Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák hitelt vett már vki fel...

K.Niki1234 kérdése:

Diák hitelt vett már vki fel az orvosin? Mikortól kell elkezdeni visszafizetni? Van valaki aki hasonlò helyzetben volt vagy van?

Figyelt kérdés

28èves vagyok együlállò,2008ban èrettsègiztem közèpszinten. Dolgoznom kellet sajnos teljesmunkaidő beosztâssal ìgy rossz átlaggal zártam !Felszeretnèm tenni az egèsz èletemet az orvosira!Aggodok hogy hogyan fogok tudni megèlni ha belevágok!3m ft.m van (ha nem veszek fel lakáshitelt)rá de a költsègek sokkal magasabbak lesznek a 3m ft gyorsan elfog fogyni(albèrlet,rezsi,magántanárok fizetèse,emeltszintű

èrettsègirevalò felkèszìtő tanfolyamok a Semmelweisen,tankönyvek,kaja stb.)ès azt is tudjuk hogy az orvosin az első 1-2èvben nem tud az ember dolgozni is mellette!



#orvosi egyetem #hivatás választása
2017. nov. 12. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mármint a vonatkozó szabályok érdekelnek?
2017. nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mennyi a max összeg amit fellehet venni diákhitel ès mennyi annak a minimum havitörlesztője ès mennyi az a maximum idő amìg nem kell mèg elkezdeni vissza fizetgetni!mekkora a kamata?èrdemes felvenni ?hogy ne az anyagiak miatt kelljen abba hagyni amit elkezd az ember
2017. nov. 12. 23:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Masodeves vagyok es dolgozok mellette..

Havi max 50ezer veheto fel es akkor kezded torleszteni, mikor el kezdesz dolgozni egyetem utan, de persze elotte is elkezdheted. Ha jol emlekszem napi kamat van.

2017. nov. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor már csak annak kell utâna èrdeklődnöm ebben az ügyben,hogy a kamat mekkora lesz rajta mire elvègzem!utâna olvasok majd azèrt de a szemèlyes tapasztalatok is fontosak :) köszi a vâlaszt
2017. nov. 13. 07:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk a dolgokat.

A DH1 havi kamata jelenleg 2,3%, de ez nem fix, változhat. Jelenleg elég jó. Havi 50.000 Ft, azaz félévente 250.000 Ft igényelhető. A három milliód mellé ezzel már elég jól ki tudsz jönni.

A képzés költsége, ha nem államira akarsz/tudsz bejutni DH2-vel finanszírozható. Ez a konstrukció jelenleg kamatmentes és a közzétett tandíj mértékéig veheted fel.

Törleszteni a tanulmányaid befejezését követően kell, a jövedelmed arányában, addig nincs törlesztési kötelezettséged, de bármikor előtörleszthetsz.

Érdemes a diakhitel.hu oldalon körbenézned.

Az orvosi pálya nem rövid képzés, érdemes átgondolni, hogy mire lesz lehetőséged. Pont 10 év lemaradásod van, azonban ha tényleg ez életed álma, hát hajrá! :) Kitartást, sikert!!

2017. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szomorúan vagy vidáman hangzik ez de sose adtam fel ezt az âlmomat!Arra gondoltam hogy èrettsègi utân egy gyors szakma ès külföldön gyors keresek annyit h vegyek 4szobâs hâzat ès ha kiadom a szobâkat akkor semmilyen jellegű anyagi gondjaim nem lehetnek 10év alatt mìg elvégzem...nos megis valòsìtottam minden erőmmel ahogy tudtam de 6èv utân most jövök râ hogy nem birok tovâbb vârni ès gyüjteni olyan szakmâban amit nem szeretek!ezèrt fordultam hozzâtok is hogy biztos legyek abban hogy vannak mâr megoldások is egyedülâllòknak
2017. nov. 14. 00:25
 7/12 anonim válasza:
100%
Hajrá!!
2017. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nem a diákhitellel kapcsolatban írok, de jól jöhet, ha spórolni akarsz. Átlagos anyagi helyzetű családból származom, másodéves vagyok orvosin, úgyhogy folyamatosan igyekszem spórolni, hogy minél kevesebb pénzt nyúljak le a családomtól.


1. Esetleg megpróbálhatnál vidéki egyetemre jelentkezni. Ha budapesti vagy, már csak a távolság miatt is kapnál koliban helyet, ami jóval olcsóbb, mint egy albérlet plusz rezsi. Egyáltalán nem ciki idősebbként koliban lakni. Nincs rád írva a korod, és amúgy is a tanulás miatt vagy ott, van, hogy le kell mondani a kényelemről a céljaid elérése érdekében. Ha nem kapnál helyet, vagy nem szeretnél koliban lakni, egy albérlet vagy szoba bérlés is valamivel olcsóbb vidéken, mint Budapesten.

2. Szerintem felesleges 200 ezret kidobni sotés előkészítőre. Ahogy pár kérdésnél láttam, nem igazán ad olyan extrát, ami miatt ilyen sok pénzt megérne kiadni. Rengeteg más előkészítő van a sotés árának töredékéért (általában olyan 30 ezer körül van egy félév egy tantárgyból), pl magister, studium litterarum, trefort, elte előkészítők. Érdemes elolvasni a véleményeket (nem az előkészítő oldalán a cenzúrázott véleményeket, hanem mondjuk ide kiírni egy kérdést), és az alapján választani. Két tantárgyból az emelt előkészítő olcsóbban kijön, mint sotésból egy tantárgy.

3. Nem kell minden tankönyvet megvenni. Úgy is végig lehet csinálni egy egyetemet, hogy könyvtárból kölcsönzött vagy fénymásolt könyvekből vagy jegyzetekből tanulsz. Sok könyv elérhető online, ha illegális vizekre evezel (ncore), akkor pedig bármit megtalálsz ingyen... Ha mindenképpen meg szeretnél venni egy könyvet, érdemes utánanézni az akcióknak (szeptemberben szokták valamivel olcsóbban árulni a könyveket a medicinában, van, amikor extra kedvezményt adnak, ha megrendeled a könyvet online a honlapjukról). Szegeden (nem tudom, más egyetemeken hogy van) minden diák kap x összegnyi támogatást, amit tankönyvek vásárlására lehet felhasználni.

2017. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm hogy ilyen gondoskodòan vâlaszoltâl a jövőben bekövetkező anyagi gondjaimra :) Koliba lehet lenni akkor 7vgn is igaz?tavaly lâttam h bp.n 50e ft a koli de gondoltam h èn ùgyse mehetnèk oda!nekem a lènyeg h legyen hol letenni a fejem !Egyèrtelmű az elhivatottsâgom az orvosi felè,mindenem megvan megvolt nem tett boldoggâ szòval most mindről simân lemondok ès tényleg most már azzal foglalkozom ami a szívemet dobogtatja :)
2017. nov. 19. 00:42
 10/12 anonim válasza:
Nekem Szegeden 9300 ft a koli egy hónapra. Amúgy általában olyan 10-20 ezernél nem kerül többe más városokban sem. Ott lehet lenni hétvégén, vizsgaidőszakban is. Egyedül nyáron kell kiköltözni, plusz a téli vizsgaidőszakban van egy hét, amikor nem lehet ott lenni, mert nem fűtenek, hogy spóroljanak.
2017. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!