajtsa?


Akkor hogyan folyik ellened végrehajtási eljárás?



Milyen hitel volt ami így elszállt?

2017. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként pedig bírósághoz vagy Pénzügyi Békéltető Testülethez.
2017. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Magáncsődöt jelentesz.
2017. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
3-as szépen hangzik de ilyen nincs Magyarországon.
2017. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
De van 2015 óta.
2017. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Nézz utána jobban, nincs ilyen, hogy csődöt jelentek aztán hello bankok. Olyan van, hogy ha nagy de nem túl nagy a tartozásod akkor kérhetsz csőd védelmet. Kirendelnek melléd egy pénzügyi gondnokot aki az utolsó fillérig beosztja helyetted a pénzt. Bármilyen vagyonodat eladhat. Beosztja hogyan fizetheted ki a hitelezőid. Na ha teljesen együttműködsz akkor van eselyed, hogy a bank is enged valamennyit. Ilyen nem volt régen, de szerintem manapság se sokan élhetnek vele, de nem tudom.


Olyan viszont biztosan nincs, hogy én akkor most csődöt jelentek, ilyen hülyeséget hagyjuk már.

2017. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy hello bankok? Ezt te koltotted hozza. Ezt irta a kerdezo:

"elvéve annak a lehetőségét, hogy a továbbiakban egyáltalán élni tudjon"


Pont erre van a magancsod kitalalva, ha akkora a tartozasod hogy a letfenntartasodat veszelyezteti.

2017. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na a tisztánlátás érdekében leírom. A házunkra vettük fel annak idején a kölcsönt. Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér elven, csak annyit amennyiből megvettük a házat és amennyiből bővíteni tudtuk. Csakhogy "olcsó húsnak híg a leve" alapon a számla nélküli munkálatok gyatrasága miatt újabb kölcsönök felvételére kényszerültünk, vagy nézzük, ahogy leég a ház villany vezetékelése, illetve a konyhában és a nappaliban is esernyővel kell üldögélnünk a beázás miatt. Arról ne is beszéljünk, hogy a gázkonvektoros fűtés mennyire jó hatásfokú és az óvodáskorú gyerekeknek mennyi meleget ad ha ők a szőnyegen játszanak. Az már csak hab a tortán, hogy a háztartási gépeket sem bírja el a villanyóra biztosítékja. Cserélni kell. Jól kerestem így kaptam hitelt, de mindig ki kellett váltani az előzőt és persze mindig ráfizetéssel. Ami maradt pedig általában csak részben volt elegendő, illetve volt olyan bank amelyik nem "fejelte" meg a kintlevőségét, így más pénzintézetet kellett keresni. Mondom jól kerestem 10 évvel ezelőtt, annyi volt a bérem, mint most. Aztán változott a megélhetésünk, értem ezalatt a rezsi költségeket, az élelmiszerárakat, az ingyenes iskolai oktatást stb...Megszűnt a munkahelyem és kértem a bankokat a határidő módosítására, amelyre írásos választ nem kaptam illetve, ahonnan jött azt írták, hogy nincs ilyen lehetőség. Ez 2007-2008-ban volt. Felmondásra került,amelynek sora az, hogy először az elmaradt befizetéseket követelik egy ügyiratszámon, majd a még nem esedékest egy másik ügyszámon. Ennek az a titka, hogy a két ügyiratszám két végrehajtás és ezért a jövedelem 50%-a letiltható. Innentől bukik a többi is, nyilván fizetésképtelen leszel. Ja előzőleg a bankok roppant segítőkészek. Azt javasolják, hogy ha a teljes havi törlesztést nem tudod fizetni, fizess csak részt belőle és kérj újra határidő módosítást. Ekkor még nem vagy BAR listás és igaz, hogy kölcsönt nem adnak, de hitelkártyát 3 napon belül a kezedbe nyomnak. Ezzel még fél évig húzód eredménytelenül és még mélyebbre kerülsz az adósságban. Ezeknek a behajtása hasonló az előbbi módszerhez, egy hitel kettőbe bontva. Sorrend: fizetési felszólítás, többször, majd pénzbehajtás, ezt követően felmondás, újra pénzbehajtás (különböző fantázianevű behajtócégek személyes megkeresése lakásodon, szomszédok felhívása, hogy hassanak rád fizess adós) fizetés meghagyás és végrehajtás. Ez évekig elhúzódik és közben a tartozásod kamatos kamattal növekszik. Nem követhető, mert minden közreműködő hozzáteszi a maga követelését "munkadíját" és külön ügyiratszámokat adnak. Amikor pedig az adósságodat átruházzák vagy eladják már eltűnik, hogy ki mennyit mikor és miért követel tőled. Igy lesz az 1 millióból 8.
2017. okt. 20. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!