Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a szüleimnek van ingatlanal...

Ha a szüleimnek van ingatlanalapja, akkor hogy lehet ahhoz hozzájutni? Ki kapja? Mit jelent ez egyáltalán.

Figyelt kérdés

Most láttam, hogy 10 milliónál tartanak már.

70 évesek lassan gondolom nem akarnak már házat venni. Elég régóta rakhatnak félre erre gondolom. Soha nem beszéltek róla, nem is tudom mit jelent ez.

Ne értsetek félre nekem ez nem kell. Nem is szólok bele a pénzügyeikbe. Azt is rühellettem, mikor náluk laktam egyetem alatt nem hogy ilyenre fájna a fogam. Nem is fogadnám el, gondolom nem is nekem gyűjtik...

De ha nem használják fel, mi lesz ezzel? Ha esetleg meghalnak stb. Nem tudok róla, hogy ingatlant akarnának venni, van már nekik 3.

Mit takar ez?



2017. dec. 2. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Az örökség része lesz. Vagyis az örökösök kapják meg.
2017. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy értékpapír. Befektetés ingatlanfejlesztő cégekbe. Később ez is örökölhető, mint a részvény.
2017. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De most nem értem.

Ez nem az, hogy arra van félre rakva, hogy házat veszel belőle????

Mire jó, akkor ez?

Befektettek egy cégbe? Kötve hiszem, vagy nagyon hülyék.

2017. dec. 4. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanalap az egy befektetési forma. Gyakorlatilag olyan befektetési alap, ami nem részvényekbe vagy kötvényekbe fektet, hanem ingatlanokba.


Semmi köze nincs lakáskasszához vagy bármilyen más olyan megtakarítási formához, aminek kifejezetten az a célja, hogy a megtakarító lakásvásárlását segítse elő.


Ha a szüleid meghalnak, és akkor még megvan nekik, szépen megöröklöd az esetleges testvéreiddel közösen.

2017. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!