Ha huzamosabb ideig nem használom a bankkártyámat, annak van valamilyen hátránya, következménye?

Figyelt kérdés
van egy bankkártyám, de nem használtam már nagyjából két éve, viszont most elég fontos lenne. Attól még ugyan úgy tudom használni mint régen?
2017. dec. 1. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha annak idején, amikor megkaptad, aktiváltad, akkor használható, feltéve hogy még nem járt le (a lejárati dátum ott van a kártya elején).
2017. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És bankautomatához tudnod kell a PIN kódját is, netes vásárláshoz nem szükséges.
2017. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, aktiváltam, és használtam is annak idején.
2017. dec. 1. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag valószínűleg lejárt. Nézd meg az érvényességi idejét, a kártyán rajta van.
2017. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát arról nem beszélve, hogy a hozzá tartozó bankszámla már valószínűleg tetemes mínuszban van - hacsak nem volt rajta jócskán pénz. Ugyanis attól, hogy nem használod, a bank még felszámolja a kártyára az éves díjat, számlavezetés, stb.
2017. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: kivéve, ha diákszámlája volt. Arra ingyenes a számlavezetés, nincs kártyadíj, stb. Én 10 évig voltam úgy egy banknál, hogy 1 fillért nem vontak le semmire az idő alatt, mert végig diákszámlám volt. :D
2017. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: attól, hogy a kártyáját nem használta, még a számláját, amihez a kártya tartozik még használhatta.
2017. dec. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kártyák érvényességi ideje két év, de úgyis rajta van a lejárati dátum.
2021. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy a kártyák érvényességi ideje két év, "


8-as, 3 év, legalábbis OTP-nél.

2021. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!