Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Németországban dolgoztam. A...

Németországban dolgoztam. A Postbanknál volt számlám. Kiutalták az adómat, de nem tudom levenni a pénzt mert hibás a kártyám. Hogy tudnék hozzájutni a pénzemhez? Van vmi átutalási nyomtatvány? Az lehetséges, hogy letöltöm, kitöltöm majd kipostázom.

Figyelt kérdés

Ideiglenes lakcímem volt Németországban.

A számlám az simán Postbank Giro számla. Netbank, telebank kilőve, nem tudok sajnos a Netbankon keresztül utalni. Csak az egyenlegemet tudom ellenőrizni.



2016. szept. 5. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Mint a bankos kérdések 99%-ánál, a válasz itt is az, hogy kérdezd meg az ügyfélszolgálattól.
2016. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami más javaslat?
2016. szept. 6. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Elég érdekes a hozzáállásod. Mivel a te pénzedről van szó, gondolom korrekt, pontos, gyakorlatias információra van szükséged. Persze megkérdezheted az újságárust, a Mariska nénit a Közértben, esetleg a 7-es busz soförjét..., vagy az orvosodat, gyógyszerészedet...
2016. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat. :) Nyilván már hívtam az ügyfélszolgálatot... 4000 forintomba került az, hogy ne mondjanak semmit. Ne haragudj ha el szeretném kerülni ezt a lehetőséget.
2016. szept. 6. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
A kinti számlád felett is kell tudnod rendelkezni ! Nem csak a kártyával tudsz pénzt felvenni, vagy fizetni, kell lennie más lehetőségnek is. Azt viszont neked kell tudnod, hogy mi van: netbankon azért nem megy, mert nem kértél ilyen opciót ? Telefonos átutalás ugyanezért nem megy ? Erre nem létezik, hogy az ügyfélszolgálat nem képes válaszolni. Olyan nincs, hogy nem juthatsz hozzá a pénzedhez a saját számládról.
2016. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos sem netbank sem telebank nem tartozik a számlához. Elintézni is csak személyesen lehet ezeket...

Számomra is hihetetlen, hogy nem tudok a pénzemhez jutni.

Találtam egy SEPA-átutalási megbízást. Kitöltöttem elfaxolom a banknak, de megmondom őszintén, nem fűzök hozzá sok reményt, hogy működni fog a dolog így.

2016. szept. 6. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem hitelesített az aláírásod, legalábbis itthon a levél alapú megbízások elfogadásához kell valami külön szerződés. A kártyád mitől lett rossz ? Nem lehet kérni újat ?
2016. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet újat igényelni, de ahhoz is szükség van aláírásra. Felhívtam őket nemrég, és elvileg meg oldódik a dolog. Köszönöm, hogy foglalkoztatok velem.
2016. szept. 6. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!