Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyetemista koromban egyszer vásároltam néhány ceruzaelemet.Pár órával később egy másik üzletben is vásároltam,eközben megnéztem az ottani ugyanolyan elemeket,A saját korábban vásárolt elemeim a zsebemben voltak.A vagyonőr észrevette és félreértette a helyzetet,azt hitte ,hogy én azokat ott tettem zsebre és el akarom lopni.Megállított,elvette az elemeket,jegyzőkönyvet töltött ki,amit én a nagy ijedtség hatására aláírtam.Tudom,nem kellett volna.

Mindenesetre később nem lett semmi folytatása,nem tudom,miért.


2017. szept. 20. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell vinni a blokkot.

És miért írtad alá?

Pl. lehet mondani, hogy hol vetted, visszamenni, stb.

2017. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hová lett a számla az előző boltban vásárolt elemekről? Ha számlát nem adtak akkor a második bolt bejáratnál fel kell mutatni az elemeket a vagyonőrnek, hogy jelölést kapjál rájuk. Szerencséd, hogy ezt megúsztad.
2017. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Mit tennék hasonló helyzetben? Egyrészt ezért szoktam mindig eltenni a blokkot. (Elfér az a pénztárcámban.) Azzal azért igazolható, hogy én nemrégiben egy másik üzletben vásároltam egy ugyanolyan terméket. Másrészt ha lopással vádolnak, akkor az ő feladatuk az, hogy ezt bizonyítsák. Ha van egy felvétel, amin látszik, hogy én a polcról levett elemet a zsebembe csúsztatom, akkor oké. Ha nincs, akkor nincs miről beszélgetni. Természetesen ilyen helyzetben nem hogy elolvasom, hogy mit írok alá, hanem háromszor olvasom el, és ha az aláírásommal elismernék olyan dolgot, amit nem tettem meg, ami nem történt meg, akkor nem írom alá.


Ha sokáig feltartanak, akkor akadályoznak az alkotmányos jogaimban, ami erősebb, mint az, amivel vádolnak. (Itt tudni érdemes, hogy egy biztonsági őrnek milyen jogai vannak. Joga van igazoltatni, átnézni a csomagjaimat, megakadályozni, hogy egy területre belépjek, akár erőszakkal is joga van eltávolítani egy területről. De bezárni, kvázi fogva tartani csak úgy nincs joga.) Oké, lehet ezt is, de akkor ennek esetleg egy feljelentés lesz a vége. Egy ideig természetesen megértő tudok lenni. Sok bolti lopás van, nekik az a dolguk, hogy ezt felderítsék. Ez az én érdekem is, mert minél kevesebb a bolti lopás, annál kisebb az ebből származó veszteség, és lehet emiatt az adott bolt olcsóbban tud néhány terméket árulni, ugyanakkora haszonnal. Ergo ha feltartanak 10 percre, akkor abszolút tudom tolerálni a dolgot. De ha fél órára akarnak feltartani úgy, hogy egyetlen tanú nem 100%-os bizonyosságú meg(nem)figyelése az egyetlen ok, akkor itt azért elkezdeném követelni, hogy ha nem engednek el itt és most rögtön, akkor ezt tegyék hivatalossá, hívják a megfelelő hatóságot (rendőrség).


> Mindenesetre később nem lett semmi folytatása,nem tudom,miért.


Valószínű azért, mert az árú értéke nem lépte át azt a határt, ami megütné a bűncselekmény mértékét, így csak szabálysértésről van szó. Lehet túl macerás az ilyen ügyek jog általi felgöngyölítése, több veszteség származik belőle, mint amit nyer a bolt. (Ugye az üggyel embereknek kell foglalkozni, pl. ügyvédeknek, akiket ki is kell fizetni.) Meg sokszor egy piti tolvaj esetén elég egy ráijesztés, hogy legközelebb ne próbáljon mondjuk ellopni egy tábla csokit.

2017. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elemeket 300 Ft-ért vettem.Ott,ahol az incidens történt,239 Ft-ba került ugyanennyi,ugyanilyen elem.Ha nem történt volna,ami történt,onnantól fogva ott vettem volna elemeket.Ezek után nem mentem arra.Csak hónapokkal később.Aztán,még később láttam ott ugyanazt a biztonsági őrt,ő engem nem ismert meg.

A vásárláskor a blokkot nem raktam el,akkor még ez nem volt szokásom.Azt is csak később tudtam meg,hogy a máshol vásárolt árut be kell mutatni.Egyébként a blokk sem ért volna sokat,hiszen lehet mondani,hogy az a blokk más elemekről szól,nem ezekről,nem az állítólag ellopni akart elemekről.

Visszamenni oda ,ahol a vásárlás történt,nemigen ment volna,egy nagyobb bevásárlóközpontban történt,hogy annak melyik boltjában,arra már csak homályosan emlékeztem,ezen kívül sürgősen siettem valahová.

Tudom,hogy hülyeséget csináltam a jegyzőkönyv aláírásával,most már magam sem értem,miért írtam alá.

Biztonsági kamera volt ,legalábbis ki volt írva,hogy van.Gondoltam rá,hogy megelőzve őket a rendőrségre megyek,de végül nem tettem-és jól döntöttem,ők nem csináltak semmit,tehát fölösleges lett volna a rendőrségre menni.

Úgy képzeltem mindig:azért nem jelentették a dolgot,mert később kiderült,hogy az elemek nem lopottak,esetleg hibásan töltötték ki a jegyzőkönyvet,esetleg kicsúsztak valami határidőből...

De igen régen történt,14 éve,ha eddig nem lett miatta,most már nem várható,mostanra bizonyára többször is elévült.

2017. szept. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!