Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságrendező hitel esetében...

Adósságrendező hitel esetében tényleg létezik olyan biztosítás, hogy esetleges halálozás esetén nem fog öröklődni? Egyenes ági rokon a másodikat vette fel, állítólag nincs félnivalónk, de nehezen hiszem el.

Figyelt kérdés

2017. okt. 21. 22:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg szívesen olvasnám ennek a hitelbiztosításnak a feltételeit, ha valaki tudna linkelni mert én sajnos nem találom.
2017. okt. 21. 22:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Van. Az áll a szerződésben, hogy:

"a biztosítási esemény bekövetkezésekor a biztosító a jelen feltételek, valamint az általános biztosítási feltételek 14.§-ában meghatározott feltételek szerint megtéríti a kedvezményezett részére a biztosítottnak a biztosítási esemény időpontjában (a halál bekövetkezésének napja) fennálló hiteltartozását."


[link]


Vagyis nincs mi öröklődjön, hiszen a biztosító az ügyfél halálakor fennálló tartozást kifizeti a banknak.

De ez egy szerződés, amit hirtelen találtam, két kattintással. Azt nem tudom, hogy a többiben is ugyanez benne van-e.

2017. okt. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!