Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet, hogy 160 ezer...

Hogy lehet, hogy 160 ezer Ft-ra nem kapott a férjem 1.5 millió személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés

Segítenétek? Kinek hogy adott az otp vagy akár más bank? Mi nem értjük,miért nem kaptunk,az otp-ben meg hiába kérdeztük,azt mondták,ők sem látják az okát.

A 160 nettó,igazolt jövedelem,megvan a 6 havi munkaviszony,közüzemiszámlák időre befizetve,csatolva,próbaidő,felmondás nincs.

Azt is mondták nekünk,hogy az nem számít,hogy jelenleg munkanélküli vagyok és az én nevemen már van hitel,de ezek szerint mégis számított volna?



2017. júl. 16. 06:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Persze.... most erre mégis mit kéne mondani?

Amennyiben tényleg megfeleltek minden feltételnek! Akkor minden probléma nélkül megkapjátok a kölcsönt is.


Olyan meg nincs, hogy ők sem értik... max olyan van, hogy az ott ülő ügyintéző nem érti, de olyankor oda kell hívatni az igazgatót vagy igazgató helyettest, esetleg tapasztaltabb kollégát és azonnal kiderül, hogy miért nem kaptátok meg a várt kölcsön összeget.


Amúgy sem kötelező elfogadni a kisebb ajánlatot és kérdezni pedig nyugodtan lehet.


Emellett ahogy látom 1,5 millió, 84 hónapra havi 31,5e Ft. Ami azért valljuk be, hogy nem kevés.

Nem tudjuk, hogy a 6 havi munkaviszony éppen megvan vagy már évek óta ott van. Stb. stb.

Meg ugye azért lehet azt is megnézték, hogy neked milyen hiteled van elvégre úgyis együtt laktok, neked nincs jövedelmed, de ezek szerint kiadás van.. stb. stb.

2017. júl. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Alacsony az a 160 ezer Ft.
2017. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Van már hiteletek, gondolom jelentős összegű.
2017. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"jelenleg munkanélküli vagyok és az én nevemen már van hitel,de ezek szerint mégis számított volna?"


Igen, szinte biztos, hogy nézték, hiszen ha nincs jövedelmed (mondjuk ha van álláskeresési, az is csak 3 hónapig jár), akkor a férjed fizetéséből fizetitek a hitelt - e mellé persze, hogy nem akaródzik megadni nekik a másik hitelt.

Meg aztán azt se tudjuk, hány évesek vagytok: pl. sok bank 23 év alattiaknak nem szívesen ad hitelt.

És a bank hivatalosan nem is köteles megindokolni, miért nem ad...

2017. júl. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
82%
Nem tudom. Nekünk pár éve, netto 120-ra adtak 900.000-et, de úgy hogy mellette volt még egy kisebb személyi kölcsönünk. De ez volt a max összeg, amit adtak ennyire...
2017. júl. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Én ennyire kaptam 2milliót.
2017. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Most nem azért, de inkább örülj, hogy nem kaptátok meg. A hitel romlásba dönt!
2017. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkanélküli vagy, és van hiteled, akkor természetes, hogy nem kapott hitelt a férjed.

Nem csak a férjed 160 ezres jövedelmét nézik, hanem azt is, hogy hány kereső és hány eltartott van, mennyi az egy háztartásban élők összes jövedelme, és mennyi a kiadásotok.

Ha ketten éltek egy jövedelemből, akkor az 80 ezer Ft/fő, ebből lejön a rezsi és a te hiteled törlesztőrészlete, akkor már a maradék kevés a megélhetésre és az 1,5 milla törlesztőrészletére. Ha gyerek is van, akkor még inkább érthető a bank részéről az elutasítás.

Amióta bedőlt a sok hitel, sokkal körültekintőbbek a bankok a hitelkihelyezést illetően.

Ez a ti érdeketek is, hogy ne kerüljetek egy adósságspirálba. Én teljesen megértem ezt a helyzetet.

2017. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4%
Le kell jattolni az ügyintézőnek ,máris meglesz a hitel.
2017. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért az se ártana tudni, hogy a férjed mióta dolgozik ott és határozott avagy határozatlan-e a szerződése. Mert egy 6 hónapos munkaviszonyra, ami még alig van túl a próbaidőn, én se adnék...
2017. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!